خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


Practical English: How do you spell it

Practical English: How do you spell it
نویسنده : امیر انصاری
این اولین درس از مجموعۀ شش درس انگلیسی کاربردی (Practical English) است که زبان کاربردی ساده را به شما می آموزد تا به شما کمک کند در یک محیط انگلیسی زبان نجات پیدا کنید. در این درس با الفبا و چگونگی هجی کردن اسمتان آشنا می شوید. در محتوای درس اهمیت یادگیری صحیح الفبا به شما نشان داده شده است، در اینجا زنی را می بینید که در هتل نامش را ثبت می کند و مجبور می شود که آن را هجی کند. برای یادگیری صحیح تلفظ الفبا یک جدول تلفظ الفبا در اختیار شما قرار داده شده است که کلمات هم آوا را دسته بندی نموده است.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارسپس با بخشی می رسید که افراد در خیابان (People on the Street) نام دارد، این بخش در تمامی انگلیسی کاربردی های این کتاب ظاهر شده است. در این بخش افراد معمولی را در خیابان می بینید که متوقف می شوند و به سوالات ساده پاسخ می دهند. در این درس از این افراد پرسیده می شود که اسمشان چیست، آن را چگونه هجی می کنند، و اهل کجا هستند. این بخش از درس ها در قالب فایل ویدیویی ارائه می شود.

در بخش واژگان، کلماتی پیرامون اشیاء موجود در کلاس درس می آموزید، و همینطور عبارتهای مفیدی را برای برقراری ارتباط با معلم و همکلاسی تان فرا می گیرید.

برای بزرگنمایی تصویر روی آن کلیک کنید ...

1 الفبا


 1. \(\text{1.28}\) گوش دهید و الفبا را تکرار کنید.


  Practical English: How do tou spell it
  هشدار: تلفظ حروف الفبا را سرسری نگیرید. خیلی ها هنوز هم تلفظ صحیح حروف را ادا نمی کنند. یک نکته مهم هم در اینجا وجود دارد و آن اینکه تلفظ این حروف با لهجۀ آمریکایی می باشند و نه بریتیش.

 2. \(\text{1.29}\) گوش دهید و این کلمات و صداها را تکرار کنید.


  Practical English: How do tou spell it
  تمامی حروف الفبا در زبان انگلیسی یکی از این هفت صدا را دارند که در جدول از یکدیگر تفکیک شده اند.

 3. \(\text{1.30}\) گوش دهید و حروف را تکرار کنید.


 4. \(\text{1.31}\) گوش دهید. آیا می توانید متوجه تفاوتها شوید.  Practical English: How do tou spell it
  این فعالیت به شما کمک می کند حروفی را که ممکن است با یکدیگر اشتباه گرفته شوند، تشخیص دهید.

 5. \(\text{1.32}\) گوش دهید. دور حروفی که در \(\text{d}\) می شنوید، دایره بکشید. 6. \(\text{1.33}\) گوش دهید و تصاویر را شماره گذاری کنید.


  Practical English: How do tou spell it
  • متن این فایل صوتی را همراه با ترجمۀ آن می توانید در اینجا مشاهده کنید.

  کلماتی که در این تمرین می بینید به صورت اختصاری می باشند. به عنوان مثال TV یک مختصر نویسی برای تلویزیون می باشد. در انگلیسی از این نوع مختصر نویسی ها به وفور یافت می شوند، البته امروزه در زبان های دیگر و حتی زبان فارسی خودمان هم مختصر نویسی های زیادی یافت می شوند.

 7. دوباره گوش دهید و حروف را بنویسید. گفتن آنها را تمرین کنید.

 8. این اسامی را چگونه هجی می کنید؟

  Practical English: How do tou spell it
  هجی کردن حروف یک کلمه که در انگلیسی به آن \(\text{spell}\) گفته می شود، کار ساده ای است. کافیست حروف هر کلمه را به صورت جداگانه و تک به تک تلفظ کنید، به عنوان مثال \(\text{J-E-N-N-Y}\).
  اگر یک کلمه دو حرف مشابه پشت سرهم داشته باشد شما می توانید آن را با اضافه کردن کلمۀ \(\text{double}\) در ابتدای حرف مربوطه و سپس فقط یکبار گفتن آن حرف نیز ادا کنید. بعنوان مثال در کلمۀ \(\text{Jenny}\) به جای اینکه دوبار پشت سر هم بگویید "N"، می توانید بگویید "دابِل اِن" (\(\text{double N}\)). کلمۀ \(\text{double}\) به معنای "دو تا" می باشد، در واقع شما دارید می گویید"دو تا N".


پاسخ تمرینات


\(\text{e 1.32}\)
Practical English: How do tou spell it

بازی مامور اعدام (Hangman)، یک بازی جالب برای تمرین درست نوشتن کلمات


Practical English: How do tou spell it
بازی هَنگ مَن (Hangman) یا همان مامور اعدام، یک بازی دو نفره است که می تواند کاربردهای مختلفی در جاهای مختلف داشته باشد. هدف از این بازی اینست که به رقیب تعدادی فرصت اشتباه داده می شود و اگر تعداد فرصتهای اشتباه او پر شد، اعدام شده و در واقع در بازی شکست می خورد. به تصویر زیر دقت کنید:

Practical English: How do tou spell it
در اینجا هر به ازاء هر اشتباه بخشی از این تصویر توسط رقیب بازی کشیده می شود و اگر تصویر تکمیل شده دیگر جایی برای اشتباه وجود ندارد!

اما در اینجا چگونه از این بازی برای یادگیری کلمات استفاده کنیم. یکی از رقبا یک کلمه را در نظر می گیرد و به تعداد حروف آن کلمه جای خالی روی صفحه قرار می دهد. فرض کنید کلمۀ مورد نظر \(\text{EXCUSE}\) باشد، در ابتدا اینگونه بازی آغاز می شود:

Practical English: How do tou spell it
حالا طرف مقابل یک حرف الفبا را می گوید، (برایتان به نوعی تمرین تلفظ حروف الفبا نیز می شود)، اگر آن حرف الفبا درست باشد به شکل زیر در جاهای خالی پر می شود:

Practical English: How do tou spell it
اگر هم درست نباشد بخشی از تصویر اعداد کامل می شود و در پایان اگر قبل از تکمیل تصویر اعداد موفق به حدس زدن کلمه شوید برنده اید و در غیر اینصورت بازنده و مجازاتتان هم مرگ است!

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.