خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش راه اندازی FTP Server در ویندوز 10 - بخش اول

آموزش راه اندازی FTP Server در ویندوز 10 - بخش اول
حتما با نام FTP که مخفف عبارت File Transfer Protocol است بارها مواجه شده اید. FTP یکی از راه های آپلود و دانلود فایل در فضای اینترنت و تقریبا بدون هیچ محدودیتی است. شما با راه اندازی یک FTP Server، به نوعی مالک یک private cloud می شوید. با راه اندازی یک FTP Server، دیگر نیازی به پرداخت هزینه هاست اینترنتی ندارید و فقط اشتراک و مصرف ترافیک اینترنت را پرداخت می کنید، ضمن اینکه کنترل کاملی روی FTP سرورتان دارید. همچنین محدودیت هایی از قبیل سایز فایل را هم ندارید، یعنی چه فایلی قرار است آپلود کنید حجمی معادل 1KB و یا 1TB داشته باشید، مانعی در سر راه آپلود شما وجود ندارد(به شرطی که آن میزان فضا در FTP Server واقعا وجود داشته باشد). در صورتی که در FTP Server های اینترنتی که فضا در اختیار شما قرار می دهند این محدودیت وجود دارد. حتی این امکان را دارید که FTP server را به شکلی راه اندازی کنید که برای اعضای خانوده یا برخی دوستان، اکانت ایجاد کنید و فقط فایل آپلود شده برای این اکانت ها در دسترس باشد.

نرم افزار سامانه مودیان راهکار
شما برای چنین کاری از ابزارهای جانبی و نرم افزارها می توانید بهره ببرید ولی استفاده از این نرم افزارها پیچیدگی های خاص خودش را دارد. ما در این پست قصد داریم در ویندوز 10، اقدام به راه اندازی FTP Server کنیم. البته که در دوره MCSE در ویندوز سرور 2012 و 2016 حتما به راه اندازی FTP Server خواهیم پرداخت و مبحث به شکل بسیار کامل تری پیش خواهیم برد.


اما برای راه اندازی FTP Server در ویندوز 10، لطفا به Control Panel وارد شده و سپس به Programs and Features وارد شده و از پانل سمت چپ، گزینه Turn Windows features on or off را کلیک کنید.

آموزش راه اندازی FTP Server در ویندوز 10 - بخش اول . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب پنجره Windows features نمایش داده خواهد شد. در این پنجره به قسمت Internet Information Services رفته و تیک گزینه های FTP server و از زیر مجموعه آن، FTP Extensibility و FTP Service را فعال کنید.
در ادامه تیک گزینه Web Management Tools و از مجموعه این هم، فقط تیک گزینه IIS Management Console را فعال نمایید.

آموزش راه اندازی FTP Server در ویندوز 10 - بخش اول . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس دکمه ok را کلیک کنید و لحظاتی را برای نصب منتظر بمانید. پس از اینکه نصب به اتمام رسید، فرم را Close کنید.
پس از اینکه فرآیند نصب Ftp Server در ویندوز به اتمام رسید، حالا نوبت به پیکربندی یا configure کردن FTP می رسد.

ادامه در مقاله بعد >>نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز