خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ورزش برای لذت بردن

ورزش برای لذت بردن
نویسنده : امیر انصاری
هنگامی که ورزش را توصیه می کنم ممکن است با خودتان فکر کنید فراموش کرده ام که در فصل 6 به شما گفتم که ورزش برای کاهش وزن اشتباه است. فراموش نکرده ام. هر چقدر بیشتر ورزش کنید، نیاز بیشتری به خوردن خواهید داشت. همۀ حیوانات به گونه ای طراحی شده اند که میزان سوخت مصرفی شان را با میزان ورودی شان تنظیم کنند. از این گذشته از آنجا که عضله سنگین تر از چربی است، نتیجۀ ورزش این می شود که وزن شما اضافه نیز گردد. هیچ مشکلی ندارد، از آنجا که شما هیچ وزن هدفی را تنظیم نکرده اید تبدیل چربی به عضله یک تبدیل عالی است و باعث می شود تا آن تکه های آویزان ناخوشانید به عضلات سفت و زیبا تبدیل گردند.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکاربا این وجود اگر هدفتان از ورزش کاهش وزن است، همان تاثیر روانشناسی رژیم را خواهید داشت و شبیه یک مشقت کشیدن خواهد بود.

فراموش نکنید که هیچ دلیلی برای تغییر سبک زندگی تان وجود ندارد، مگر اینکه خودتان بخواهید. من شما را تشویق می کنم که برای سلامتی ذهن و بدنتان ورزش کنید، اما برای رسیدن به وزن ایده آلتان هیچ ورزشی وجود ندارد.

وقتی که شروع به خوردن غذاهای طبیعی می کنید، و وزن شما کاهش می یابد و سطح انرژی شما بالاتر می رود، یک تمایل طبیعی به فعال تر شدن پیدا می کنید. در نتیجۀ این فرآیند ممکن است اشتهای بیشتری هم پیدا کنید. مادامیکه به خوردن غذاهای مناسب و درست ادامه می دهید هیچ چیزی برای نگرانی وجود ندارد، زیرا آنها به چربی تبدیل نمی شوند و به سادگی فقط انرژی لازم برای فعالیت های شما را فراهم می آورند. این چرخه ای است که طبیعت برای تمام موجودات فراهم کرده است تا اطمینان حاصل شود که آنها متناسب، قوی و سالم باقی بمانند.

ورزش برای لذت بردن هر مرحله از این چرخه منجر به مرحلۀ بعدی می شود. این یک تعادل عالی است، یک فرآیند لذت بخش ماندگار و دائمی است.

چرخۀ تغذیۀ سالم و فعالیت چیزی نیست که شما مجبور باشید روی آن کار کنید. از همان ابتدا متوجه خواهید شد که برای شما درست کار می کند. به محض اینکه دیگر بدنتان را با آشغال ها پر نکنید وزن شما شروع به کاهش می کند. شما احساس سالم تر بودن خواهید کرد و سطح انرژیتان بالا می رود. اینکه روز را با کشیدن ماهیچه هایتان شروع کنید و جریان خونتان به گردش بیفتد احساسی عالی است. یک حس تندرستی در شما ایجاد می کند که در کل روز همراهتان است. خواه اینکه تصمیم بگیرید در باشگاه ورزش کنید یا در خانه یا در پارک بدوید، همۀ اینها لذت بخش خواهند بود. حتی اگر در کل زندگیتان اهل ورزش نبوده باشید همین که بدنتان لاغرتر و سبک تر شود، سالم تر و چابک تر می شوید و علاقه به فعال بودن پیدا می کنید. و هر چقدر بیشتر این کار را انجام دهید بیشتر به آن علاقه پیدا می کنید. لازم نیست که دستگاه های ورزشی بخرید یا در یک باشگاه گران قیمت ثبت نام کنید، می توانید با پیاده روی صبح شروع کنید. سعی کنید که روزی بیست دقیقه ورزش کنید. در اندک زمانی متوجه تغییرات روحی و فیزیکی در بدنتان خواهید شد، هنگامی که در آینه نگاه می کنید تفاوت را ملموس احساس خواهید کرد.

اگر اشتهایتان افزایش یافت اصلاً نگران نباشید. گرسنگی به ما می گوید چه زمانی غذا بخوریم و یک اشتهای خوب نشانۀ سلامتی است و به شما اطمینان می دهد که از وعدۀ غذایی بعدیتان به طور کامل لذت ببرید. غذا برایتان مزۀ بهتری خواهد داشت و شما از تک تک لقمه هایتان حظ فراوان خواهید برد. غذا خوردن مطابق راهنمای طبیعت به این معناست که شما از غذایتان بدون هیچ حس گناهی لذت ببرید و همیشه در وزن ایده آل خودتان باقی بمانید.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.