خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش حسابان پیشرفته

آموزش حسابان پیشرفته
نویسنده : امیر انصاری
در این دورۀ آموزشی که در واقع ترجمه ای از کتاب حسابان توماس با نام کامل "Thomas’ Calculus Early Transcendentals" می باشد، به آموزش پیشرفتۀ مبحث حساب دیفرانسیل و انتگرال می پردازیم. نویسندۀ اصلی این کتاب جورج بی توماس (George B. Thomas, Jr) می باشد. ویرایش مورد استفاده در اینجا ویرایش سیزدهم این کتاب می باشد. این کتاب به عنوان کتاب درسی در بسیاری از دانشگاه های مطرح دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین در ایران هم کتاب حسابان توماس یکی از مهمترین مراجع برای درس ریاضیات رشته های مهندسی می باشد و اکثر اساتید از روی آن تدریس می کنند.

نرم افزار سامانه مودیان راهکاریادداشت مترجم: در این پروژۀ بسیار فراتر از ترجمه عمل شده است و شاخص ترین قسمت آن اینست که تک تک تمرینات کتاب را به صورت تشریحی پاسخ داده ایم که حتی در کتاب اصلی نیز این مسأله وجود ندارد و فقط به پاسخ نهایی تمرینات اشاره شده است و از چگونگی حل تمرین و روش مرحله به مرحلۀ رسیدن به پاسخ سخنی به میان نیامده است. در ضمن در ترجمۀ متن گاهاً علاوه بر متن اصلی، مواردی هم توسط مترجم اضافه شده است که تحت عنوان یادداشت مترجم قید می شوند. در کل هدف در این پروژه بیشتر تدریس است تا ترجمۀ کلمه به کلمۀ متن اصلی.

نکتۀ مهم در مطالعۀ این کتاب: گاهی اوقات زبان این کتاب، مخصوصاً در تعاریف اصطلاحات ریاضی، بسیار خشک و رسمی است. از این رو اگر برخی از تعاریف را آنطور که باید خوب درک نکردید به هیچ وجه نا امید نشوید و به مطالعۀ کتاب ادامه دهید تا به تمرینات آن بخش برسید، تمرینات در درک مطلب کمکی اساسی به شما می کنند. این قاعده را نه تنها در مورد این کتاب، بلکه به طور کل در مورد ریاضی مد نظر داشته باشید.

تدریس کتاب حسابان توماس


در کنار مطالعۀ این کتاب می توانید از تدریس این کتاب که از طریق لینک زیر در دسترس شما می باشد، نیز استفاده کنید.


فهرست مطالب  1. توابع (Functions)
نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز