خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5570 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: حسابداری زبان کسب و کار

آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: حسابداری زبان کسب و کار

کد مطلب : 3391 PDF

ابتدا به تعریف واژه حسابداری می پردازیم:

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر

به احتمال زیاد، شما اصطلاح حسابداری را شنیده اید، اما حسابداری دقیقاً چیست؟

حسابداری یک سیستم اطلاعاتی است که فعالیتهای کسب و کار را اندازه گیری می کند، داده ها را پردازش می کند و از آنها گزارش تولید می کند، و نتایج آن را به تصمیم گیرندگان منتقل می کند. حسابداری زبان کسب و کار است. هر چقدر زبان کسب و کار را بهتر درک کنید، به همان نسبت بهتر می توانید کسب و کارتان را مدیریت کنید.

به عنوان مثال چگونه می توانید تصمیم بگیرید که برای راه اندازی کسب و کارتان وام بگیرید یا نه؟ شما باید درآمدتان را در نظر داشته باشید و این که آیا شما قادر به بازپرداخت اقساط وام خواهید بود یا نه. دانستن این موضوع که درآمد چیست و چگونه محاسبه می شود یک مفهوم حسابداری است.

محصول اصلی حسابداری یک مجموعه گزارش است که صورتهای مالی نامیده می شوند. صورتهای مالی وضعیت پولی یک کسب و کار را گزارش می کنند. آیا شرکت اسمارت تاچ سود کرده است؟ آیا شرکت موزیک گرک باید گسترش یابد؟ اگر شرکت موزیک گرک توسعه یابد بودجه این توسعه را چگونه باید تامین کند؟ وجوه نقد شرکت اسمارت تاچ از کجا می آیند؟ صورتهای مالی به مدیران کمک می کنند تا سوالاتی مشابه سوالات بالا و بسیاری سوالات دیگر را پاسخ دهند. در ادامه همین فصل در مورد صورتهای مالی جزئیات بیشتری را مطرح خواهیم کرد. در حال حاضر بیایید توجهمان را به سمت استفاده کنندگان اطلاعات حسابداری معطوف کنیم.


آموزش قبلی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: حسابداری و محیط کسب و کار

آموزش بعدی : آموزش حسابداری از مبتدی تا پیشرفته: تصمیم گیرندگان : استفاده کننده گان اطلاعات حسابدارینویسنده : امیر انصاری

دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: