خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آشنایی با نرم افزار Microsoft Exchange Server

آشنایی با نرم افزار Microsoft Exchange Server
Exchange Server سرور پیام رسانی مایکروسافت، نرم افزاری است که بر روی سرورها اجرا می شود و شما قادر خواهید بود توسط این نرم افزار از طریق شبکه های کامپیوتری ایمیل و سایر فرم های ارتباطی تعاملی را ارسال و دریافت کنید. از آنجایی که Microsoft Exchange Server فقط روی سرورها نصب می شود و سایر کاربران هیچ گونه دسترسی روی آن ندارند Exchange این امکان را دارد که با سیستم های کلاینت از طریق نرم افزارهایی از جمله Outlook ارتباط برقرار کند و کاربران از طریق این نرم افزارها به سادگی می توانند ایمیل ارسال و دریافت کنند. البته روش های دیگری هم وجود دارد که Outlook یکی از روش های ارتباط با Exchange Server است.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارMicrosoft exchange server یک Platform پیچیده پیام رسان است که برای عملیات Messaging طراحی شده است Exchange علاوه بر قابلیت Mail یک راهکار جامع ارتباطی در سازمان ها است قابلیت ارسال دریافت ایمیل، Voice Mail، Send And Receive Fax و همچنین قابلیت Unified شدن و یکپارچه شدن با سایر محصولات مایکروسافت از جمله Sharepoint و یا Lync Server را داراست .Certificate یا گوهینامه ای که شرکت مایکروسافت برای گذراندن دوره Exchange در نظر گرفته MCSE Messaging نام دارد و شما با گذراندن این دوره نیاز است که آشنایی کامل با ویندوز سرورهای مایکروسافت داشته باشید.

پیام های ایمیل از طریق آنچه که معمولا به عنوان یک دستگاه سرویس گیرنده مانند یک کامپیوتر شخصی یا یک دستگاه تلفن همراه از جمله Smart Phone ها و یا تبلت ها و یا کامپیوتر های جیبی ارسال و دریافت می شود که این سیستم ها معمولا به یک شبکه کامپیوتری متمرکز متصل می شود که در این شبکه کامپیوتری متمرکز، سرور یا سرورهایی قرار دارد که نرم افزار Exchange Server روی آنها نصب شده است و در آنجا صندوق های پست الکترونیکی ذخیره می شوند. این سرورها از طرفی به دنیای اینترنت و از سوی دیگربه شبکه های خصوصی یا داخلی متصل هستند که پیام های ایمیل از جانب کاربران و کارکنان به بیرون از سازمان ارسال و همچنین دریافت شود. توجه داشته باشید که برای ارتباط Exchange Server با دنیای اینترنت یا به اصطلاح Publish کردن این نرم افزار نیاز است که حداقل به یک Firewall یا یک UTM تسلط داشته باشید.

آشنایی با نرم افزار Microsoft Exchange Server . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در این مقاله فقط به معرفی اجمالی نرم افزار Exchange server شرکت Microsoft پرداختیم که امیدوارم توجه شما قرار گرفته باشد.


دوره آموزشی کاملا رایگان Exchange Server


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز