خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


svchost.exe یا Service Host چیست

svchost.exe یا Service Host چیست
یکی از رایج ترین سئوالات در مورد Process های رایج ویندوز، پردازش های مربوط به svchost.exe است و اینکه چرا از این پردازش در Task manager ویندوز زیاد وجود دارد. در واقع این پردازش ها بصورت سرویس هستند که در Background سیستم عامل ویندوز شما در حال اجرا هستند و از منابع پردازشی سیستم نظیر Ram و CPU استفاده می کنند. در این مقاله از وب سایت خوش آموز میخواهیم این موضوع را با هم بررسی کنیم، لطفا با همراه باشید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
در سیستم عامل ویندوز هر سرویسی مانند Windows Update ، Event Log, Terminal Services, Audio Service و بسیاری دیگر توسط svchost.exe در حال اجرا هستند.


اصطلاح svchost با نام های svchost.exe و یا Service Host شناخته می شود. در واقع فرآیندی است که برای اجرای یک یا چند سرویس، سیستم عامل ویندوز از آن استفاده می کند. از فایل svchost.exe برای بارگذاری فایل های DLL اسستفاده می شود چرا که فایل های DLL به خودی خود اجرا نمی شوند(فایل های با پسوند DLL فایل های اجرایی نیستند برای اجرا حتما باید در برنامه بارگذاری شوند) و باید در برنامه ای از آنها استفاده شود. و در هر svchost.exe چندین DLL اجرا می شوند. و یکی از دلایلی که همه این DDL ها در یک svchost.exe قرار نگرفته این است که شاید نیاز نباشد هر DLL اجرا باشد و هر زمان که نیاز به اجرا شدن DLL یا DLL های خاص بود svchost.exe مربوطه اجرا می شود.

مثلا برای اینکه ببینید هر svchost مربوط به چه سرویس هایی است روی یکی از svchost ها کلیک راست کنید و در منوی ظاهر شده، آخرین گزینه یعنی Go to Serviece را کلیک کنید.

svchost.exe یا Service Host چیست . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و بطور اتوماتیک به tab مربوطه به Services برده می شوید و سرویس هایی که با آن svchost انتخاب شده وابستگی دارد را بصورت Highlight شده نمایش می دهد.

svchost.exe یا Service Host چیست . آموزشگاه رایگان خوش آموزنمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز