خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بسته نشدن برنامه ها در زمان Shutdown یا Restart کردن ویندوز

بسته نشدن برنامه ها در زمان Shutdown یا Restart کردن ویندوز
در ویندوز، زمانی که در صدد shutdown یا Restart کردن ویندوز هستید، برخی apps هایی که در وضعیت اجرا هستند بسته نمی شوند و سیستم عامل در این زمان پیامی را به مشا نمایش می دهد که Closing X apps and restarting/signing out/shutdown باید ان برنامه یا برنامه های مورد نظر را ببندید. در این شرایط این برنامه ها بسته نخواهد شد چون شاید حاوی اطلاعاتی باشند که هنوز ذخیره نشده است. باید حتما دوباره به ویندوز برگردید و برنامه ها را ببندید و سپس سیستم را خاموش یا ریستارت کنید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که همیشه قبل از shutting down یا Restart کردن ویندوز اطلاعات خود را در برنامه ها ذخیره می کنید، تمایل به غیرفعال کردن این پیغام در زمان های مذکور دارید لطفا از روش های زیر برای این منظور استفاده کنید.


ویندوز در زمان shutdown یا Restart و حتی signing out، سعی در بستن یا Close کردن برنامه های در حال اجرا و متوقف کردن کار آنها همراه با ذخیره اطلاعات می کند. در واقع ویندوز به این برنامه ها فرصت می دهد تا فرآیندهایشان را متوقف کرده و اطلاعاتشان را Save کنند. اما برخی برنامه ها که مثلا رایت CD/DVD را نجام می دهند به ویندوز اطلاع می دهند تا با تاخیر اقدام به shutdown یا Restart کند تا کار آن تمام شود. برخی برنامه ها وقتی فرآیند هایشان به اتمام نمی رسد و در زمان shutdown یا Restart بسته نمی شوند، با پیغام های زیر مواجه می شوید:

بسته نشدن برنامه ها در زمان Shutdown یا Restart کردن ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز


بسته نشدن برنامه ها در زمان Shutdown یا Restart کردن ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در این اسکرین بصورت پیشفرض 1 دقیقه زمان در نظر گرفته شده تا فرآیند برنامه ها به اتمام برسد و چنانچه این مهم رخ ندهد، shutdown یا Restart کنسل خواهد شد. اما با استفاده از ترفندی ساده در رجیستری می توانیم این پیغام یا این اسکرین را در زمان shutdown یا Restart سیستم غیرفعال کرده و دیگر در این مواقع چنین پیغامی نمایش داده نشود.
برای این منظور لطفا به رجیستری ویندوز وارد شوید:

براي وارد شدن به رجيستري ويندوز مي توانيد به لينک زير وارد شويد:
وارد شدن به رجيستري ويندوز

پيشنهاد مي کنم قبل از هر گونه تغيير در رجيستري ويندوز، حتما از آن بک آپ بگيريد:
تهيه Backup از Windows Registry

سپس مسیر زیر را در رجیستری دنبال کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

در این مسیر ماند تصویر زیر، با Value ای با عنوان AutoEndTasks را پیدا کنید. پس از یافتن این Value، روی آن دابل کلیک کرده تا فرم تنظیمات آن باز شود.
در قسمت value data عدد 1 را تنظیم کنید تا در زمان Shutdown یا Restart تمامی برنامه های باز بسته شود و سیستم خاموش یا ریستارت شود.

بسته نشدن برنامه ها در زمان Shutdown یا Restart کردن ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس فرم را ok کنید و از رجیستری خارج شوید. این ترفند فقط برای همین کاربری که به ویندوز لاگین کرده اعمال خواهد شد. برای اعمال تغییرات لطفا از ویندوز Sign out کرده و دوباره Sign in کنید.

براي مشاهده سرفصل هاي آموزشي Windows Registry، لطفا اينجا کليک کنيد.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.