خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 34 . فقط یک پُک

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 34 . فقط یک پُک
نویسنده : امیر انصاری
این به معنای لغو کردن همه چیز در مورد سیگاریهایی که با روش مبتنی بر ارادۀ قوی سعی بر ترک دارند، می باشد. آنها معمولاً بعد از سه الی چهار روز یک نخ سیگار به دست می گیرند و سعی می کنند تا فقط یک یا دو پُک بزنند. آنها اثرات مخرب این کار را بر روحیه شان درک نمی کنند.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکاربرای اکثر سیگاریها پُک اول مزۀ خوبی ندارد، و به ذهن آگاهانه آنها یک تقویت می فرستد. آنها با خودشان فکر می کنند: "خوبه. لذت بخش نیست. من نیاز به سیگار کشیدن را از دست داده ام." در واقعیت درست برعکس این مساله اتفاق افتاده است. این مساله را در ذهنتان روشن سازید - سیگارها هرگز لذتبخش نبوده اند. لذت بردن دلیل سیگار کشیدن شما نیست. اگر سیگاری ها به خاطر لذت بردن سیگار می کشیدند هرگز بیش از یک نخ مصرف نمی کردند.

تنها دلیل سیگار کشیدن شما اینست که به آن هیولای کوچک غذا برسانید. فقط فکر کنید: شما 4 روز آن را گرسنه نگه داشته اید. حالا یک نخ سیگار و یا حتی یک پُک سیگار چقدر می تواند برای او ارزشمند باشد. شما در ذهن آگاهانه خود از آن اطلاعی ندارید، اما این تعمیری که به بدن رسیده است پیامی را به ضمیر ناخود آگاه شما می فرستد و تمامی آمادگی شما تضعیف خواهد شد. صدایی در پس زمینۀ ذهن شما خواهد گفت: "با وجود تمام این منطق ها، آنها با ارزش هستند. یکی دیگر می خواهم."

همین یک پُک کوچک دو تاثیر مخرب دارد.

  1. باعث می شود تا آن هیولای کوچک در بدن شما زنده بماند.
  2. بدتر از آن، هیولای بزرگتری را که در ذهن شما قرار دارد زنده خواهد ماند. اگر آخرین پُک خود را زده باشید، زدن پُک بعدی بسیار ساده تر خواهد بود.

به یاد داشته باشید: تنها یک سیگار باعث می شود تا مردم در ابتدا به دام سیگار کشیدن بیفتند.


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 33 . دورۀ رنج های ترک سیگار (4)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 35 . آیا برای من سخت تر خواهد بود؟

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.