خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 37 . جایگزین ها (2)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 37 . جایگزین ها (2)
نویسنده : امیر انصاری
منطقی به نظر می رسد، اما مبتنی بر واقعیت های اشتباهی می باشد. سیگار کشیدن عادت نیست بلکه اعتیاد به نیکوتین است و رنج های فیزیکی ناشی از ترک سیگار معمولاً نامحسوس است. هنگامی که در حال ترک سیگار هستید سعی شما بر این است که به دو چیز دست پیدا کنید، اینکه هیولای کوچک نیکوتین را در بدنتان بکشید و هیولای بزرگتری را که در ذهنتان نیز وجود دارد را نیز در سریعترین زمان ممکن از بین ببرید. تمام کارهایی که روش های جایگزین نیکوتینی از هر نوعش انجام می دهد اینست که طول عمر آن هیولای کوچک نیکوتین را زیاد می کنند و در عین حال منجر می شود تا طول عمر آن هیولای بزرگ ذهنی نیز بیشتر گردد.به خاطر داشته باشید که روش سادۀ ما کمک می کند تا فوراً سیگار را ترک نمایید. در این روش شما قبل از اینکه آخرین سیگارتان را خاموش کنید ابتدا آن هیولای بزرگ (شستشوی مغزی) را می کشید. هیولای کوچک نیر به زودی خواهد مرد.

فقط فکر کنید، چگونه می توانید فردی را که به یک مخدر اعتیاد دارد با پیشنهاد دادن همان مخدر به آن درمان کنید؟ یکی از پزشکان برجسته و بسیار محترم در تلویزیون ملی اظهار داشت که برخی سیگاریها آنقدر به سیگار وابسته هستند که اگر به جای سیگار به آنها یک جایگزین نیکوتینی بدهیم برای تمام طول زندگی شان مجبور به استفاده از آن جایگزین خواهند شد. چگونه یک پزشک می تواند تا این حد گیج شده باشد که نتواند درک کند بدن انسان صرفاً وابسته به غذا، آب و اکسیژن است و نه وابسته به یک سم قوی؟

ما سیگاری های زیادی را در کلینیکمان داریم که سیگار را ترک کرده اند اما به دام آدامس های نیکوتین افتاده اند. بعضی ها وضعیت بدتری هم دارند، نه تنها به آدامس نیکوتین اعتیاد پیدا کرده اند، بلکه هنوز سیگار هم می کشند. فریب این واقعیت را که آدامس ها مزۀ بدی دارند را نخورید - اولین سیگار هم همین مزۀ وحشتناک را می داد.

همۀ جایگزین های دیگر هم درست همین تاثیری را دارند که آدامس های نیکوتین دارند، من در حال حاضر در مورد این ماجرا صحبت می کنم که "من نمی توانم سیگار داشته باشم، بنابراین یک آدامس معمولی می جوم، یا شیرینی و شکلات، یا قرص نعناع، تا به من کمک کند جای خالی سیگار را پر کنم." اگر چه احساس خالی بودن ناشی از خواستن یک سیگار، از احساس گرسنگی برای غذا، قابل تشخیص نمی باشد، اما یکی از آنها نمی تواند دیگری را تسکین بدهد. در واقع، اگر چیزی طراحی شده باشد تا شما را مجبور کند که یک سیگار بخواهید، آن اینست که خودتان را با آدامس و قرص نعناع شکنجه بدهید.

ادامۀ فصل 37 در بخش بعدی ...


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 37 . جایگزین ها (1)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 37 . جایگزین ها (3)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.