خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: استانداردهای رفتار حرفه ای

آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: استانداردهای رفتار حرفه ای
نویسنده : امیر انصاری
قوانین رفتار حرفه ای حسابداری مربوط به موسسه حسابداران رسمی آمریکا رهنمودهایی را برای حسابداران خبره در کارشان فراهم می کند. استانداردهای اخلاقی طراحی شده است تا برای تصمیم گیرندگان اطلاعات مرتبط و قابل اطمینانی تولید شود. در مقدمه این قوانین جملات زیر آمده است:

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار"یک حسابدار خبره متعهد می شود که تادیب نفس بالایی داشته باشد حتی فراتر از الزامات قوانین و مقررات ... و خلل ناپذیر و شرافتمندانه رفتار کند ... "

پاراگراف اول از استانداردهای رفتار اخلاقی از موسسه حسابداران مدیریت اظهار می دارد:

"حسابداران مدیریت نسبت به سازمانهایی که در آنها کار می کنند و نسبت به مردم وظیفه دارند تا خودشان را در بالاترین سطح رفتار اخلاقی ممکن حفظ کنند."

علاوه بر آن اکثر شرکتها نیز یک مجموعه از استانداردهای اخلاقی را برای کنترل رفتار داخلی کارکنانشان تنظیم می کنند. به عنوان مثال شرکت موزیک گرک باید قانون کپی رایت را به منظور خدمت اخلاقی به مشتریانش رعایت کند. شرکت مایکروسافت دارای یک مجموعه بسیار توسعه یافته از دستورالعمل های رفتاری کسب و کار می باشد.

به عنوان مثال مایکروسافت می گوید: "این که قصد انجام درست کارها را داشته باشیم کافی نیست، ما همچنین باید کارها را به شیوه درست انجام دهیم."

شهرت و اعتبار یک شرکت یا شخص معمولآ خیلی سخت به دست می آید اما ممکن است به راحتی از دست برود. یکی از مدیران اجرایی آن می گوید: "رعایت اصول اخلاقی یک تجارت خوب است. حقیقت و راستی همواره بهتر از عدم صداقت نتیجه می دهد ،‌چه در حسابداری، چه در تجارت و چه در زندگی."


آموزش قبلی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: اصول اخلاقی در حسابداری و کسب و کار

آموزش بعدی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: انواع سازمانهای کسب و کار(انواع سازمان های تجاری)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.