خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (3)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (3)
نویسنده : امیر انصاری
گروه دیگری از سیگاریها که مرا خیلی نا امید می کنند آنهایی هستند که از تلاش برای ترک سیگار به شدت وحشتزده می شوند، و هر وقت هم که تلاش را آغاز می کنند آن را یک مبارزه و کشمکش بزرگ می بینند. عمده ترین سختی ها برای آنها موارد زیر هستند:

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار  1. ترس از شکست. هیچ رسوایی و افتضاحی در شکست وجود ندارد، اما تلاش نکردن به سادگی خودش احمقانه است. اینطور به مساله نگاه کنید. شما خودتان را از چه چیزی مخفی می کنید. بدترین چیزی که ممکن است برایتان اتفاق بیفتد اینست که شکست بخورید، که در آن صورت هم بدتر از چیزی که در حال حاضر هستید نخواهید شد. فقط به این فکر کنید که موفقیت چقدر می تواند شگفت انگیز باشد. اگر شما تلاشی نکنید، از همین حالا شکست را تضمین کرده اید.

  2. ترس و وحشت از اینکه بدبخت خواهید شد. در این مورد نگران نباشید. فقط فکر کنید: اگر هرگز دوباره سیگار نکشید، چه اتفاقهای ترسناکی ممکن است برای شما بیفتد؟ قطعاً هیچی. برعکس چیزهای وحشتناک هنگامی اتفاق می افتند که شما این کار را انجام بدهید. در هر صورت، این وحشت توسط خود سیگار ایجاد شده است و بزودی نیز از بین خواهد رفت. بزرگترین دستاورد شما این خواهد بود که از شرّ آن وحشت خلاص خواهید شد. آیا شما واقعاً باور دارید که سیگاریها حاضرند به خاطر لذت بردن از سیگار، دست و پاهایشان را هم قطع کنند؟ اگر شما خودتان را وحشت زده می بینید، تنفس عمیق می تواند به شما کمک کند. اگر با افراد دیگری هستید و آنها شما را ناراحت می کنند، از آنها دور شوید. به یک گاراژ یا اتاق خالی در اداره و یا هر جای دیگری که می شود فرار کنید.

    اگر احساس می کنید می خواهید گریه کنید، شرمنده نباشید. گریه کردن یک روش طبیعی برای از بین بردن تنش ها است. هیچ شخصی نبوده است که بعد از یک گریۀ درست و حسابی، حالش بهتر نشده باشد. یکی از وحشتناک ترین چیزهایی که ما به پسران جوانمان آموزش می دهیم اینست که به آنها می گوییم گریه نکنند. شما آنها را می بینید که به شدت در حال مبارزه با اشکهایشان هستند. به عنوان یک بریتانیایی ما به خودمان آموزش می دهیم تا احساساتمان را مخفی نگهداریم و سعی نکنیم تا آنها را بروز دهیم. ما قصد داریم تا احساساتمان را نشان بدهیم و نه اینکه آنها را در درون خودمان بجوشانیم. داد و فریاد کنید، و یا اینکه کج خلقی کنید. به یک جعبۀ مقوایی یا به درب کمد لگد بزنید. خودتان را در وضعیت یک مسابقۀ بوکس در نظر بگیرید که هرگز نمی خواهید در آن ببازید.

    هیچ کس نمی تواند زمان را متوقف کند. هر لحظه ای که می گذرد آن هیولای کوچک در بدن شما به سمت مرگ پیش می رود. از موفقیت غیر قابل اجتنابتان لذت ببرید.

  3. دستورالعمل های زیر را دنبال نکنید.
    به طرز باور نکردنی، بعضی سیگاریها به من می گویند، "روش شما در مورد من جواب ندارد." سپس وقتی جزئیات را توضیح می دهند، متوجه می شوم نه تنها فقط یک دستور العمل را نادیده انگاشته اند، بلکه عملاً همۀ آنها را نادیده گرفته اند (برای شفاف سازی موضوع من این دستور العمل ها را در قالب یک چک لیست در پایان فصل می آورم.)

  4. سوء تفاهم در دستور العمل ها. عمده ترین مشکل این بوده است.

ادامۀ فصل 42 در بخش بعدی ...


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (2)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (4)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.