خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


نحوه Browse یا لاگین به Solarwinds NPM

نحوه Browse یا لاگین به Solarwinds NPM
در مطلب قبلی به نحوه نصب نرم افزار Solarwinds NPM پرداختیم. پس از اتمام نصب در آخرین پنجره ویزارد، بصورت پیشفرض تیک گزینه Launch Orion Web Console فعال است و در صورتی که این تیک فعال باشد و Finish را بزنید، صفحه لاگین نرم افزار باز می شود.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارنحوه نصب SolarWinds Network Performance Monitor
اما به غیر از مورد فوق، روش های دیگری که از طریق آن باید به کنسول مدیریتی Solarwinds Npm دسترسی پیدا کنید را خواهیم گفت.
در گام نخست، به کنسول Server Manager در ویندوز سروری که NPM را نصب کرده اید رفته و سپس به از منوی Tools مانند تصویر زیر، IIS را انتخاب کنید.

نحوه Browse یا لاگین به Solarwinds NPM
پس از وارد شدن به کنسول IIS، خواهید دید که وب سایت Default همانطور که در زمان اولیه NPM گفته شد، غیرفعال می شود و وب سایت Solarwinds بصورت خودکار جایگزین با شماره پورت 80 می شود.
وب سایت Solarwinds را مانند تصویر زیر انتخاب کرده و در پنل Actions که در سمت راست مشاهده می کنید، لینک Browse:80 را کلیک کنید.

نحوه Browse یا لاگین به Solarwinds NPM
مرورگر پیشفرض سیستم باز شده و صفحه لاگین نمایش داده می شود.
روش دیگر این است که مرورگر را باز کرده و مقدار http://localhost را وارد و Enter کنید.

نحوه Browse یا لاگین به Solarwinds NPM
دو روش فوق فقط بصورت لوکال روی همین سرور کار می کند ولی شما باید بتوانید از طریق کلاینت خودتان هم به کنسول مدیریتی Solarwinds NPM دسترسی داشته باشید. برای این منظور روی همین مرورگر یا حتی روی مرورگر سیستم خودتان، با IP Address هم می توانید به کنسول دسترسی پیدا کنید.

نحوه Browse یا لاگین به Solarwinds NPM
همانطور که دیدید، از طریق IP Address هم بدون هیچ مشکلی از طریق خود همان سرور یا حتی یا سیستم های شبکه که ترافیک http آنها به این سرور مجاز باشد، دسترسی می توانید پیدا کنید.
روش دیگر از طریق نام سرور است. Computer Name این سرور که ما روی آن NPM را نصب کرده ایم، NPM-SRV است و از آنجایی که شبکه ما دامین مدل است، DNS Server شبکه تحلیل نام را انجام می دهد و از طریق نام هم به راحتی می توانیم به این سرویس دسترسی پیدا کنیم. پس اگر شما هم مشکلی در تحلیل نام ندارید کافیست نام FQDN ای سرورتان را در مرورگر وارد و Enter کنید(البته اگر وب سایت Solarwinds از پورت دیگری به غیر از 80 استفاده می کند، باید شماره پورت را هم هنگام تایپ آدرس وارد کنید).

نحوه Browse یا لاگین به Solarwinds NPM
همانطور که مشاهده می کنید از طریق نام سرور NPM هم مشکلی برای دسترسی به کنسول آن وجود ندارد.
بصورت پیشفرض کاربر Admin و پسورد آن خالی است که فقط با کلیک دکمه LOGIN می توانید کنسول مدیریتی Solarwinds NPM لاگین کرده و با آن کار کنید.
در مطلب بعدی به نحوه ریست کردن پسورد و یا تغییر پسورد می پردازیم و خواهید دید که چگونه برای کاربر Admin می توان پسورد تنظیم کرد که حتما باید برای آن پسورد تنظیم کنید تا هر کسی نتواند به این کنسول دسترسی پیدا کند.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.