خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 43 . کمک به فرد سیگاری برای ترک کشتی غرق شده (1)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 43 . کمک به فرد سیگاری برای ترک کشتی غرق شده (1)
نویسنده : امیر انصاری
امروزه سیگاری ها در بیم و هراس هستند. آنها احساس می کنند که تغییری در جامعه اتفاق افتاده است. در حال حاضر سیگار کشیدن یک عادت ضد اجتماعی محسوب می شود، حتی توسط خود سیگاری ها. آنها همچنین احساس می کنند که همه چیز به پایان خودش رسیده است. میلیونها سیگاری امروزه سیگار را ترک کرده اند و همۀ سیگاری ها از این واقعیت آگاه هستند.

نرم افزار سامانه مودیان راهکارهر زمانی که یک سیگاری دیگر این کشتی غرق شده را رها می کند، آنهایی که هنوز در کشتی غرق شده، هستند بیشتر احساس بدبختی می کنند. هر فرد سیگاری به طور غریزی می داند که پرداختن پول خوب برای برگهای خشک شده و پیچانده شده در کاغذ، به منظور اینکه آنها را روشن کنیم و سپس تارهای سرطانی را در ریه مان فعال کنیم، کار مسخره ای می باشد. اگر هنور فکر نمی کنید که این کار احمقانه است، سعی کنید یک سیگار روشن را در گوشتان بچسبانید و از خودتان بپرسید، تفاوتش در چیست. فقط یک چیز. شما از آن طریق نمی توانید نیکوتین دریافت کنید. اگر شما سیگار را به دهانتان نچسبانید و این کار را متوقف کنید، شما دیگر نیازی به نیکوتین نخواهید داشت.

سیگاری ها نمی توانند دلیلی منطقی برای سیگار کشیدن پیدا کنند، اما اگر شخص دیگری این کار را انجام بدهد، آنها احساس نمی کنند که این کار احمقانه است.

سیگاری ها به شدت در مورد عادتشان دروغ می گویند، نه تنها به دیگران، بلکه به خودشان هم دروغ می گویند. آنها مجبورند. اگر آنها بخواهند قدری به خودشان احترام بگزارند، شستشوی مغزی ضروری است. آنها احساس نیاز می کنند که عادتشان را نه تنها به خودشان، بلکه به غیر سیگاری ها، موجه جلوه بدهند. بنابراین، برای همیشه مزایای توهمی سیگار کشیدن را تبلیغ می کنند.

اگر یک فرد سیگاری با روش ارادۀ قوی اقدام به ترک سیگار کند، او هنوز احساس محرومیت خواهد کرد و تمایل خواهد داشت تا زاری کند. نتیجه این زاری این می شود که سایر سیگاری ها به خودشان حق بدهند که سیگاری باقی بمانند.

اگر فرد سیگاری سابق در لگد زدن به این عادت موفق شود، او از این بابت که دیگر مجبور نیست خودش را خفه کند و یا پولش را هدر بدهد، شکر گزار خواهد بود. اما او هیچ نیازی به توجیه خودش ندارد، او آنجا ننشسته است تا بگوید چقدر شگفت انگیز است که دیگر سیگار نمی کشد. او فقط در صورتی اینها را خواهد گفت که از او پرسیده شود، و سیگاری ها این سوال را نمی پرسند. آنها پاسخ این سوال را دوست ندارند. به خاطر داشته باشید، این ترس است که باعث می شود آنها سیگاری باقی بمانند، و آنها ترجیح می دهند تا سرشان را زیر برف نگهدارند.

ادامۀ فصل 43 در بخش بعدی ...


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 42 . بازخوردها طی 12 سال (6)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 43 . کمک به فرد سیگاری برای ترک کشتی غرق شده (2)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.