خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


پیکربندی syslog در روتر میکروتیک

پیکربندی syslog در روتر میکروتیک
در مطالب قبلی در خصوص اینکه Syslog چیست و چگونه کار می کند و همچنین در مورد نحوه پیکربندی Syslog در دیوایس های سیسکویی و همچنین پلتفرم مجازی ساز ESXI صحبت کردیم. حالا در این پست قصد داریم در مورد نحوه پبکربندی syslog در روتر میکروتیک بپردازیم.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
پیش از شروع کار دقت داشته باشید که تاریخ و ساعت و TimeZone به درستی روی میکروتیک تنظیم شده باشد.


برای تنظیم syslog هم از طریق دستورات CLI و هم از طریق کنسول webadmin و هم از طریق Winbox می توانید اقدام کنید. روشی که از طریق آن برای پیکربندی syslog اقدام کرده ایم، از طریق مرورگر وب است.
مرورگر خود را باز کرده و IP Address میکروتیک خود را وارد کرده و سپس با وارد کردن نام کاربری admin و پسورد یا هر کاربر دیگری که دسترسی در سطح administrator دارد، به میکروتیک خود لاگین گنید.

پیکربندی syslog در روتر میکروتیک
سپس در کنسول وب، به System رفته و Logging را انتخاب کرده و به تب Action بروید.
در فیلد Name یک نام برای این اکشن وارد کرده و از کامبوباکس type گزینه remote را انتخاب کرده و در فیلد Remote Address، آدرس سرور syslog را وارد و شماره پورت بصورت پیشفرض 514 است. در فیلد Src. Address هم اینترفیس سورس را مشخص کنید که پیام ها از سوی آن در syslog ثبت و ذخیره شود.

پیکربندی syslog در روتر میکروتیک
سپس OK کنید.
حال به تب Rules بروید. دکمه Add new را کلیک کنید.

پیکربندی syslog در روتر میکروتیک
نوع پیام ها را می توانید مشخص کنید که چه پیام هایی برای syslog server ارسال شود.
ابتدای امر مطمئن شوید که تیک Enabled فعال باشد. سپس فلش مقابل topics را کلیک کنید و هر بار یکی از آیتم هایی که برای لاگ گرفتن مد نظر دارید را انتخاب کنید.

پیکربندی syslog در روتر میکروتیک
حالا در قسمت Prefix، می توانید برای لاگ ها یک پیشوند مشخص کنید که پیش از ثبت لاگ ها، این پیشوند هم درج شود. از کامبوباکس action هم، همان Action ای که بالاتر تعریف کرده بودید را انتخاب کنید.
در آخر ok کنید.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.