خوش آموز وقتتان را در شبکه های اجتماعی هدر ندهید، با آموزش های رایگان خوش آموز هر روز خود را ارتقا دهید

رفع ارور Runtime Error 339 در ویندوز

رفع ارور Runtime Error 339 در ویندوز

کد مطلب : 5878 PDF

هیچ کاربر ویندوزی را نمی توان در سراسر دنیا بیابید که ابدا با ارورهای ویندوز مواجه نشده باشد. دلایل مختلفی در رخ دادن ارورها در ویندوز موثر هستند و حتما هر کاربری در شرایط مختلفی با ارورهای runtime error در ویندوز مواجه شده است. اروری که در این پست به بررسی راه حل های آن می پردازیم، ارور Runtime error 339 می باشد و بسیار ساده می توان این ارور را برطرف کرد.

دورۀ رایگان آموزش انگلیسی با کتاب American English File
در اکثرموارد ارور runtime error 339 به دلیل نرم افزارهای جانبی است که در سیستم تان نصب کرده اید و فایل های آنها خراب، از بین رفته و یا به هر دلیلی معیوب شده اند. خوشبختانه پنجره خطا دقیقا به شما می گوید که چه فایل یا component ای از برنامه با مشکل مواجه شده است. در بیشتر موارد باعث و بانی خطا در این شرایط، فایل های ocx و یا dll هستند. در هر صورت می توانید برای رفع مشکل از راه حل های زیر استفاده کنید.

Reinstall the Program That’s Causing the Error

اگر این ارور را در زمان اجرای برنامه یا نرم افزار خاصی دریافت می کنید، می توانید برنامه را از سیستم تان uninstall کرده و دوباره آن را نصب کنید. در خصوص این ارور بهترین کاری که می توانید انجام دهید، همین کار است.


حتما مطمئن شوید که فایل های نصبی برنامه کامل هستند و هیچ کدام از اجزای برنامه ای که قصد نصب آن را دارید، از بین نرفته باشند که اگر مشکوک هستید، می توانید برنامه را دانلود کنید و حتما از سایت های معتبر نرم افزار مورد نظرتان را دانلود و نصب کنید و ترجیحا قبل از نصب برنامه، از ویندوزتان Restore point تهیه کنید.

Manually Replace Msvcrt.dll


می توانید برای رفع انواع ارورهای DLL که چنانچه فایلی که باعث خطای runtime error 339 شده، فایل dll است، به این لینک مراجعه کنید و مطابق دستورالعملهای آن عمل کنید.

Run The SFC /Scannow Command

گاها خطای مربوط به DLL ها ممکن است به دلیل خرابی فایلهای مربوطه باشد. اگر واقعا چنین باشد، برای رفع خرابی و تعمیر آن توصیه می شود که از ابزار SFC ویندوز استفاده کنید.
از اين رو لطفا Command Prompt را بصورت Run as administrator اجرا کرده و دستور زير را وارد و enter کنيد.

sfc/ scannow


رفع ارور بلواسکرين PDP_DETECTED_FATAL_ERROR . آموزشگاه رايگان خوش آموز

براي اجراي دستور فوق دقايقي زمان صرف خواهد شد که تا پايان اجراي دستور بايد منتظر بمانيد. پس از اجراي کامل دستور فوق، سيستم را ريستارت کرده و وضعيت ارور را بررسي کنيد. اگر در اجرای دستور فوق با ارور مواجه شدید، دستور DSIM که در ادامه گفته شده را انجام دهید و سپس SFC را اجرا کنید.

اگر دستور SFC به طو کامل اجرا شد ولی مشکل برطرف نشد و یا اجرای دستور SFC با مشکل مواجه شد، ابزار دیگری که از آن استفاده خواهیم کرد، DSIM می باشد. پس دوباره Command Prompt را به صورت Run as administartor اجرا کرده و دستور زیر را در آن وارد و Enter کنید.

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

رفع ارور VCOMP140.DLL is missing در ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

اجرای دستور فوق هم ممکن است دقایقی به طول بیانجامد. تا کامل شدن اجرای این دستور باید منتظر بمانید. پس از اجرای کامل دستور سیستم را ریستارت و وضعیت ارور را بررسی کنید. اگر در اجرای دستور SFC مشکل داشتید دوباره دستور SFC را اجرا کنید.
دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.

لطفا پیش از ارسال دیدگاه ، به نکات زیر توجه فرمایید :

- از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.
- لطفاً دیدگاه های خود را با حروف فارسی تایپ کنید، دیدگاه های فینگیلیش تایید نمی شوند.
- قبل از ارسال دیدگاه حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید . نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
- نظر شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید .
- لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از طریق ایمیل khoshamoz[at].hotmail.com ارسال نمایید
- چرا آموزش های سایت خوش آموز در قالب فایل pdf به صورت یکجا ارائه نمی شوند؟
- چرا برخی پرسش های کاربران پاسخ داده نمی شوند؟