خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 38 . آیا باید از موقعیت های وسوسه زا اجتناب کرد؟ (2)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 38 . آیا باید از موقعیت های وسوسه زا اجتناب کرد؟ (2)
نویسنده : امیر انصاری
نگران نباشید. این رنج فقط روانشناسانه است. این یک ترس از وابستگی است. حقیقت زیبا اینست که این وحشت حتی در زمانی که شما معتاد نیکوتین هستید، واقعیت خارجی ندارد. از آن نترسید. فقط به من اعتماد کنید و شیرجه بزنید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار2. دومین فار از این ترس، بلند مدت تر است. این ترس بلند مدت شامل ترس از موقعیت هایی در آینده است که ممکن است بدون سیگار برای شما لذتبخش نباشند و یا اینکه شما نتوانید بدون سیگار از عهدۀ آسیب های روحی بر آیید. نگران نباشید. اگر شما بتوانید شیرجه را بزنید خواهید دید که دقیقاً عکس این مساله اتفاق خواهد افتاد.

اجتناب از وسوسه خودش دو دسته بندی اصلی دارد:

1. من سیگارهایم را در دسترس نگه می دارم، اگرچه آنها را روشن نخواهم کرد. وقتی می دانم که آنها در دسترس هستند احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهم کرد.

من کشف کردم که درصد شکست افرادی که این کار را می کنند بیشتر از افرادی است که از آن اجتناب می کنند. من باور دارم که اگر در هنگام تحمل رنج های کمبود نیکوتین، لحظۀ بدی برای شما پیش آید، روشن کردن سیگاری که در دسترس قرار دارد، آسانتر خواهد بود. اگر شما از ترس آبرویتان بیرون نروید تا یک بسته سیگار خریداری کنید، راحتتر می توانید بر این وسوسه غلبه کنید، در هر حالت ممکن است قبل از اینکه به سیگار فروشی برسید این رنح لحظه ای برطرف هم شده باشد.

با این حال، من اعتقاد دارم که دلیل اصلی این گونه شکست ها اینست که فرد سیگاری به طور کامل به این مساله متعهد نیست که در همان تلاش وهلۀ اولش سیگار را ترک کند. دو چیز ذاتی در موفقیت را به خاطر داشته باشید:

اطمینان.

"آیا این شگفت انگیز نیست که من دیگر نیازی به سیگار کشیدن ندارم؟"

در هر صورت، اصلاً چرا شما به سیگار نیاز دارید؟ اگر هنوز احساس می کنید که باید سیگار را در کنار خود داشته باشید، من توصیه می کنم که به سیگار کشیدن خود همچنان ادامه بدهید و در همین حالی که هنوز سیگاری هستید این کتاب را دوباره از ابتدا بخوانید. دلیل این مساله اینست که احتمالاً هنوز چیزی برای شما شفاف نشده است.

2. "آیا در طول دوران تحمل رنجهای ترک سیگار، باید از مناسبت های اجتماعی یا موقعیت های استرس زا پرهیز کنم؟"

توصیه من اینست که، بله، سعی کنید تا از این موقعیت های استرس زا فعلاً اجتناب کنید. دلیلی ندارد که خودتان را در موقعیت فشار مضاعف قرار دهید.

البته در مورد مناسبت های اجتماعی توصیۀ من برعکس اینست. بیرون بروید، و از خودتان مستقیماً لذت ببرید. شما حتی در آن زمانی که هنوز به نیکوتین معتاد هستید نیازی به سیگار کشیدن ندارید. با خیال راحت به مهمانی بروید و از این واقعیت لذت ببرید که نیازی به سیگار کشیدن ندارید. این به سرعت به شما اثبات می کند، حقیقت زیبا اینست که زندگی بدون سیگار بسیار لذتبخش تر خواهد بود، و به این فکر کنید که چقدر بهتر هم خواهد شد هنگامی که آن هیولای کوچک برای همیشه بدن شما را ترک کند و همراه آن همۀ سم ها نیز بروند.

پایان فصل 38


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 38 . آیا باید از موقعیت های وسوسه زا اجتناب کرد؟ (1)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 39 . لحظۀ وحی (1)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.