خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


معرفی منابع جدید Node ها برای مانیتور شدن به NPM - بخش اول

معرفی منابع جدید Node ها برای مانیتور شدن به NPM - بخش اول
در زمان معرفی وافزودن Node ها به نرم افزار Solarwinds NPM، کلیه منابع موجود در آن Node که هم اکنون قابل شناسایی و مانیتور کردن توسط NPM هستند لیست می شود که شما می توانستید همه آنها یا آنهایی که شما مد نظر دارید را انتخبا کنید تا فقط همان ها مانیتور شوند. اگر پس اضافه کردن Node به NPM، امکان جدیدی به Node اضافه شود، بصورت پیشفرض موارد جدید مانیتور نخواهند شد(مثلا اینترفیس یا کارت شبکه و حتی dd جدید).

نرم افزار سامانه مودیان راهکار
برای توضیح بهتر این مثال، در چند پست قبلی از دوره مانیتوریک شبکه با NPM، یک هاست ESXI را به سرور اضافه کردیم. ولی حالا دو هارد دیسک جدید هم به سرور ESXI اضافه کردیم که بصورت پیشفرض این دو هارد دیسک مانیتور نمی شوند مگر آنکه خودمان دستی آنها را برای مانیتور شدن معرفی کنیم.


برای این منظور، به سراغ سرور ESXI که هارد دیسک ها را برای آن اضافه کردیم می رویم و روی آن کلیک می کنیم.

معرفی منابع جدید Node ها برای مانیتور شدن به NPM
بدین ترتیب به پنجره Node Details آن هاست وارد می شوید. در این پنجره یک بار Poll Now و یک بار هم rediscover را کلیک کنید تا هارد دیسک یا اینترفیس های جدید که روی Node مورد نظر اضافه شده اند، به لیست اضافه شود.

معرفی منابع جدید Node ها برای مانیتور شدن به NPM - بخش اول
سپس در همان قسمت، گزینه List Resources را کلیک کنید. لیستی از منابعی که قبلا برای مانیتور شدن انتخاب شده بود به همراه دو datastore یا دیسک جدید که به سرور اضافه شده اند را مشاهده می کنید که دو دیسک جدید تیک نخورده اند پس مانیتورینگی روی آنها انجام نمی شود.
از این رو، تیک این دو گزینه را انتخاب می کنیم.

معرفی منابع جدید Node ها برای مانیتور شدن به NPM - بخش اول
در آخر هم دکمه Submit را کلیک کنید و در نتیجه این resource هم برای مانیتور شدن، به جمع سایر منابع این Node اضافه می شود.
ضمن اینکه اگر Resource روی Node ای وجود دارد که تمایلی به مانیتور کردن آن ندارید، همین جا می توانید تیک آن را بردارید.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.