خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش برنامه نویسی اکسل : برگه ها (Worksheets)

آموزش برنامه نویسی اکسل : برگه ها (Worksheets)
نویسنده : امیر انصاری
در آموزش های قبلی با مجموعه ها (collections) آشنا شدید، که اشیائی هستند که شامل گروههایی از اشیاء مشابه یکدیگر می باشند. در این آموزش به جزئیات بیشتری از یکی از مجموعه ها با نام برگه ها (Worksheets) می پردازیم.

آموزش سالیدورکز 20-2019مجموعۀ برگه ها (Worksheets) به شما امکان می دهد تا به نام یا ایندکس اشیاء Worksheets اشاره کنید، ایندکس برگه (Worksheet) موقعیت عددی آن برگه همچنانکه شما می بینید از سمت چپ به راست می باشد. هر چند اشاره کردن به نام برگه ها کار امن تری می باشد، اما همچنانکه در آموزش workbooks دیدید، و در مورد تکنیکهای حلقه ها دانستید، می توانید با تخصیص دادن یک متغیر به هر شیء برگه (Worksheet) به تمامی برگه ها بدون داشتن اطلاعاتی در مورد اینکه آن برگه در کجا قرار دارد یا نام تب آن چه می باشد، دسترسی داشته باشید.

فرض کنید شما می خواهید یک برگه (Worksheet) جدید اضافه کنید و نام آن را Test1 بگذارید. مشکلی وجود ندارد، اما الآن از شما خواسته می شود تا یک برگه (Worksheet) جدید به این نحو اضافه کنید که موقعیت آن در سمت راست ترین (آخرین در سمت راست) در بین برگه ها باشد. شما نمی دانید که در حال حاضر چند برگه وجود دارد. شما نام آخرین برگه (Worksheet) را نیز نمی دانید تا از روی نامش موقعیت آن را بدست بیاورید، اما حتی اگر امروز نامش را بدانید، فردا ممکن است در آن موقعیت یک برگه با یک نام کاملاً متفاوت وجود داشته باشد.

این ماکرو یک خطی زیر یک برگه (Worksheet) جدید را برای شما اضافه می کند، نامی را که شما به آن می دهید برایش تخصیص می دهد، و آن را در آخرین موقعیت سمت راست قرار می دهد، که بالاترین ایندکس برگه ها می باشد و مبنای استخراج این ایندکس هم تعداد برگه های موجود می باشد:

Sub WorksheetTest1()
Worksheets.Add(After:=Worksheets(Worksheets.Count)).Name = “Test1”
End Sub

شما می توانید یک برگه را نسبت به نام برگه ای دیگر موقعیت دهی کنید، اینبار ما یک برگه جدید ایجاد می کنیم و آن را قبل از برگه ای با نام Sheet2 قرار می دهیم:

Sub WorksheetTest2()
Worksheets.Add(Before:=Worksheets(“Sheet2”)).Name = “Test2”
End Sub

دو مثال قبلی بدون هیچ مشکلی کار خواهند کرد، مشروط بر اینکه فایل اکسل شما در حال حاضر برگه ای با نام Test1 و Test2 نداشته باشند. اکسل به شما اجازه نمی دهد تا در یک فایل، برگه هایی با اسامی تکراری داشته باشید، و اگر چنین کاری را انجام بدهید، خطایی تولید خواهد شد. در آموزش های آینده چگونگی مدیریت خطاها در VBA را فرا خواهید گرفت.


آموزش قبلی : آموزش برنامه نویسی اکسل : وُرک بوک ها (Workbooks)

آموزش بعدی : آموزش برنامه نویسی اکسل : سلولها و محدوده ها (Cells and Ranges)دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید. دیدگاه ها و سوالات متفرقۀ خود را می توانید در تالارهای گفتمان خوش آموز مطرح نمایید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟


دوره رایگان آموزش جامع برنامه نویسی اکسل (VBA) از مقدماتی تا پیشرفته

دوره رایگان آموزش جامع برنامه نویسی اکسل (VBA) از مقدماتی تا پیشرفته