خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بررسی پیش نیازهای نصب SolarWinds NPM

بررسی پیش نیازهای نصب SolarWinds NPM
در این مطلب پیش از آنکه به سراغ نصب و راه اندازی نرم افزار مانیتورینگ Solarwinds NPM برویم، قصد داریم به پیش نیازهای نصب این نرم افزار بپردازیم. نسخه نصبی مورد نظر ما 12.1 است. البته پیش نیازهایی که در این پست خواهید دید، حداقل های مورد نیاز هستند و در صورتی بتوانید از این حداقل ها پا را فراتر بگذارید، بسیار هم عالیست. البته در نسخه های جدیدتر که خواهید دید ممکن است کمی الزامات با توجه به لایسنس NPM متفاوت تر باشد وتفاوت بسیار زیاد نیست.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
همانطور که احتمالا مطلع هستید، Solarwind NPM به پایگاه داده SQL Server نیاز دارد و در محیط های واقعی به منظور افزایش Performance و کارکرد بهتر، توصیه بر این است که سرور NPM و دیتابیس سرور را دو سرور مجزا در نظر بگیرید. هر چند می توانید این دو را در یک سرور هم نصب کنید.


نسخه 12.1 را نمی توانید روی ویندوز سرور 2008 R2 نصب کنید. پیشتبانی از این نسخه ویندوز سرور در این ورژن منسوخ شده است. نسخه های بعدی NPM هم دیگر از نصب بر روی Windows Server 2008 R2 پشتیبانی نمی کنند، اگرچه می توانید سرورهایی که ویندوز سرور 2008 و حتی 2008 دارند را مانیتور کنید ولی روی آنها دیگر نمی توانید NPM(این نسخه و نسخه های بعدی)را نصب کنید.
ضمن اینکه در ورژن 12.1 دیگر از SQL Server 2008 و 208 R2هم پشتیبانی نمی شود.

SolarWinds NMP System Requirements version 12.1

Solarwinds NPM را نمی توانید روی سرورهایی که نقش دامین کنترلر دارند را نصب کیند(بلکه روی سرور های جوین شده به دامین و حتی در شبکه های Worlgroup روی Stand alone سرورها می توانید نصب کنید).
SolarWinds از نصب هیچ محصول Orion بر روی سرور یک سرور بصورت همزمان یا استفاده از سرور پایگاه داده مشابه به عنوان سرور Microsoft SharePoint ، Microsoft Exchange یا Research in Motion (RIM) Blackberry پشتیبانی نمی کند.
در ادامه الزامات و پیش نیازهای نصب Solarwinds NPM را بررسی می کنیم:
شما می توانید Solarwinds NPM را روی Windows Server 2016 یا Windows Server 2012 R2 نصب کنید. توجه داشته باشید که SolarWindsNPM روی Windows Server 2012 R2 Essentials و یا روی ویندوز سرور Core پشتیبانی نمی شود.
زبان سیستم عامل باید یکی از زبان های زیر باشد:

English (UK or US)
German
Japanese
Simplified Chinese

Solarwinds NPM به Internet Information Services یا IIS ورژن 7.5 یا ورژن های بعدی نیاز دارد. پس روی سرور NPM باید IIS را هم نصب کنید. پیشنیاز بعدی نصب بودن Netframework 4.5 است که پیشنهاد شده نسخه 4.5.2 نصب شود.
پس از نصب Solarwinds NPM از طریق مرورگر می توانید به کنسول آن دسترسی داشته باشید. اگر از هر یک از مرورگرهای زیر استفاده می کنید، حداقل باید تا آن نسخه ای که قید شده، نصب باشد.

Microsoft Internet Explorer version 11 or later with Active scripting
Microsoft Edge
Firefox 49.0 or later
Chrome 54.0 or later

اگر از مرورگر Internet Explorer استفاده می کنید، هرگز Enterprise Mode را روی این مرورگر فعال نکنید چون ورژن 7 اینترنت اکسپلورر را emulate خواهد کرد که این در NPM پشتیبانی نمی شود.
پس از اتمام نصب Solarwinds باید سرویس های زیر فعال و اجرا باشند:

SolarWinds Syslog Service
SolarWinds Trap Service

Hardware requirements for install Solarwinds NPM

به لحاظ سخت افزاری هم سیستم شما باید حداقل هایی را داشته باشد که در ادامه آنها را هم بررسی می کنیم. این الزامات و پیشنیازهای سخت افزاری بر اساس سطح مجوز ارائه شده است.

بررسی پیش نیازهای نصب SolarWinds NPM . آموزشگاه رایگان خوش آموز

همانطور که گفته شد، NPM به SQL Server به عنوان پایگاه داده خود نیاز دارد که نسخه ای زیر و حتی نسخه های بعد از آن هم بعنوان پایگاه داده این نرم افزار می توانید استفاده کنید:

SQL Server 2012
SQL Server 2012 SP1
SQL Server 2012 SP2
SQL Server 2012 SP3
SQL Server 2014
SQL Server 2014 SP1
SQL Server 2014 SP2
SQL Server 2016
SQL Server 2016 SP1

توصیه اکید SolarWinds بر این است که به منظور افزایش کارایی و Performance حتما نسخه 64 بیتی SQL Server را نصب کنید. ضمنا SQL Server را باید در حالت mixed-mode نصب کنید.
توصیه بر این است که سروری که روی آن Solarwinds NPM را نصب می کنید، دارای هارد دیسک های 15K یا SSD باشد که دارای Raid 10 باشد تا Performance مناسبی را در این نرم افزار تجربه کنید ضمن اینکه تحمل خرابی هم وجود داشته باشد.
و با توجه به لایسنس NPM، حداقل مقدار RAM و مقدار پیشنهادی را در تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:

بررسی پیش نیازهای نصب SolarWinds NPM . آموزشگاه رایگان خوش آموز

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.