خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


نمایش ستون های داده ( data columns) در شیء متن

نمایش ستون های داده ( data columns) در شیء متن
نویسنده : امیر انصاری
شما می توانید به شکل زیر ستون های داده (data columns) را در شیء متن و نهایتاً در خروجی گزارش چاپی نمایش بدهید:

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار[Datasource name.Column name]

نام Datasource name به منبع دادۀ گزارش و نام Column name به ستون دادۀ مربوطه که قصد نمایش آن را دارید، اشاره دارند. نحوۀ نگارش آن نیز باید دقیقاً به همین شکل باشد، یعنی در داخل یک جفت کروشه (قلاب) محصور شده باشند و در ضمن نام منبع داده در آغاز بیاید سپس یک نقطه و بلافاصله بعد از آن نام ستون داده بیاید. به عنوان مثال اگر نام منبع دادۀ شما Employees (کارمندان) و نام ستون دادۀ شما FirstName (نام) باشند، به شکل زیر باید نوشته شوند:

[Employees.FirstName]

البته در ادامۀ این آموزش و در فصل عبارات در این زمینه به جزییات بسیار بیشتری اشاره خواهیم کرد. برای نمایش ستون داده در شیء متن (Text) چندین روش مختلف وجود دارد:

  1. روش اول اینست که در قسمت مخصوص ویرایش متن در شیء متن، به صورت دستی به همین شکلی که پیشتر گفتیم، نام منبع داده و سپس ستون داده را تایپ کنیم. البته از آنجا که احتمال تایپ اشتباه و غلط املایی در این روش بسیار بالا است، کم کاربردترین و نامناسب ترین روش، همین روش اول است.

  2. روش دوم اینست که با روش کشیدن و رها کردن با ماوس، ستون داده را به قسمت ویرایش متن بکشیم و رها کنیم.
    نمایش ستون های داده ( data columns) در شیء متن

  3. یک روش دیگر اینست که بر روی دکمۀ کوچکی که در گوشۀ بالا و سمت چپ اشیاء طراحی گزارش وجود دارد راست کلیک کنید و از لیست ظاهر شده ستون دادۀ مورد نظرتان را انتخاب کنید.
    نمایش ستون های داده ( data columns) در شیء متن

  4. روش دیگر اینست که مستقیماً از پنجرۀ داده (Data Window) یک ستون داده را داخل گزارش بکشیم و رها کنیم. با این روش به صورت اتوماتیک یک شیء متن ساخته می شود و در ضمن ستون دادۀ مربوطه نیز به صورت اتوماتیک در داخل آن تنظیم می گردد.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.