خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را

رفع ارور the data file is out of disk space در اوت لوک

رفع ارور the data file is out of disk space در اوت لوک

کد مطلب : 6661


برخی از کاربران نرم افزار اوت لوک در forum مایکروسافت ارور data file is out of disk space را گزارش کرده اند که پیغام کامل خطا را در ذیل مشاهده می کنید:

آموزش سالیدورکز 20-2019

The drive that contains your data file is out of disk space. Empty the Deleted Items folder or create space on the drive by removing some of your files. Access is denied

رفع ارور the data file is out of disk space در اوت لوک . آموزشگاه رایگان خوش آموز

با وجود این ارور دیگر کاربران قادر به دریافت ایمیل جدید در اوت لوک نخواهند بود تا زمانی که ارور را برطرف سازند.
اگر شما هم در Outlook با این پیغام خطا روبرو گشته اید، از راه حل های ساده این پست برای رفع مشکل می توانید استفاده کنید.

برخی از کاربرانی که با ارور مذکور در سیستم شان مواجه شده اند، ارور data file is out of disk space را با خالی کردن Recycle Bin رفع نموده اند. روی Recycle Bin کلیک راست کرده و گزینه Empty Recycle Bin را کلیک کنید و پیغام تایید خالی کردن Recycle Bin را Yes کنید و بدین ترتیب خالی می شود. سپس outlook را بسته و دوباره اجرا کنید و وضعیت خطا را بررسی کنید.


اگر هنوز هم با ارور مواجه هستید، فایل PST اوت لوک ممکن است آسیب دیده باشد. برای رفع خرابی این فایل می توانید آن را تعمیر کنید. برای این منظور از ابزار Scanpst.exe می توانید استفاده کنید. اگر از آفیس ورژن 2019/2016 استفاده می کنید، این فایل در مسیر C: > Program Files > Microsoft Office > root > office16 قرار دارد و یا اینکه می توانید در درایو C و فولدری که آفیس در آن نصب شده است، فایل Scanpst.exe را جستجو کنید. هر کدام را که راخت هستید، انجام دهید.

رفع ارور The operation failed. An object cannot be found در اوت لوک . آموزشگاه رایگان خوش آموز

دکمه Browse را کلیک کنید. فایل PST را در سیستم تان یافته و انتخاب کنید که بصورت پیشفرض در مسیر C:\Users\%username%\Documents\Outlook Files قرار دارد.


اگر فایل مورد نظر در آدرس فوق وجود نداشت، به طریق زیر می توانید مکان دقیق آن را بیابید. برای این منظور به منوی File رفته و Account Settings را کلیک کنید. سپس در تب Data File، در ستون مقابل هر اکانت ایمیل که در اوت لوک تنظیم کرده اید، می توانید مکان دقیق آن را مشاهده کنید. البته می توانید ایمیل مورد نظر را از لیست انتخاب کرده و دکمه Open File Location را کلیک کنید تا مکان فایل مربوطه باز شود.

رفع ارور 0x80042109 در اوت لوک . آموزشگاه رایگان خوش آموز

نکته ای که در خصوص این ارور حتما باید بدان توجه داشته باشید این است ایمیل شما باید Set as default در اوت لوک تنظیم شده باشد. اگر چنین نیست، اکانت خود از پنجره فوق انتخاب کرده و دکمه Set s default را از نوار ابزار بالای آن کلیک کنید.


پس از انتخاب فایل PST مورد نظر، دکمه Start را کلیک کنید و اگر نیاز به رفع مشکل و خرابی فایل PST بود، می توانید Repair را کلیک کنید.
چنانچه هنوز مشکل را دارید، از اوت لوک بک آپ گرفته و سپس اکانت مورد نظر را از اوت لوک حذف کرده و دوباره آن را در اوت لوک تنظیم کنید. حتی اگر نیاز است، یک نسخه جدیدتر آفیس را در سیستم تان نصب کرده و در آن نسخه جدیدتر، Outlook را اجرا و ایمیل خود را در آن تنظیم کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز