خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


حذف برنامه از گزینه Open With فایل ها در ویندوز

حذف برنامه از گزینه Open With فایل ها در ویندوز
گزینه Open with، گزینه ای است که وقتی کاربر روی فایلی کلیک راست می کند نمایش داده می شود و این امکان توسط این گزینه برای کاربر فراهم می شود تا فایل را به غیر برنامه پیشفرض با یک برنامه دیگر باز کند. مثلا فایل های Mp3 در سیستم شما بصورت پیشفرض با برنامه Media player ویندوز پخش می شوند، ولی با کلیک راست روی یک فایل Mp3 و انتخاب گزینه Open With می توانید فایل mp3 را با یک player دیگر مثل VLC پخش کنید. با انتخاب گزینه Open With در منوی کلیک راست، برنامه های دیگری هم نمایش داده می شود که ممکن است همه آنها به کار شما نیایند و بخواهید آن برنامه ها را از Open With حذف کنید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
برنامه پیشفرض برای یک فایل، همان برنامه ایست که شما با دابل کلیک کردن روی فایل، اقدام به اجرای آن می کنید. منوی Open with شامل برنامه های بسیاری است که شاید نمی خواهید آنها را در این منو ببینید و به نحوی می خواهید این برنامه ها را از Open with پاک کنید. پس در این پست بصورت تصویری برنامه هایی که نمیخواهیم در منوی Open With باشند را حذف می کنیم.


برای این منظور به رجیستری ویندوز وارد شوید:

براي وارد شدن به رجيستري ويندوز مي توانيد به لينک زير وارد شويد:
وارد شدن به رجيستري ويندوز

پيشنهاد مي کنم قبل از هر گونه تغيير در رجيستري ويندوز، حتما از آن بک آپ بگيريد:
تهيه Backup از Windows Registry

سپس مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts

حذف برنامه از گزینه Open With فایل ها در ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در زیر مجموعه Key یا فولدر FileExts، شما فولدرهایی با Extension یا پسوند مختلفی که در ویندوز با آنها سرکار دارید مشاهده می کنید.
به سراغ پسوند یا Extension ای که می خواهید Open with را روی آن حذف کنید بروید و آن را باز کنید و از زیر مجموعه آن به سراغ فولدر OpenWithList بروید.
در این مثال ما به سراغ فایل های png می رویم.

حذف برنامه از گزینه Open With فایل ها در ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

حال در قسمت مقابل به ستون data دقت کنید، نام برنامه هایی که در منوی کلیک راست فایل های png ظاهر می شود را مشاهده خواهید کرد. در واقع اینها برنامه هایی هستند که در منوی کلیک راست فایل png در open with ظاهر می شوند.
هر کدامم را که نمی خواهید در منوی کلیک راست فایل png یا فایل مورد نظر خودتان با هر پسوندی ظاهر شود، را انتخاب کرده و از رجیستری Delete کنید.
دقیقا همین مراحل را برای سایر فایل extension ها انجام دهید و زمانی که روی فایل مورد نظرتان کلیک راست کرده و گزینه open with را کلیک می کنید، فقط برنامه های مورد نظر خودتان در آنجا وجود داشته باشند.


براي مشاهده سرفصل هاي آموزشي Windows Registry، لطفا اينجا کليک کنيد.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.