خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (2)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (2)
نویسنده : امیر انصاری
شبیه اینست که کسی را در حال غرق شدن در یک باتلاق ببینید و تا گردن هم در باتلاق فرو رفته باشد. شما به او کمک می کنید تا بیرون بیاوریدش. او از شما خیلی هم تشکر می کند اما شش ماه بعد دوباره مستقیم در آن باتلاق شیرجه می زند.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکاراز قضا وقتی این مرد در جلسه بعدی حضور پیدا کرد گفت: "آیا می توانی باور کنی؟ من به پسرم 1000 پوند پیشنهاد کردم فقط به خاطر اینکه تا تولد 21 سالگی اش سیگار نکشد. او تا 21 سالگی سیگاری نکشید و این پول را نیز به او پرداخت کردم. او الان 22 سالش است و مانند یک دودکش سیگار دود می کند. نمی توانم باور کنم که اینقدر احمق باشد."

من گفتم: "نمی دانم چطور او را احمق خطاب می کنید. حداقل او 22 سال از این دام دوری کرد، و در ضمن از بدبختی های آن نیز مطلع نبود. شما مثل خیلی های دیگر از این بدبختی ها آگاهی داشتید و با این حال فقط یکسال توانستید زنده بمانید."

حالا اگر مجدداً هم کتاب روش ساده ترک سیگار را بخوانید تاثیری بر روی شما نخواهد گذاشت. برای این گونه موارد توصیه ما اینست که کتاب "تنها راه ترک سیگار" را بخوانید و یا اینکه به کلینیک ها مراجعه کنید. سیگاریهایی که با روش سادۀ ما سیگار را ترک می کنند و با تصور اینکه باز هم می توانند به همین سادگی سیگار را ترک کنند دوباره به دام می افتند یک مشکل خاص را ایجاد می کنند. با این حال، وقتی که آزاد شدید لطفاً، لطفاً، این اشتباه را تکرار نکنید. افراد سیگاری معتقدند که دلیل شروع دوبارۀ سیگار کشیدن اینست که آنها هنوز در دام هستند و یا اینکه دلشان برای سیگار تنگ شده است. در حقیقت وقتی که آنها می دانند به همین سادگی می توانند سیگار را ترک کنند، ترسشان از سیگار کشیدن را از دست می دهند. آنها با خودشان فکر می کنند. "من می توانم یک نخ سیگار بکشم، حتی اگر دوباره در دام بیفتم، به همین سادگی مرتبۀ اول می توانم ترک کنم."

من میترسم که اینطور نباشد. درست است که ترک سیگار برای شما آسان خواهد بود، اما کنترل اعتیاد برای شما دیگر غیر ممکن خواهد شد. یکی از چیزهایی که برای تبدیل شدن به غیر سیگاری باید انجام می دادید این بود که هرگز دیگر سیگاری نکشید.

ادامۀ فصل 42 در بخش بعدی ...


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (1)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (3)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.