خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش فناوری 5G : معماری 5G

آموزش فناوری 5G : معماری 5G
نویسنده : امیر انصاری
معماری 5G بسیار پیشرفته است، ویژگی های عناصر شبکۀ آن و پایانه های مختلف آن بروز رسانی شده است تا از عهدۀ وضعیتهای جدیدی برآید. به همین ترتیب، ارائه دهندگان خدمات 5G می توانند این فناوریهای پیشرفته را به کار گیرند تا ارزش افزوده ای را برای خودشان ایجاد کنند.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکاربا این حال، قابلیت ارتقاء مبتنی بر اینست که فناوریهای رادیویی شناختی که دارای ویژگی های قابل توجهی از قبیل توانایی دستگاهها برای شناسایی موقعیت جغرافیایی، همینطور آب و هوا، دما و ... باشند. فناوری رادیویی شناختی (Cognitive radio technology) به عنوان یک فرستنده (پرتو) عمل می کند که می تواند به صورت حساس و باهوش سیگنالهای رادیویی محیط عملیاتی اش را دریافت کند و به آنها پاسخ بدهد. علاوه بر آن، به صورت بی درنگ تغییرات در محیطش را شناسایی می کند و بنابراین به همان شکل به آنها پاسخ می دهد تا یک سرویس بدون وقفه در کیفیت را فراهم کند.

معماری 5G


همانطور که در تصویر زیر نمایش داده شده است، مدل سیستم 5G به طور کامل مبتنی بر IP می باشد و برای شبکه های بی سیم و موبایل طراحی شده است.

آموزش فناوری 5G : معماری 5G
این سیستم شامل یک ترمینال کاربری اصلی و تعدادی فناوریهای دسترسی رادیویی مستقل است. هر کدام از فناوریهای رادیویی به عنوان یک لینک IP برای دنیای اینترنت بیرون به شمار می رود. فناوری IP طراحی شده است تا مطمئن شود کنترل کافی برای مسیریابی بسته های مرتبط و همینطور برخی اتصالات نرم افزارها در اینترنت فراهم باشد. علاوه بر این، برای اینکه مسیریابی بسته ها در دسترس باشند، باید مطابق با سیاست های اعمال شده توسط کاربر باشند.

آموزش فناوری 5G : معماری 5G

فناوری هسته اصلی


فناوری هسته اصلی (MasterCore) در 5G در نقطه همگام سازی سایر فناوریها که تاثیر خودشان را بر روی شبکه های بی سیم موجود دارند، می باشد. جالب توجه است که، طراحی آن MasterCore را تسهیل می کند تا بتواند در یک حالت موازی چند منظوره شامل حالت شبکه IP و حالت شبکه 5G کار کند. در این حالت (که در تصویر زیر نیز نمایش داده شده است) آن تمامی فناوریهای شبکه های RAN و DAT را کنترل می کند. بنابراین، این فناوری با تمامی توسعه های جدید (مبتنی بر 5G) سازگار است، پیچیدگی کمتری دارد و قدرتمندتر نیز می باشد.

آموزش فناوری 5G : معماری 5G
به طرز شگفت آوری، هر حالت سرویس که می تواند تحت 5G توسعه داده شود می تواند به عنوان یک حالت ترکیبی سرویس جهانی (WCSM) باشد. WCSM یک ویژگی فوق العاده از این تکنولوژی می باشد. به عنوان مثال اگر یک پرفسور در یک کشوری بر روی یک صفحه سفید چیزی را بنویسید، در کنار ویدئو و گفتگوها، آن نوشته ها نیز می توانند در کشوری دیگر بر روی تخته سفید نوشته شوند. علاوه بر آن، یک سرویس جدید می تواند به سادگی به سرویسهای موازی چند منظوره اضافه شود.


آموزش قبلی : فناوری 5G چیست؟

آموزش بعدی : مدت زمان لازم برای توسعۀ فناوری 5G

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز