خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب
نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت و ارائه آن راهی برای انتقال تحقیقات یا درک شما از یک موضوع در قالبی مختصر و جذاب است. پوستر شما عموماً روی یک دیوار یا یک پلت فرم آنلاین قرار می‌گیرد، جایی که مخاطبان می‌توانند آن را مشاهده کنند و با نگاهی مختصر مطالب لازم را کسب کنند. برای موفقیت، مطمئن شوید که محتوای پوستر خود را با دقت تهیه می‌کنید. پوستر خود را طوری طراحی کنید که بیننده را درگیر و آگاه کند، و ایده‌های خود را به طور مؤثر ارائه دهید.

پوسترها به طور مؤثر مفاهیم و داده‌ها را با استفاده از ترکیبی از تصاویر و متن به مخاطب منتقل می‌کنند. اکثر برنامه‌ریزان جلسات علمی از محبوبیت و کارایی ارتباطی ارائه پوستر استفاده می‌کنند. ارائه پوستر اغلب اولین فرصت برای محققین جوان است تا کار خود را در جلسات مهم علمی ارائه کنند و مقدمات انتشار در یک مجله معتبر را فراهم کنند.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

با ارائه پوستر می‌توانید یافته‌ها و مطالب خود با طرحی مناسب به صورت بصری ارائه دهید. همچنین می‌توانید چکیده مقالات خود را برای ارائه به کنگره‌های پژوهشی مختلف به صورت پوستر آماده کنید. با فرادرس می‌توانید نحوه تهیه پوستر را فرا بگیرید و با دانستن نکات لازم امتیاز پژوهشی خوبی کسب کنید. با فرادرس همچنین می‌توانید نرم‌افزارهای مختلف را یاد بگیرید و متناسب با کار و اهداف خود از آنها استفاده کنید.


نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت و اهمیت پوسترها


پوسترها برای موارد مختلفی از جمله تبلیغات و کنگره‌های پژوهشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با طراحی مناسب پوستر و انتخاب درست مطالب و تصاویر می‌توانید برند خود را ارتقا دهید و یا چکیده مقالات و پژوهش‌های علمی خود را ارائه دهید. از ویژگی‌های پوسترها اندازه انعطاف‌پذیر آنهاست. پوسترها در اشکال و اندازه‌های مختلف چاپ می‌شوند. برای تأثیر بصری بیشتر، یک پوستر بزرگ با طرح رنگی چشمگیر شانس بیشتری برای جلب توجه دارد.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

پوسترها امکان توزیع به صورت‌های مختلفی را فراهم می‌کنند. با قرار دادن پوسترها در مکان‌های مختلف، برند یا پژوهش خود را در معرض دید بیشتر قرار می‌دهید.

پوسترها برای مدت طولانی‌تری در دسترس می‌باشند. بستگی به موقعیت و شرایط، پوسترها برای روزها، هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها باقی می‌مانند.

از ویژگی‌های دیگر پوسترها مقرون به صرفه بودن آنهاست. پوسترهای تبلیغاتی با بازگشت سرمایه بالا هستند، حتی در برخی موارد بیشتر از تبلیغات روزنامه و مجله. با تیمی از کارآموزان یا کارگران ساعتی، هزینه توزیع نیز کمتر است.

پوسترهایی با ظاهر خلاقانه با هزینه بسیار کمتری پیام مورد نظر را منتقل می‌کنند. برای محصولات یا خدماتی که برای مصرف انبوه در نظر گرفته شده‌اند، پوسترها گزینه مطلوبی هستند.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت (PowerPoint)


آیا می‌دانستید که علاوه بر استفاده از پاورپوینت برای آماده کردن ارائه‌های خود، می‌توانید از آن برای طراحی پوستر نیز استفاده کنید؟ در ادامه مطالب، نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت را به شما آموزش می‌دهیم.

ایجاد پوستر تحقیقاتی در پاورپوینت یک فرآیند چند مرحله‌ای است. دانستن نکات لازم به شما کمک می‌کند تا یک پوستر با کیفیت تهیه کنید.

1. موارد لازم برای ایجاد پوستر را جمع‌آوری کنید


برای توضیح نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت قبل از شروع طراحی پوستر در پاورپوینت، فکر کنید که روی پوستر قرار است چه اطلاعاتی قرار دهید. برنامه‌ای را برای طراحی بنویسید و همه مطالب شامل متن، نمودار، داده‌ها، عکس‌ها و سایر موارد را در یک پوشه جمع‌آوری کنید.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

2. اجرای نرم‌افزار پاورپوینت


در رایانه خود نرم‌افزار پاورپوینت را باز کنید. با یک تمپلت (Template) خالی شروع کنید. فرقی نمی‌کند که از کدام نسخه پاورپوینت برای ایجاد طرح پوستر استفاده می‌کنید، تقریباً در نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت تمام مراحل و مکان منوها در نسخه‌‌های مختلف نرم‌افزار مشابه است.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

3. برای طراحی پوستر ابعاد و اندازه را تنظیم کنید


اندازه‌ای را برای طراحی پوستر خود انتخاب کنید. پوستر پاورپوینت را در حداکثر اندازه‌ای که چاپ می‌شود طراحی کنید.

پاورپوینت دارای حداکثر اندازه 52 اینچ (132 سانتیمتر) عرض و ارتفاع است، بنابراین در نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت و هنگام برنامه‌ریزی برای طراحی خود این را در نظر داشته باشید. اندازه های رایج پوستر عبارتند از:

پوستر بزرگ: 24 اینچ (61 سانتیمتر) در 36 اینچ (91 سانتیمتر)

پوستر متوسط: 18 اینچ (5/45 سانتیمتر) در 24 اینچ (60 سانتیمتر)

پوستر کوچک: 11 اینچ (28 سانتیمتر) در 17 اینچ (43 سانتیمتر)

A4: 5/8 اینچ (22 سانتیمتر) در 11 اینچ (28 سانتیمتر)

ابعاد را از منوی Design و سپس از قسمت Slide Size تنظیم کنید. روی منوی کشویی کلیک کنید و Page Setup را انتخاب کنید. (دو گزینه پیش فرض برای اسلایدهای ارائه بر روی صفحه نمایش هستند.)

اندازه صفحه خود را وارد کنید توجه داشته باشید که بیشتر پوسترها از جهت‌گیری پرتره (Portrait Orientation) استفاده می‌کنند.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

4. اضافه کردن متن


پس از تنظیم اندازه و انتخاب چیدمان مورد نظر، تمام عناصر متن را به طراحی پوستر اضافه کنید. به یاد داشته باشید که هدف طراحی را در ذهن داشته باشید و متن را فقط به موارد ضروری، مانند نام رویداد، زمان، تاریخ و مکان، محدود کنید.

در ابتدا نگران قرارگیری مطالب نباشید و تنها در مورد فونت‌هایی که می‌خواهید استفاده کنید و بزرگی اجزای متن فکر کنید. سپس با چیدمان و تنظیماتی که انجام می‌دهید، برای اینکه تعیین کنید افراد چگونه باید متن روی پوستر شما را دنبال کنند، یک سلسله مراتب ایجاد ‌کنید.

در نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت وقتی صحبت از اندازه تایپ متن می‌شود، برای عنوان از اندازه 75 تا 100 Points و برای اندازه متن بدنه از 24 تا 48 Points شروع کنید. بقیه قسمت‌های متن خود را نیز بر این اساس تنظیم کنید.

5. اضافه کردن تصاویر


تصاویر و سایر عناصر طراحی را که می‌خواهید از آن ها در طراحی پوستر خود استفاده کنید، در پوشه‌ای قرار دهید. هر تصویر را از پوشه خود بر روی اسلاید طراحی پوستر بکشید و رها کنید.

همچنین در این مرحله، هر نموداری نیز که ممکن است بخواهید در تهیه پوستر استفاده کنید، وارد کنید. نمودارها را می توانید با کمک خود پاورپوینت نیز رسم کنید.

در این مرحله از نحوه طراحی پوستر در پاورپوینت هدف این است که همه چیزهایی را که ممکن است به صورت بصری در طراحی پوستر قرار دهید، روی صفحه اسلاید نمایش دهید. وقتی صحبت از ساخت و طراحی پوستر در پاورپوینت می‌شود، اگر همه اجزا و مواردی که برای ایجاد و تکمیل پوستر خود نیاز دارید روی صفحه باشند، جمع کردن و مرتب کردن آنها بسیار ساده‌تر است. این امر به شما کمک می‌کند تا بتوانید ببینید با چه چیزی باید کار کنید و همچنین در مورد قرار دادن مطالب و تصاویر در جای مناسب بهتر تصمیم‌گیری نمایید.

اطمینان حاصل کنید که همه تصاویر شما به اندازه کافی بزرگ هستند و کیفیت مناسب دارند که بتوانید آنها را چاپ کنید. به عنوان یک قاعده کلی، به دنبال تصاویری با اندازه dpi 150 یا بالاتر بگردید. تصاویری که از وب‌سایت‌ها استخراج می‌شوند، اغلب به اندازه کافی بزرگ و با کیفیت نیستند که برای چاپ استفاده شوند و تار یا پیکسلی به نظر می‌رسند.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

6. رنگ‌ ها و عناصر طراحی را تنظیم کنید


هنگامی که تمام عناصر طراحی خود را مشخص کردید، تنظیماتی را انجام دهید تا هر عنصر در مکان مناسب قرار گیرد. شما می‌توانید موقعیت، رنگ و اندازه فونت را تنظیم کنید تا اطمینان حاصل نمایید که هر عنصر به راحتی قابل مشاهده و درک است.

به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از طراحی پوستر به میان می‌آید، می‌خواهیم عناصر به اندازه کافی بزرگ باشند تا از فاصله دور نیز قابل مشاهده و خوانده شدن باشند. از استفاده از متن ریز یا عناصر طراحی کوچک خودداری کنید.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

7. جابجایی مطالب و تصاویر روی صفحه طراحی پوستر


با مکان قرارگیری مطالب و تصاویر روی پوستر بازی کنید و آنها را به اطراف حرکت دهید تا طرح پوستر به راحتی قابل خواندن و درک باشد. اکثر مردم پوستر را از بالا به پایین می‌خوانند. چیدمان اطلاعات خود را به گونه‌ای روی پوستر قرار دهید که این نوع خواندن را آسان کند. معمولاً تیتر یا بزرگترین متن در بالا و بقیه مطالب کوچکتر در قسمت پایین طرح قرار می‌گیرند.

8. استفاده از یک الگوی از پیش آماده شده (اختیاری)


اگر موارد مورد نیاز برای طراحی پوستر خود را ندارید، از یکی از قالب‌های از پیش تعریف شده در پاورپوینت استفاده کنید. الگوها در منوی Design موجود هستند و دارای گزینه های رنگی زیادی هستند که با اندازه اسلاید طراحی انتخابی شما مطابقت دارند.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

9. خروجی برای چاپ


پس از آماده شدن طرح پوستر در پاورپوینت، از فایل برای چاپ خروجی بگیرید. رایج‌ترین و فرمت پذیرفته شده عمومی PDF است.

پس از ذخیره فایل خود، به منوی Acrobat (یا منوی File در نسخه‌های قدیمی‌تر) بروید و Create PDF را انتخاب کنید.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب

10. پوستر خود را چاپ و توزیع کنید


PDF خود را روی یک درایو ذخیره کنید و آن را برای چاپ به چاپگر بفرستید و پس از چاپ طرح، می‌توانید پوستر خود را که در پاورپوینت ساخته شده است، توزیع کنید.

نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت - راهکاری مناسب برای جذب مخاطب


نکاتی در مورد نحوه تهیه پوستر در پاورپوینت


تقریباً همه در مقطعی از زندگی و تحصیلاتشان یک پوستر یا آگهی طراحی کرده‌اند. پوسترها چه برای تبلیغ کار خود باشند و چه برای مشتری، می‌توانند راهی برای ارائه پیام و انجام کارهای جالب با طراحی باشند. اکنون، در ادامه مطالب به نکات مفیدی برای بهبود طراحی پوستر می‌پردازیم.

1. خواندن از راه دور آسان باشد

اولویت اصلی یک پوستر عموماً قرار دادن یک رویداد در معرض دید افراد است. اطلاعات کلیدی باید از فاصله دور به راحتی خوانده شود تا افراد را به سمت پوستر بکشاند و سلسله مراتبی در متن ایجاد کند.

2. کنتراست را تقویت کنید

شما باید با یک پوستر توجه افراد را به خود جلب کنید. کنتراست بالا بین عناصر می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند. در طراحی پوستر خود پالت رنگی یکنواخت و کم رنگ را فراموش کنید. با انتخاب رنگ و فونت مناسب کار خود را بهتر نشان دهید. بسیاری از اوقات طراحان پوستر با یک بوم سفید شروع می‌کنند. اگر چاپگر رنگی دارید، از پس‌زمینه‌ای با رنگ‌آمیزی کامل استفاده کنید تا پوستر خود را از بقیه متمایز نمایید.

3. اندازه و مکان را در نظر بگیرید

پوستر شما قرار است کجا قرار گیرد؟ این امر از چندین جهت، از جمله اندازه پوستر (و احتمالاً نسبت ابعاد) و محیط اطراف پوستر اهمیت دارد. دانستن محل قرارگیری طرح می‌تواند به شما در انتخاب نحوه ایجاد آن کمک کند. نه تنها کنتراست بصری در طراحی شما مهم است، بلکه عوامل خارجی نیز مهم هستند. برای مثال، اگر قرار است پوستر شما روی دیوار سبز آویزان شود، احتمالاً می‌خواهید از رنگ متضاد در طراحی خود استفاده کنید تا طرح با محیط آمیخته و محو نشود.

3. یک نسخه کوچک بسازید

در حالی که طراحی پوستر در درجه اول یک پروژه چاپی است، نسخه‌های کوچکتری ایجاد کنید که بتوانید در مکان‌های دیگر نیز استفاده کنید. یکی از اصول اساسی بازاریابی را به یاد داشته باشید، یک فرد برای به خاطر سپردن چیزی نیاز به 20 بار قرار گرفتن در معرض آن دارد. چندین نسخه پوستر می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند. نسخه‌های کوچکتری را می‌توانید برای اشتراک گذاری در رسانه‌های اجتماعی یا ارسال از طریق ایمیل، ایجاد کنید.

5. از یک تصویر بزرگ استفاده کنید

در طرح پوستر یک تصویر غالب، کلیدی است و درست مانند متن، باید از راه دور قابل خواندن باشد. متن و تصاویر باید کنتراست کافی داشته باشند تا به طور مستقل قابل خواندن باشند.

6. از فضای زیاد استفاده کنید

وقتی صحبت از پوسترها می‌شود، از فاصله زیاد بین عناصر استفاده کنید. ممکن است در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد، اما فاصله اضافی به طور چشمگیری تأثیر بصری و خوانایی را در فواصل دور افزایش می‌دهد.

سخن آخر

پوسترها می‌توانند به روش‌های مختلفی برای تقریباً هر پروژه‌ای مورد استفاده قرار گیرند. پاورپوینت نرم‌افزاری است که در دسترس قرار دارد و یکی از راه حل‌های مناسب برای طراحی پوستر می‌باشد. از مزایای ایجاد پوستر در پاورپوینت این است که می‌توانید بعداً از مواردی که در طراحی پوستر خود استفاده کرده بودید، برای ارائه مجدد استفاده کنید. همچنین می‌توانید تصاویری را که در نرم‌افزارهای دیگر ساخته‌اید، در قالب‌هایی مانند JPEG یا PNG ذخیره کنید و در پاورپوینت استفاده کنید. با فرادرس می‌توانید نرم‌افزار پاورپوینت که یک ابزار همه کاره است و نحوه ساخت پوستر در پاورپوینت را فرا بگیرید. با فرادرس همچنین می‌توانید از آموزش نرم‌افزارهای مختلف دیگر و همچنین کاربردهای آنها بهره ببرید و توانایی‌های خود را ارتقا ببخشید.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز