خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


شرکت Vmware غول دنیای مجازی سازی را بیشتر بشناسیم!

شرکت Vmware غول دنیای مجازی سازی را بیشتر بشناسیم!
شرکت vmware یک شرکت نرم افزاری می باشد که در زمینه مجازی سازی سیستم ها و سرورها و همچنین Cloud Computing یکی از غول های برتر دنیا به حساب می آید.سیستم عامل مجازی ساز یا Hypervisor قدرتمند این کمپانی به کاربران خود اجازه می دهد تا با نصب سیستم عامل VMware ESXI سیستم های کامپیوتری متعددی را داشته باشند(البته با توجه به قدرت سرور یا کامپیوتر) و همه این موارد می تواند درون یک سرور یا کامپیوتر انجام شود.اساسا یک سرور می تواند برای میزبانی(hosting) ویا مدیریت تعدادی زیادی سیستم عامل قرار بگیرد. خب این به چه معنی است؟ چگونه این کار انجام می شود؟

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارچگونه در یک سرور میتوانیم تعداد زیادی سیستم عامل نصب کنیم و در عین حال همه آنها سرویس دهی را انجام دهند؟


به زبان ساده مجازی ساز اجزای سخت افزاری سیستم میزبان یا همان سرور را برای سیستم عامل های درون خود مجازی می کند به عنوان مثال یک سیستم عامل ویندوز(یا هر سیستم عامل دیگری) برای راه اندازی باید Bios،Cmos،Ram،CPU،GPU،Disk وبسیاری موارد دیگر را درک کند یعنی سیستم عامل اگر موارد بالا وجود نداشته باشند اصلا استارت نمی شود باید سیستم عامل ویندوز بتواند موارد ذکر شده را ببیند در واقع نرم افزار مجازی ساز تمامی مواردی را که ذکر شد را برای کلیه سیستم عامل های درون خود بصورت مجازی شبیه سازی می کند و سیستم عامل تصور می کند که این موارد بصورت واقعی وجود دارند و این در حالی است که این موارد بصورت مجازی در اختیار آنها قرار گرفته است. و همچنین کارت شبکه اگر در زمان استارت وجود نداشته باشد خللی در بوت و استارت سیستم عامل رخ نمی دهد ولی همین کارت شبکه را می تواند بصورت مجازی بین تمامی سیستم عامل هایی که درون یک سرور نصب و راه اندازی شده اند را به اشتراک قرار دهد . پس با این تفاسیر مبحث مجازی سازی برای شرکت ها،سازمان ها، کسب و کارها بسیار مهم و کاربردی است چرا که بدون وابستگی به سخت افزار جدای از هم و خاص، در یک سرور تعداد زیادی سیستم عامل را منطبق بر نیاز می توانند نصب و راه اندازی کنند که با استفاده از سیستم عامل قدرتمند ESXI از کمپانی VMware ،سرورهای مجازی را به منظور صرفه جویی در زمان و هزینه بوجود می آورند.

معرفی شرکت Vmware . آموزشگاه رایگان خوش آموز

تاریخچه شرکت VMware


شرکت VMware اولین برنامه خود را با نام VMware Workstation در ماه می سال 1999 منتشر کرد و در سال 2001 با انتشار VMWare GSX Server و VMware ESX Server وارد بازار سرورها و دیتاسنترها شد. و در آپریل سال 2011 کمپانی Vmware علاوه بر بازار سرورها پا به عرصه Cloud Computing (رایانش ابری یا محاسبات ابری)شد. امروزه روز کمپانی VMware در حال توسعه و فروش برنامه های نرم افزاری مجازی است که عمدتا برای مقاصد تجاری می باشد.

در این مقاله از وب سایت خوش آموز قصد آن داشتیم که به معرفی مختصر از کمپانی بزرگ و غول مجازی ساز دنیا VMware بپردازیم در مقالات آتی وب سایت حتما در خصوص نرم افزار و امکاناتی که این نرم افزارها دارند و همچنین سرورها که به دفعات در این مقاله از آن نام برده شد مقالات کاربردی ارائه خواهد شد که امیدواریم مورد پسند شما واقع شود.

منبع:computerhope

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز