خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 43 . کمک به فرد سیگاری برای ترک کشتی غرق شده (2)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 43 . کمک به فرد سیگاری برای ترک کشتی غرق شده (2)
نویسنده : امیر انصاری
تنها زمانی که آنها این سوال را می پرسند زمانی است که قصد ترک داشته باشند.به فرد سیگاری کمک کنید. این ترس ها را از بین ببرید. به او بگویید چقدر شگفت انگیز است که مجبور نباشید در طول زندگی تان خودتان را خفه کنید، چقدر دوست داشتنی است که صبحها از خواب بیدار شوید و به جای خِس خِس کردن و سُرفه، احساس سلامتی و تندرستی کنید، چقدر فوق العاده است که از بردگی آزاد شوید، تا قادر باشید از تمام زندگی خود لذت ببرید، تا از شر آن سایه های سیاه خلاص شوید. یا بهتر اینست که به او بگویید این کتاب را بخواند.

خیلی ضروری است که با نشان دادن اینکه آنها هوا را آلوده می کنند و یا افراد غیر سالمی هستند، افراد سیگاری را تحقیر نکنید. یک مفهوم رایج وجود دارد که سیگاری های سابق در این رابطه بدترین هستند. من اعتقاد دارم که این مفهوم دارای معنایی می باشد، و دلیل ایجاد آن ترک کردن سیگار با روش مبتنی بر ارادۀ قوی می باشد. از آنجا که سیگاری سابق، این عادت را با لگد از زندگی اش بیرون کرده است، هنوز بخشی از شستشوی مغزی را در وجودش دارد، بخشی از وجود او هنوز باور دارد که فداکاری کرده است. برای همین او احساس آسیب پذیری می کند، و مکانیزم دفاعی و طبیعی او اینست که به سیگاری ها حمله کند. این ممکن است به سیگاری سابق کمک کند، اما به فرد سیگاری کمکی نمی کند. تمام کاری که این نوع برخورد منجر می شود اینست که او نیاز به پشتیبان پیدا می کند، او رنجورتر می شود و در نتیجه نیاز او به یک سیگار بیشتر هم خواهد شد.

اگر چه تغییر نگرش جامعه نسبت به سیگار کشیدن مهمترین دلیلی است که میلیونها سیگاری، آن را ترک کرده اند، اما این تغییر نگرش ترک سیگار را برای آنها ساده تر نکرده است. در واقع، خیلی هم برای آنها سختتر شده است. امروزه بسیاری از سیگاری ها باور دارند که عمدتاً به دلایل سلامتی سیگار را ترک می کنند. این موکداً درست نیست. اگر چه ریسک های سلامتی بزرگترین دلیل ترک سیگار می باشند اما سیگاری ها خودشان را سالها می کشند و این مساله کوچکترین تفاوتی را ایجاد نمی کند. دلیل اصلی اینکه سیگاریها آن را ترک می کنند اینست که جامعه شروع به این نگرش کرده است که سیگار کشیدن را همانطور که در واقعیت هست، ببیند: اعتیاد به یک مخدر کثیف. لذت بردن همیشه یک توهم بوده است، این نگرش این توهم را از بین برده است، بنابراین برای فرد سیگاری چیزی باقی نمانده است.

ادامۀ فصل 43 در بخش بعدی ...


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 43 . کمک به فرد سیگاری برای ترک کشتی غرق شده (1)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 43 . کمک به فرد سیگاری برای ترک کشتی غرق شده (3)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.