خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5452 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

رفع ارور VCRUNTIME140.dll در ویندوز در هنگام اجرای برنامه

رفع ارور VCRUNTIME140.dll در ویندوز در هنگام اجرای برنامه

کد مطلب : 5224 PDF

برخی کاربران ویندوزی در زمان اجرای برخی برنامه ها در ویندوز به دلیل فایل VCRUNTIME140.dll با ارور مواجه می شوند که متن ارور معمولا بصورت زیر می باشد و تصویر آن هم بصورت شکل زیر می باشد.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

• he program can’t start because VCRUNTIME140.dll is missing from your computer.
• This application has failed to start because VCRUNTIME140.dll was not found.

اگر شما هم این مشکل را دارید، احتمالا مضطرب یا عصبانی هستید. اما جای نگرانی نیست، در ادامه کار توضیحاتی در خصوص این فایل DLL به همراه روش حل آن ارائه خواهیم کرد.

رفع ارور VCRUNTIME140.dll در ویندوز در هنگام اجرای برنامه . آموزشگاه رایگان خوش آموز

What is VCRUNTIME140.dll?

فایل VCRUNTIME140.dll بخشی از Microsoft Visual C++ Redistributable package برای Visual Studio 2015 یا 2017 است. این بسته توسط برنامه هایی که در زبان های برنامه نویسی خاص طراحی شده اند مورد نیاز است.
حالا برای رفع مشکل می توانید راه حل ها را دنبال گنید.

قبل از هر کاري بهتر از سيستم تان Restore point تهيه کنيد تا در صورت بروز مشکل جاي جبران داشته باشيد.Fix 1: Download and install Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015 or 2017

از طریق لینک های زیر می توانید Microsoft Visual C++ Redistributable package 2015 یا 2017 را دانلود نمایید.


نسخه X86 برای سیستم عامل ویندوز 32 بیتی و X64 برای ویندوزهای 64 بیتی است که با توجه به نسخه ویندوزتان باید آنها را دانلود کنید.
پس از دانلود نسخه مورد نظر، اقدام به اجرا و نصب آن کنید که بسیار نصب این پکیج ها ساده است.

رفع ارور VCRUNTIME140.dll در ویندوز در هنگام اجرای برنامه . آموزشگاه رایگان خوش آموز

پس از نصب پکیج اقدام به اجرای برنامه مورد نظرتان کنید. اگر باز هم مشکل در اجرای برنامه داشتید، برنامه را reinstall کنید. کافیست که برنامه را از ویندوز uninstall کرده و مجددا آن را نصب کنید.

در برخی موارد وجود ویروس و بدافزار در سیستم تان باعث این مشکل می شود. مطمئن شوید که هیچ ویروس و بدافزاری در سیستم تان وجود نداشته باشد.
اگر آنتی ویروس ندارید windopws Defender ویندوز را آپدیت کرده و با استفاده از آن سیستم را اسکن کنید. برای این منظور به Settings و Update & Security رفته و از پنل سمت چپ گزینه Windows Security را انتخاب کنید. مانند تصویر زیر گزینه Full scan را انتخاب کرده و دکمه Scan now را کلیک کنید تا اسکن کلی سیستم انجام شود که ممکن است زمان زیادی برای اسکن کامل صرف شود که باید منتظر بمانید.

رفع ارور بلواسکرین INVALID_DATA_ACCESS_TRAP 0x00000004  . آموزشگاه رایگان خوش آموزFix 2: Copy a VCRUNTIME140.dll file from another computer

این خطا را می توانید با کپی VCRUNTIME140.dll از سیستم دیگر به سیستم خودتان برطرف کنید. برای این منظور، سیستم مقابل هم باید مشابه سیستم شما باشد یعنی همان برنامه ای که شما با آن با این خطا مواجه شد هاید، در همان سیستم نصب باشد و هیچ مشکلی برای اجرا شدن نداشته باشد.
خب، حالا در کامپیوتر مقابل به مسیر C:\رفته و در قسمت Search، عبارت VCRUNTIME140.dll را جستجو کنید.
دقیقا فایل را از هر جایی که کپی می کنید، در سیستم خودتان هم باید در همان مسیر کپی کنید. برای اینکه ببینید فایل را از کجا کپی کرده اید، کافیست در نتایج جستجو، روی فایل VCRUNTIME140.dll کلیک راست کرده و گزینه open file location را کلیک کنید تا مسیر فایل مذکور مشخص شود. شما باید عینا همین فایل را در سیستم خودتان در همان مسیر کپی و Replace کنید.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: