خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


نیم فاصله در Word

نیم فاصله در Word
در برخی مواقع وقتی شروع به تایپ در برنامه Word می کنید قطعا یکی از مشکلاتی که کاربران با آن برخورد خواهند کرد(البته خیلیا هم ازشش سر سری رد میشن و زیاد براشون مهم نیست) وارد کردن نیم فاصله بین حروف و برخی کلمات است که با وارد کردن فاصله کامل Space از آن رد می شوند اما در اینجا خواهید آموخت که هر زمان به نیم فاصله در Word نیاز داشتید از آن استفاده کنید. البته این قابلیت بصورت پیش فرض در word 2003 فعال بود اما در نسخه های بعدی غیر فعال شد و باید برای اعمال نیم فاصله باید با انجام تنظیماتی آن را فعال کنید. کار پیچده و سختی نیست. لطفا تا پایان این مقاله خیلی کوتاه با ما همراه باشید.

آموزش سالیدورکز 20-2019
ابتدای کار باید برنامه Word را در سیستم خود اجرا کنید و به منوی Insert وارد شوید.نیم فاصله در Word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس روی دکمه Symbol را کلیک کرده و از گزینه های به نمایش درآمده، More Symbols را کلیک کنید.

نیم فاصله در Word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همانطور که مشاهده می کنید فرم Symbol به نمایش درآمده است و در این فرم به Tab یا زبانه Special Characters وارد شوید و در اینجا یک لیست را خواهید دید، از این لیست No-Width Optional Break را انتخاب یا Highlight کنید و سپس روی دکمه Shortcut Key در پایین فرم مطابق شکل زیر کلیک کنید.

نیم فاصله در Word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در این فرم و در قسمت Press new shortcut key، کلیدهایی که مد نظر دارید را وارد کنید ما در ایجا کلیدهای ترکیبی ctrl+space را وارد کرده ایم و شما هر کلیدهای ترکیبی میانبری را که تمایل داشته باشید می توانید وارد کنید و کافیست در این قسمت کلیک کنید و همان کلیدهای ترکیبی و میانبر را از صفحه کلید فشار دهید و عینا همان کلیدها در این قسمت وارد می شوند.

نیم فاصله در Word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و سپس روی دکمه Assgin در پایین کلیک کنید تا این میانبر به لیست current Keys افزوده شود. و پس از افزودن شدن همانطور که می بینید دکمه Assgin غیرفعال می شود.

نیم فاصله در Word . آموزشگاه رایگان خوش آموز

و در آخر برای اعمال این تنظیم دکمه Close را کلیک کنید از این پس هر زمان این کلیدهای ترکیبی که وارد کرده اید را در زمان تایپ بفشارید به جای فاصله کامل، نیم فاصله درج خواهد شد.

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید. دیدگاه ها و سوالات متفرقۀ خود را می توانید در تالارهای گفتمان خوش آموز مطرح نمایید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز