خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: ثبت تراکنش های کسب و کار

آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: ثبت تراکنش های کسب و کار
نویسنده : امیر انصاری
شروع فصل 2 از کتاب Accountingاهداف آموزشی فصل دو

1. مفهوم حساب، دفتر روزنامه، و دفتر کل را که مربوط به ثبت تراکنش های مالی می باشند بشناسید و بتوانید حسابهای عمومی را تشریح کنید.
2. مفهوم ستون بدهکار ، ستون بستانکار، و مانده حساب را درک کنید، و بتوانید از حسابداری دوبل و حساب T (بخوانید تی) استفاده کنید.
3. گامهای فرآیند ثبت رویداد مالی را فهرست کنید.
4. یکسری تراکنش های تستی را در دفتر روزنامه ثبت کنید و سپس آنها را به دفتر کل منتقل کنید.
تراز آزمایشی را برای حسابهای T آماده کنید.

بعد از خواندن فصل یک کتاب، حالا شما یک درک اولیه از این موضوع که صورتهای مالی چه هستند، دارید. اما شما چگونه صورتهای مالی را برای کسب و کار خودتان یا برای شرکتی که در آن مشغول به کار هستید، ایجاد می کنید؟ چگونه شرکتهای بزرگی مثل مایکروسافت برای سرمایه گذاران صورتهای مالی خود را ایجاد می کنند؟ چگونه هر کسب و کاری تراکنشهای مالی را ثبت می کند تا بتواند از نتایج آنها صورتهای مالی اش را بسازد؟

در فصل یک ما دیدیم که چگونه شینا برایت (مالک آژانس آموزش الکترونیک اسمارت تاچ) رویدادهای مالی شرکتش را مطابق با معادله حسابداری ثبت کرد. این روش برای تعداد انگشت شماری رویداد مالی جواب می دهد، اما اگر کسب و کار شما تعداد زیادی رویداد مالی داشته باشد آن روش خیلی کارآمد نخواهد بود. در این فصل، ما به شما یک روش کار آمد خواهیم آموخت تا بتوانید رویدادهای مالی یک کسب و کار را ثبت کنید. همانطور که در ادامه خواهید داد، این فصل یک مبحث مهم و بنیادین برای یادگیری حسابداری می باشد.


آموزش قبلی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: رهنمودهای تصمیم گیری

آموزش بعدی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: حساب، دفتر روزنامه، و دفتر کل

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.