خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل آخر . کمک به خاتمۀ این رسوایی (3)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل آخر . کمک به خاتمۀ این رسوایی (3)
نویسنده : امیر انصاری
چرا ما به جامعه اجازه می دهیم تا نوجوانان سالم ما را هدف قرار بدهند، نوجوانانی که قبل از شروع سیگار کشیدن زندگی کاملی داشتند، تا در بقیۀ عمرشان هزینۀ گزاف سیگار کشیدن را بپردازند، و در مقابل خودشان را از لحاظ جسمی و فیزیکی نابود کنند، یک عمر بردگی و یک عمر زندگی همراه با کثیفی و بیماری را تجربه کنند؟

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارشاید تصور کنید که من حقایق را بیش از حد دراماتیک جلوه می دهم. نه خیلی. پدر من در اوایل پنجاه سالگی زندگی اش را از دست داد، چرا که او فردی سیگاری بود. او یک مرد بسیار قوی بود و اگر سیگار نمی کشید ممکن بود هنوز هم در کنار ما باشد.

من باور دارم که در حدود چهل سالگی ام در آستانۀ مرگ بودم، اگر خودم را از این کثافت کنار نمی کشیدم احتمالاً نه من بودم و نه این کتاب که آن را بخوانید. هم اکنون کار من مشاوره برای ترک سیگار است. در طول مشاوراتم افراد خیلی زیادی را دیده ام که به واسطۀ سیگار زمین گیر شده اند، خیلی ها را هم دیده ام که حقیقتاً آخرین مرحلۀ زندگی شان را دارند می گذرانند. اگر شما هم خوب به آن فکر کنید، خیلی از اینها را دور و برتان خواهید دید.

یک باد تغییر در جامعه وجود دارد. یک گلولۀ برفی شروع به چرخش کرده است و من امیدوارم که این کتاب آن را تبدیل به یک بهمن کند.

شما هم می توانید با انتشار این پیام در ایجاد این بهمن کمک کنید.

هشدارهای نهایی


شما هم اکنون می توانید به عنوان یک فرد غیر سیگاری خوشحال، بقیۀ عمرتان را سپری کنید. برای اطمینان از این مساله، لازم است تا از این دستور العمل های ساده پیروی کنید:

  1. این کتاب را مد نظر داشته باشید و بعد از مدتی دوباره آن را بخوانید. بهتر است مطالب این کتاب کاملاً در ضمیر ناخود آگاه شما بنشینند.

  2. اگر تاکنون به یک فرد سیگاری حسادت کرده اید، بدانید که آنها به شما حسادت می کنند. این شما نیستید که از چیزی محروم شده باشد، بلکه آنها محروم شده اند.

  3. به یاد داشته باشید که شما از سیگاری بودنتان لذتی نمی بردید. برای همین هم بود که ترکش کردید. از اینکه یک غیر سیگاری هستید لذت ببرید.

  4. به یاد داشته باشید که هیچ چیزی در جهان با عنوان "فقط یک سیگار" وجود ندارد.

  5. هرگز در تصمیم خود شک نکنید، هرگز دوباره سیگار نکشید. شما می دانید که تصمیم درستی گرفته اید.

  6. اگر در ترک سیگار با مشکلی مواجه شدید، یا اینکه دوباره آن شستشوهای مغزی به سمت شما آمدند، بخشهای مرتبط با مشکلتان را در کتاب مرور کنید.

پایان فصل آخر
و همینطور پایان کتاب.

سخن پایانی مترجم: درست یکماه از زمانی که شروع به ترجمۀ این کتاب کردم می گذرد. در این یکماه واقعاً یکی از لذتبخش ترین کارهای طول عمرم را انجام دادم. امیدوارم این کتاب بتواند تاثیری مثبتی روی جامعه بگذارد. اگر فقط و فقط یک نفر با خواندن این کتاب بتواند همراه با لذت و بدون سختی، سیگار را ترک کند، بنده مزدم را از این زحمت یکماهه گرفته ام. در صورتیکه مثل خود من با این کتاب موفق به ترک شدید، حتماً تجربیات خودتان را از طریق درج دیدگاه، با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط:
قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل آخر . کمک به خاتمۀ این رسوایی (2)

نمایش دیدگاه ها (80 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.