خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


پیکربندی باندها (Configuring bands)

پیکربندی باندها (Configuring bands)
نویسنده : امیر انصاری
شما می توانید با استفاده از پنجرۀ Configure Bands (پیکربندی باندها)، اقدام به تنظیم باندهای گزارش کنید. برای مشاهدۀ پنجرۀ Configure Bands می توانید وارد منوی Report|Configure Bands شوید یا اینکه دکمۀ Configure Bands را که درست در بالای درختوارۀ باندها قرار گرفته است، کلیک کنید.در پنجرۀ Configure Bands شما این امکان را دارید که باندهای جدیدی را به گزارش بیفزایید، باندهای موجود را حذف کنید، و یا اینکه موقعیت قرارگیری باندها را تغییر دهید. برای اضافه کردن باند جدید بر روی دکمۀ Add کلیک کنید. باندهایی که به صورت غیرفعال و کمرنگ در لیست آمده اند امکان اضافه شدن ندارند، یا اینکه امکان اضافه شدن در آن موقعیت خاص را ندارند.

پیکربندی باندها (Configuring bands)

عملیات افزودن باند جدید به باندی که در درختوارۀ باندها انتخاب شده است بستگی دارد. به عنوان مثال افزودن باندهای Data Header (سربرگ داده) و Data Footer (پاورقی داده)، تنها در صورتی شدنی است که باند Data (داده) انتخاب شده باشد.

یک روش دیگر برای پیکربندی باندها استفاده از منوی Report است. اگر روی منوی Report کلیک کنید، مشابه تصویر زیر خواهید دید که برخی باندها حالت دو وضعیتی فعال و غیرفعال دارند. با یک بار کلیک باند مربوطه نمایان و با کلیک مجدد مخفی می شود. البته این روش در مورد برخی از باندهای پرکاربردتر است و لیست کامل باندها را در همان پنجرۀ Configure Bands می توانید ببینید و مدیریت کنید.

پیکربندی باندها (Configuring bands)

برای حذف یک باند کافی است آن باند را انتخاب کرده و دکمۀ Delete را کلیک کنید. هنگام حذف باندها یک سری محدودیت های منطقی وجود دارند که بد نیست از آنها مطلع باشید. به عنوان مثال شما نمی توانید باند Data را وقتی که به group متصل است، حذف کنید. برای این منظور ابتدا باید group مربوطه را حذف کنید. یا به عنوان مثالی دیگر، اگر فقط یک باند در لیست وجود داشته باشد، امکان حذف را نخواهید داشت، منطقاً هر گزارش فست ریپورت دست کم باید یک باند داشته باشد.

پیکربندی باندها (Configuring bands)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.