خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟
نویسنده : امیر انصاری
سیاست ما در خوش آموز بر اینست که تا حد امکان پرسشهای مطرح شده توسط کاربران در قسمت دیدگاه ها را پاسخ دهیم. اما بعضاً پرسشهای کاربران بدون پاسخ باقی می مانند، برای آن دسته از کاربرانی که ممکن است با خود اندیشیده باشند چرا سوال بقیه را پاسخ داده اید و سوال من را خیر، این توضیحات را در ادامه می آوریم.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارسوال تکراری است و در دیدگاه های همان مطلب پاسخ داده شده است.


برخی مواقع یک سوال توسط چندین نفر در دیدگاه ها پرسش می شود. معمولاً در اینگونه مواقع فقط پاسخ پرسش نفر اول داده می شود و بقیه کاربران می توانند به همان پاسخ مراجعه کنند.

پاسخ آن سوال را نمی دانیم


اگر سوالی پاسخ داده نشده باشد، یکی از مهمترین دلایلش اینست که پاسخ آن را نمی دانسته ایم. بدنبال هیچ دلیل خاص دیگری نباشید. با این حال حتی در مورد پرسش هایی که پاسخش را نمی دانیم، آن پرسش را در دیدگاه ها نمایش می دهیم تا احیاناً اگر کاربران دیگری دانش پاسخگویی به آن را داشته باشند بتوانند مشارکت کنند.

کاربر انتظارات بیش از حد و غیر منطقی دارد


یکی از دلایلی که پرسش شما پاسخ داده نشده است اینست که شاید انتظار نابجایی را از نویسندۀ مطلب مطرح کرده باشید. به عنوان مثال کاربری درخواست کرده است که پاسخ پرسشی برایش ایمیل شود. کاربر دیگری انتظار داشته است نویسندۀ ما به صورت تلفنی، چت، ایمیل، یا با نرم افزارهای ارتباط از راه دور مانند Anydesk و ... مشکل را برایش حل کند. پاسخگویی به اینگونه انتظارات در نه در توان ما است و نه اساساً منطقی است. برای این دسته از کاربران پیشنهادی که داریم اینست که منطقی تر فکر کنند و نیمۀ پر لیوان را ببینند و از آموزش های رایگان لذت ببرند.

سوال در جای نادرستی مطرح شده است


انتظاری که از کاربران فهیم خوش آموز می رود اینست که پرسش مطرح شدۀ آنها با مطلب مرتبط باشد.

هوای همدیگر را داشته باشید


ما از کاربران فهیم خوش آموز انتظار داریم که اگر در زمینۀ موضوعی دانشی دارند با سایر کاربران به اشتراک بگذارند و در واقع از این بستر برای کمک به یکدیگر استفاده کنند. امروز شما پاسخ پرسش شخصی را می دهید و فردا ممکن است خودتان از دانش شخص ثالثی بهره مند شوید. وارد این چرخه شوید و اجازه دهید این چرخه مدام تکرار گردد.

نکتۀ مهم و قابل عرض دیگر اینست که در خوش آموز تک تک دیدگاه های کاربران توسط نویسندۀ همان مطلبی که در آن دیدگاه درج شده است مشاهده و احیاناً پاسخ داده می شوند. در واقع شما با درج هر دیدگاه با نویسنده یا مترجم همان مطلب ارتباط مستقیم و بدون واسطه ای را برقرار می کنید.نمایش دیدگاه ها (1 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز