خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: حرفه حسابداری و سازمانهایی که آن را مدیریت می کنند

آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: حرفه حسابداری و سازمانهایی که آن را مدیریت می کنند
نویسنده : امیر انصاری
نگاهی به حرفه حسابداری

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکاروجه اشتراک بین شرکتهایی همچون اسمارت تاچ، موزیک گرک، والمارت و کوکا کولا در چیست؟ همه آنها به حسابدار نیاز دارند! به همین دلیل است که بعد از فارغ التحصیلی درهای زیادی به روی فارغ التحصیلان رشته حسابداری باز است.

شما احتمالاً واژه حسابدار خبره را تاکنون شنیده اید. برای یک حسابدار خبره شدن چه کار باید کرد؟ اگرچه پیش نیاز حرفه ای شناخته شدن در مشاغل گوناگون در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. معمولاً با داشتن تحصیلات عالیه، تجربه کاری و گذراندن امتحانات مختلف شما به این درجه خواهید رسید. حسابداران خبره عمومی مجوز ارائه خدمات به عموم مردم را دارند. حسابداران خبره مدیریت، برای خدمت به یک شرکت مجوز دارند.

CPA : Certified Public Accountant حسابداران عمومی خبره در آمریکا

CMA : Certified management accountants حسابداران مدیریت خبره در آمریکا

حقوق حسابداران چقدر است؟ در سال 2009 در آمریکا میانگین حقوق دریافتی سالانه فارغ التحصیلان لیسانس حسابداری 48.334$ بوده است. فارغ التحصیلان فوق لیسانس حسابداری 10 درصد بیشتر و حسابداران خبره نیز 10 درصد اضافه بر آن می گیرند.

بسیاری از شرکتهای حسابداری بصورت شراکتی مدیریت می شوند و شرکا در واقع همان مالکان هستند. معمولاً 10 تا 15 سال طول می کشد تا به رتبه شریک برسید. شریکها در شرکتهای بزرگ حسابداری مانند Ernst & Young معمولا درآمد سالانه از 150.000$ تا 500.000$ دارند. در شرکتهای خصوصی جایی که حسابدارها برای یک شرکت مشخص کار می کنند، مدیران مالی معمولاً درآمدی مشابه شرکا در شرکتهای حسابداری دارند.

حسابداران معمولاً به رتبه های بالای سازمان می رسند. چرا؟ چون حسابداران باید تمامی فعالیتهای مالی سازمان را ثبت کنند و به همین دلیل از جنبه های مختلف آن باخبرند. حسابداران معمولاً وسیع ترین دید را از آنچه در شرکت می گذرد دارند.

همانطور که در این کتاب پیش می روید، شما تمامی چیزهایی که در یک کسب و کار اثر گذار هستند را خواهید شناخت، تمامی درآمدها، تمامی هزینه ها، تمامی نقدینگی، تمامی داراییها و همه چیز و به همین دلیل است که حسابدار برای یک سازمان ارزشمند است. در نهایت حسابداری روی همه اثر می گذارد و به همین دلیل است که برای شما باید مهم باشد.

همه مشاغل قوانین و مقرراتی دارند. بیایید نگاهی به سازمانهایی که قوانین و مقررات حسابداری را تعیین می کنند بیندازیم.


آموزش قبلی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: تصمیم گیرندگان : استفاده کننده گان اطلاعات حسابداری

آموزش بعدی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: سازمانهای تدوین کننده قوانین حسابداری

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.