خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


نمایش درست سند Word در print Preview ولی پرینت بهم ریخته و اشتباه!

نمایش درست سند Word در print Preview ولی پرینت بهم ریخته و اشتباه!
با استفاده از قابلیت print Preview در برنامه Word می توانید یک پیش نمایشی از پرینت خود مشاهده کرده و در ادامه پرینت خود را برای پرینتر بفرستید. اما مشکلی که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند این است که خروجی پرینت با print Preview متفاوت است.

آموزش سالیدورکز 20-2019
برای رفع این مشکل در Word از راه حل های ساده زیر می توانید استفاده کنید. قبل از انجام راه حل ها، مطمئن شوید که در تنظیمات Printer Properties برای این فایل، گزینه درست متناسب با کاغذی که می خواهید پرینت بگیرید، انتخاب شده باشد. حالا وضعیت پرینت را بررسی کنید و اگر تنظیمات آن درست استف راه حل ها را دنبال کنید.


اولین کاری که باید انجام دهید، این است که تمامی Extension ها یا Add-ons ها را در word غیرفعال کنید و سپس وضعیت ارور را بررسی کنید.


چنانچه هنوز مشکل را دارید، به وب سازنده پرینتر مراجعه کرده و جدیدترین درایور را که متناسب با مدل سخت افزاری پرینتر و همچنین نسخه ويندوز باشد دانلود و نصب کنید و قبل از نصب، حتما درایور فعلی پرینتر را از سیستم تان حذف کنید.
در Control Panel و در بخش Device and Printer وارد شده و روی پرینتر مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Remove را کلیک کنید و سپس Program And Feature کنترل پنل، هر برنامه ای که مربوط به درایور پرینتر است، uninstall کنید.
سپس نرم افزار CCleaner را دانلود و نصب کنید. کافیست که این برنامه را در گوگل جستجو کرده و آن را دانلود کنید. پس از دانلود طبق دستورالعمل آن، ابتدا برنامه را اکتیو کرده و ادامه کار را دنبال کنید.
در تب windows تیک تمامی گزینه های موجود را فعال کرده و از پایین فرم دکمه Analyze را کلیک کنید و پس از اتمام آنالیز دکمه Run Cleaner را کلیک کنید.

برطرف کردن ارور Error 0x8007003B: An unexpected network error occurred . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس از پانل سمت چپ گزینه Registry را انتخاب کنید و تیک های گزینه های موجود را فعال و دکمه Scan for Issue را کلیک کرده تا اسکن انجام شود. پس از اسکن هم دکمه Fix Selected Issues را کلیک کنید.
اگر پیغام Do you want backup changes to the registry? را مشاهده کردید، پیغام را Yes کنید قبل از هر گونه تعمیر رجیستری، از رجیستری بک آپ گرفته شود(حتما بک آپ از رجیستری بگیرید).

برطرف کردن ارور Error 0x8007003B: An unexpected network error occurred . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از اینکه فرآیند تکمیل شد، برنامه را بسته و سیستم را ریستارت کنید. پس از بالا آمدن سیستم، درایور جدید را نصب کنید.

اگر کماکان با مشکل مواجهید باید Scale Content را تغییر دهید. برای این منظور باید برنامه Word را باز کرده و به منوی File رفته و گزینه Options را کلیک کنید.
از پنل سمت چپ گزینه Advanced را کلیک کرده و از پنل سمت راست به بخش Print رفته و تیک گزینه Scale content for A4 or 8.5"x11" paper sizes را غیرفعال کنید.

نمایش درست سند Word در print Preview ولی پرینت بهم ریخته و اشتباه! . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس فرم را OK کرده و وضعیت پرینت را بررسی کنید.
اگر مشکل هنوز باقیست، دوباره به پنجره تصویر فوق دوباره مراجعه کرده و این بار به بخش Compatibility options بروید و از کامبوباکس Lay out this document as if created in گزینه Microsoft Word 2010 یا 2007 یا حتی 2003 را انتخاب کنید.
و در ضمن از قسمت Layout options، تیک تمام گزینه هایی که در این بخش هستند را غیرفعال کنید.
سپس وضعیت را بررسی کنید. اگر مشکل وجود داشت، این بار از فایل ورد یک Save as بگیرید و از فرم ذخیره سازی، از قسمت save as type، گزینه Word 97-2003 Document را انتخاب و ذخیره سازی را انجام دهید.
سپس فایل را باز کرده و دوباره به پنجره تصویر فوق بروید و از بخش Layout options تیک گزینه Use printer metrics to lay out document را فعال و OK کنید. سپس وضعیت ارور را بررسی کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید. دیدگاه ها و سوالات متفرقۀ خود را می توانید در تالارهای گفتمان خوش آموز مطرح نمایید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟

آموزش های رایگان خوش آموز