خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


گزینه های گزارش (Report options)

گزینه های گزارش (Report options)
نویسنده : امیر انصاری
از طریق منوی Report-Options می توانید صفحۀ گزینه های گزارش (Report options) را ببینید. صفحۀ گزینه های گزارش در واقع یک کادر محاوره ای است که چندین تب در آن وجود دارد. قبل از مطالعۀ این آموزش توجه داشته باشید که برای درک برخی از نکات گفته شده در این آموزش لازم است که با مفاهیم دیگری نیز آشنا باشید که در طول این دوره فرا خواهید گرفت. لذا در این مرحله می توانید یک نگاه اجمالی به آن بیندازید و در آینده به عنوان یک رفرنس آموزشی به آن مراجعه کنید و در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکارتب General (عمومی)


گزینه های گزارش (Report options)

در تب عمومی (General) شما می توانید پارامترهای زیر را کنترل کنید:

  • پارامتر Double pass: اگر گزارش شما بیش از یک صفحه داشته باشد، و بخواهید تعداد صفحات گزارش را به کمک متغیر total number of pages (مجموع تعداد صفحات) در جایی از گزارش نشان دهید، ضرورت دارد که این گزینه را فعال کنید.
  • پارامتر Compress report file (فشرده سازی فایل گزارش) شما را قادر می سازد که گزارش تان را در فرمت فشرده ذخیره کنید. برای فشرده سازی از الگوریتم zip استفاده می شود و به همین دلیل به سادگی می توانید محتوای اصلی را با کمک هر نوع نرم افزار فشرده سازی نیز ببینید.
  • پارامتر Use file cache (استفاده از کَشِ فایل) شما را قادر می سازد که در هنگام تهیه یک گزارش در مصرف حافظۀ رم سیستم صرفه جویی کنید. اگر گزارش شما تعداد صفحات خیلی زیادی داشته باشد فعال کردن این گزینه بسیار سودمند خواهد بود.
  • اگر پارامتر Convert null values (تبدیل کردن مقادیر تهی) فعال باشد، مقادیر تهی (null) بسته به نوع دادۀ شان به مقادیر پیش فرضی تبدیل می شوند. به عنوان مثال مقادیر تهی عددی به \(0\)، مقادیر تهی رشته ای به یک متن خالی، و مقادیر تهی بولی به false تبدیل می شوند.
  • پارامتر Text quality (کیفیت متن) به شما این امکان را می دهد که حالت نمایش متن در گزارش را از بین گزینه های موجود آن انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این حالت فقط در حالت پیش نمایش در مانیتور کاربرد دارد و در خروجی چاپی شما تأثیری نخواهد گذاشت.
  • پارامتر Smooth graphics (گرافیک روان) شما را قادر می سازد که در هنگام ترسیم اشیاء گرافیکی گزارش همچون خط ها، حاشیه ها و تصاویر، گرافیک روان تری را تجربه کنید.

تب Description (توضیحات)


گزینه های گزارش (Report options)

در تب Description می توانید توضیحاتی در مورد گزاش تان ذخیره کنید. هیچ کدام از پارامترهای این بخش ضروری نیستند و صرفاً به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد گزارش کاربرد دارند. در فیلد Name (نام) می توانید عنوانی را به گزارش تان اختصاص دهید. در فیلد Author (مولف) می توانید شخصی که این قالب را ایجاد کرده است وارد کنید، در فیلد version (نسخه) می توانید نسخه گزارش را بنویسد تا مشخص شود که چندمین بار است قالب را تغییر می دهید. در فیلد Description (توضیحات) می توانید توضیحات تکمیلی بیشتری را به صورت چند خطی وارد کنید. در فیلد Picture (تصویر) می توانید تصویری را با کمک دکمۀ Load (بارگذاری) انتخاب کنید و یا اینکه با گزینۀ Save preview picture (ذخیره سازی تصویر پیش نمایش)، تصویری از پیش نمایش گزارش را در آن ذخیره سازید. همچنین در این تب در فیلد Created تاریخ ایجاد گزارش، و در فیلد Modified نیز تاریخ آخرین ویرایش آن را می توانید ببینید.

تب Script (اسکریپت نویسی)


گزینه های گزارش (Report options)

در تب Script شما می توانید زبان برنامه نویسی اسکریپت های گزارش را تعیین کنید. در ادامۀ این دورۀ آموزشی و در فصل Script به صورت مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت. نرم افزار فست ریپورت به شما این امکان را می دهد که با زبان های برنامه نویسی VisualBasic.Net یا C# اقدام به اسکریپت نویسی در آن کنید.

تب Security (امنیت)


گزینه های گزارش (Report options)

در تب Security (امنیت) شما می توانید برای گزارش تان رمز بگذارید. نرم افزار فست ریپورت برای بالاتر بردن امنیت، برای تمامی گزارش هایی که دارای رمز می باشند از الگوریتم های رمزگذاری استفاده می کند، بنابراین مراقب باشید که رمزتان را فراموش نکنید، چون احیاء مجدد آن میسر نیست. در واقع اگر رمز را فراموش کنید، قالب تان را از دست خواهید داد.

تب Inheritance (وراثت)


گزینه های گزارش (Report options)

در تب Inheritance (وراثت) شما می توانید وراثت ها در گزارش تان را کنترل کنید. این کارکرد در ادامۀ دوره آموزشی بیشتر مورد بحث و واکاوی قرار خواهد گرفت.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.