خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


باندها در طراح گزارش (Bands in designer)

باندها در طراح گزارش (Bands in designer)
نویسنده : امیر انصاری
باندها (band) در طراح گزارش (designer) به شکل یک ناحیۀ مستطیلی شکل نمایش داده می شوند. باندها نیز مانند سایر اشیاء گزارش می توانند دارای border (حاشیه) و fill (چگونگی پر شدن) باشند که البته به صورت پیش فرض غیر فعال هستند. علاوه بر اینها در داخل هر باند یک Grid (شبکه) وجود دارد. خود این شبکه دارای حالت های نمایشی مختلفی می باشد. برای تغییر حالت نمایش شبکه وارد منوی View|Options شوید. سپس تب Report page (صفحۀ گزارش) را انتخاب کنید. به کمک تنظیمات این قسمت می توانید شبکه را کلا فعال یا غیر فعال کنید و همچنین حالت نمایش آن را تغییر دهید.

نرم افزار سامانه مودیان راهکارشما می توانید به سه روش مختلف ارتفاع یک باند را تغییر دهید:

  • نشانگر موس را در انتهای باند قرار دهید. نشانگر موس شما به یک جداکنندۀ افقی تغییر شکل می دهد. هم اکنون با روش کشیدن و رها کردن می توانید ارتفاع باند را تغییر دهید.
  • در خط کش سمت چپ برای هر باند یک دسته وجود دارد. با کشیدن و رها کردن آن دسته نیز می توانید تغییر ارتفاع را صورت دهید.
  • با استفاده از ویژگی Height (ارتفاع) که در پنجرۀ ویژگی ها (Properties window) قرار دارد، می توانید مستقیماً مقدار ارتفاع را تایپ کنید.

طراح گزارش برای نمایش باندها دو حالت کلی دارد که هر زمان که بخواهید می توانید بین این دو حالت تغییر وضعیت دهید. در حالت اول، هر باند یک سربرگ دارد که شامل عنوان آن باند و البته یک سری اطلاعات سودمند دیگر در ارتباط با آن می باشد. به عنوان مثال نام منبع داده ای که باند به آن متصل است در سربرگ باند می آید.

باندها در طراح گزارش (Bands in designer)

در حالت دوم باندها سربرگ ندارند. در عوض در سمت چپ پنجره، ساختار باندها نمایش داده می شود. این حالت به شما کمک می کند به سادگی ساختار گزارش را درک کنید، مخصوصاً اگر آن گزارش توسط فرد دیگری ساخته شده باشد و قرار باشد شما آن را تکمیل کنید.

باندها در طراح گزارش (Bands in designer)

شما می توانید به کمک دکمۀ بین این دو حالت تغییر وضعیت دهید.

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.