خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


چیز شگفت آوری در حال رخ دادن است

چیز شگفت آوری در حال رخ دادن است
نویسنده : امیر انصاری
هدف اصلی این کتاب اینست که به شما نشان دهد چگونه به سادگی با خوردن انواع غذاهای محبوبتان از زندگیتان لذت بیشتری ببرید. من از تجربۀ شخصی خودم و همینطور از روی تجربۀ افراد بیشمار دیگری که روش آسان من را انتخاب کرده اند می دانم که هیچ کس از داشتن اضافه وزن خوشحال نیست. من معتقدم ما برای لذت بردن از خوردن طراحی شده ایم. به همین دلیل هم هست که هدفم را صرفاً کمک به کاهش وزن شما قرار ندادم بلکه هدفم را اینگونه تنظیم کردم که به شما بگویم چگونه می توانید غذاهای مورد علاقۀ تان را بخورید و در عین حال لذت بیشتری هم از زندگیتان ببرید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارشما لاغر، سالم، متناسب، و با انرژی خواهید بود و هنگامی که خودتان را در آینه ببینید به خودتان افتخار خواهید کرد. شما به عنوان یک فرد سالم ، چه از نظر ذهنی و چه از نظر جسمی ، از عهده استرس بیشتری برمی آیید و اعتماد به نفس تازه پیدا شده مناسبت های اجتماعی را تغییر می دهد.

برای شما ضروری است که بدانید با پیروی از روش من هیچ چیزی را فدا نمی کنید و به دستاوردهای مثبت شگفت انگیزی می رسید.

دستور العمل سوم من این بود که با احساس هیجان آغاز کنید. شاید آن موقع برایتان مشکل بود که با هیجان آغاز کنید. اکنون می دانید که هیچ دلیلی برای غم و اندوه وجود ندارد. برعکس، اتفاق شگفت انگیزی در حال افتادن است. شما تمامی دلایل لازم برای هیجان داشتن را دارید.

هیچ لذتی در نفرت از خود و بی حالی وجود ندارد. هیچ لذتی در سوزش سر معده، سوء هاضمه، اسهال و یبوست وجود ندارد. هیچ لذتی در روده های تحریک پذیر، زخم معده، فشار خون بالا، بیماری های قلبی، دیابت و نارسایی کلیه وجود ندارد. اضافه وزن داشتن هیچ لذتی ندارد.

خوردن غذاهای آشغال یک جنگ طناب کشی غیرقابل تحمل را بر شما تحمیل می کند. هم بابت اینکه پرخوری کرده اید احساس گناه و ناراحتی می کنید و همزمان بابت اینکه نمی توانید هر اندازه که می خواهید بخورید احساس محرومیت می کنید. خوشبختانه هم اکنون آن کابوس برای شما به پایان رسیده است. هم اکنون می توانید هرچقدر که می خواهید از غذاهای محبوبتان بخورید و باز هم در وزن ایده آلتان باشید. بیش از \(99.99\%\) از موجودات موجود روی این کرۀ خاکی با پیروی از راهنمای طبیعت و بدون هیچ تلاشی در کاهش وزن زندگی می کنند و همیشه هم متناسبند.

خوردن غذاهای طبیعی و سالم تعادلی هماهنگ بین مصرف، فعالیت، و اشتها ایجاد می کند. این یک چرخۀ طبیعی است و هر مرحله از آن همراه با لذت و در عین حال مزایای فوق العاده است. نتیجه پیروی از روش من سلامتی و خوشبختی است.

قبل از اینکه روشی برای حل مشکل وزن خود کشف کنم ، احساس می کردم که به زندگی پر از رنج ، سستی ، گناه و بدبختی محکوم شده ام. من رژیم گرفتن را امتحان کرده بودم ، اما این فقط اوضاع را بدتر می کرد. به نظر می رسید که زندانی عادتهای غذایی خودم شده ام و هیچ راهی برای خروج نمی توانستم بیابم. حتی به این باور متوهمانه رسیده بودم که برای من و برای میلیون ها نفر در موقعیت من، قرعه اینگونه رقم خورده است و گزیری از آن ندارم. اکنون که به گذشته نگاه می کنم از اینکه اینقدر به حقایق نابینا بوده ام تعجب می کنم.

آن سنجاب که در باغ من وجود داشت به من فهماند که حیوانات وحشی می دانند چه چیزی را چه زمانی و چقدر بخورند. آنها غذاهای محبوبشان را می خورند، آن غذاهایی که طبیعت برایشان طراحی کرده است. من فهمیدم که تمامی حیوانات بر روی این کرۀ خاکی طراحی شده اند تا از خوردن لذت ببرند و این شامل من و شما نیز می شود.

همینطور که وارد این شیوۀ جدید زندگی می شوید در ذهنتان این مسأله را روشن سازید که هیچ نوع فداکاری نمی کنید. خوردن غذاهای آشغال هیچ لذت اصیلی برای شما ندارد. شما محروم نیستید. این یکی از موارد نادر زندگی است که شما به دستاوردهای مثبت شگفت انگیزی می رسید و هیچ چیز را نیز از دست نمی دهید. این یک حرکت صعودی عظیم است و هیچ حرکت نزولی در آن وجود ندارد. چیز فوق العاده ای برای شما رخ می دهد. بنابراین هر نوع غم و اندوه را دور بریزید و خودتان را با احساس آرامش مملو کنید، سرانجام این کابوس وحشتناک تمام شده است و آینده پر از هیجان است. شادی کنید که بالاخره آزادید تا: هر چقدر که می خواهید از غذاهای محبوبتان بخورید، هر وقت که می خواهید، هر چند بار که می خواهید، و دقیقاً در وزن ایده آلتان باشید، بدون رژیم گرفتن، هیچ نوع تمرین خاص، یا استفاده از اراده و بدون احساس محروم شدن از چیزی.

خلاصه


 • از کلید واژۀ "NATURALISED" استفاده کنید تا راه را به شما نشان دهد.
 • همین الان این روش را شروع کنید.
 • سعی کنید ورزش کنید. این یک قسمت لذت بخش از زندگی است.
 • از آزادی خوردن آنچه که طبیعت برای شما در نظر گرفته است لذت ببرید.

لیست کامل دستورالعمل ها


 1. دستورالعمل ها را دنبال کنید.
 2. ذهنی باز داشته باشید.
 3. با احساس هیجان آغاز کنید.
 4. اگر شخصی به شما توصیه ای کند که برخلاف راهنمای طبیعت باشد، صرفنظر از اینکه آن شخص چقدر برجسته یا واجد شرایط باشد، توصیه اش را نادیده بگیرید.
 5. با یک وزن ایده آل از پیش تعیین شده آغاز نکنید.
 6. رژیم نگیرید.
 7. فقط وقتی که گرسنه هستید غذا بخورید.
 8. خودتان را از بردگی پُرزهای چشایی (ذائقۀ) فعلیتان رها کنید.
 9. مراقب غذاهای فرآوری شده باشید.
 10. گرسنگیتان را با غذاهای محبوبتان برطرف کنید.
 11. انجامش دهید!
 12. با خوردن غذاهای مورد علاقۀ تان از زندگی تان لذت ببرید.

یادداشت مترجم: بدون شک ترجمۀ این کتاب و اساساً آشنایی با آن و خواندنش یکی از بهترین و لذت بخش ترین تجربیات زندگی شخصی بنده بوده است. از دوستانی که این کتاب را می خوانند و به دستورات آن عمل می کنند درخواست دارم که بعد از سپری شدن مدتی دوباره به این صفحه مراجعه کنند و تجربیاتشان را با من و سایرین به اشتراک بگذارند.

نمایش دیدگاه ها (5 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.