خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 4806 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Contacts - ایجاد mail user

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Contacts - ایجاد mail user

کد مطلب : 1305 PDF

در این جلسه هم در ادامه مباحث Contact ها، به سراغ ایجاد mail User می رویم. شما در پست قبلی دیدید که چطور می توان Mail Contact ایجاد کرد و همچنین توضیحاتی درباره ساخت و همچنین درباره Contact ارائه دادیم. اما در اینجا قبل از اینکه به سراغ ایجاد Contact برویم، میخواهیم بررسی کنیم که مثلا در چه شرایطی به سراغ ایجاد Mail user برویم.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
تصور شرکت شما تعدادی کارمند به صورت پروژه ای به کار گرفته است و وضعیت به طوری است پس از اتمام پروژه این اشخاص از شرکت منفک خواهند شد و دیگر در محل شرکت شما حضور نخواهند داشت. برای کار کردن در شبکه نیاز است که حتما برای آنها User در اکتیودایرکتوری ایجاد کنید تا بتوانند به سیستم ها لاگین کرده و در شبکه کار کنند. البته شما برای این User ها می توانید تاریخ انقضا یا Expiration date تعیین کنید. اما از آنجایی که این کاربران قرار نیست عضو ثابت و همیشگی شرکت باشند، پس دلیلی هم ندارد که برای این نفرات اقدام به ایجاد Mailbox در Exchange کنید. شما می توانید ایمیل های خارجی این نفرات را در قسمت Mail user ثبت کرده تا ارتباط راحت تری از طریق ایمیل با آنها داشته باشید.
اگر این اشخاص لب تاپ همراه خودشان دارند و اصلا با شبکه سازمانی شما کاری ندارند و فقط اینترنت برای کار نیاز دارند که آن را از طریق وایرلس یا هات اسپات در اختیارشان قرار می دهید، از همان روش اول که Mail Contact بود استفاده کنید ولی در غیر اینصورت از همین روش استفاده کنید.
دقت کنید که باید ایمیل های این اشخاص را داشته باشید که بتوانید در Contact اضافه کنید. پس با فرض این موضوع، شروع به ایجاد Mail user در Exchange می کنیم.
برای ایجاد Contacts به کنسول Exchange server لاگین کرده و از پانل سمت چپ، Recipients را انتخاب کنید. سپس از مقابل Tab یا برگ نشان Contacts را انتخاب کنید.
از نوار ابزار بالای فرم دکمه + را کلیک کنید. همانطور که مشاهده می کنید، دو گزینه برای ایجاد Contact وجود دارد. طبق توضیحاتی که ما خدمتتان عرض کردیم، در اینجا به سراغ mail user خواهیم رفت.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Contacts - ایجاد mail user . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب وارد پنجره شکل زیر خواهید شد که فیلدهای آن را با هم بررسی می کنیم.
شما حتما برایاین کاربران از قبل در اکتیو دایرکتوری User هایی را ایجاد کرده اید، در صورتی که ایجاد نکردید، از طریق همین کنسول Exchange می توانید اقدام به ایجاد User ها کنید. من از قبل در OU مشخصی این User ها را ایجاد کرده ام.

آموزش مایکروسافت exchange server 2016 - بخش Contacts - ایجاد mail user . آموزشگاه رایگان خوش آموز

در اینجا همانطور که مشاهده می کنید، گزینه Existing user را فعال کردیم و با Browse اکتیو دایرکتوری، User مورد نظر را انتخاب کردیم.
فیلد Alias باید نام مستعار یا کوتاه شده ای برای این کاربر وارد کنید و در فیلد external email address هم باید ایمیل آن شخص را وارد کنید.
بدین ترتیب دکمه Save را کلیک کنید. این User به همراه ایمیل غیرسازمانی خود در Contacts نرم افزار Exchange server به ثبت رسید.
در جلسات بعدی به تدریج به سمت راه اندازی outlook و OWA و ارتباط این دو نرم افزار برای ارسال و دریافت ایمیل ها از طریق Exchange خواهیم رفت و تمام این چند پست قبلی که در خصوص گروه ها و Contact ها بود را در آنجا توضیح خواهیم داد که چرا این Group یا Contact ها را ایجاد کردیم.

برای مشاهده سرفصلهای آموزش Microsoft Exchange server 2016 ، لطفا اینجا کلیک کنید.


دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

دوره آموزشی Exchange server 2016