خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان، یکی از عبارت هایی است که کاربران زیادی هر روز در اینترنت سرچ می کنند، اما واقعیت این است که هیچ آموزش زبانی در یک پست یا مقاله جا نمی شود؛ بنابراین تصمیم گرفتیم منابع مهمی از آموزش زبان انگلیسی را معرفی کنیم که معتبر و جامع بوده و توسط اساتید مجرب تدریس شده است. امروزه آموزش زبان انگلیسی بیشتر از قبل رواج پیدا کرده است، خانواده ها نیز کودکان خود را از سنین پایین به یادگیری زبان انگلیسی سوق می دهند. باید به این نکته توجه کرد که یادگیری هر زبان جدیدی نیاز به زمان کافی دارد، اگر زمان کافی و مناسبی را برای یادگیری اختصاص ندهید، به احتمال زیاد مطالب را زود فراموش خواهید کرد.

مقدمه

یادگیری و آموزش زبان از صفر تا صد باید با یک منبع کامل و به صورت پیوسته صورت بگیرد، خیلی از افراد راه مشخصی در یادگیری زبان انتخاب نکرده اند و مدام در حال عوض کردن کلاس و استاد خود هستند. توصیه ما برای افرادی که می خواهند زبان انگلیسی را به طور کامل یاد بگیرند این است که هر چیزی که در مورد زبان انگلیسی می دانید را کنار بگذارید و آموزش آن را از صفر شروع کنید. کسانی که پایه زبان انگلیسی قوی دارند، گرامرهای سطح بالا را هم به راحتی یاد خواهند گرفت.

خیلی از علاقمندان به زبان انگلیسی هدف مهمی دارند و آن این است که چگونه می توان از صفر تا صد زبان انگلیسی را یاد گرفت؟ اگر احتمال می دهید که برای ادامه تحصیل یا مهاجرت به کشور دیگری می روید، پس یادگیری زبان انگلیسی را در اولویت برنامه های خود قرار دهید.

خوب امروزه با وجود اینترنت و فضای مجازی نیازی به وجود کلاس به صورت حضوری نیست. پیشنهاد می کنم با استفاده از دوره های و فیلم های آموزشی جامعی که در معتبرترین مجموعه آموزش آنلاین کشور با نام فرادرس وجود دارد، صفر تا صد زبان انگلیسی را به راحتی و کامل یاد بگیرید.

سطوح مختلف در زبان انگلیسی

زمان لازم برای آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اینکه زبان شما در چه سطحی است، سبک و میزان مطالعه، میزان تمرین و در کل وقتی که برای یادگیری زبان انگلیسی می گذارید. برای یادگیری زبان انگلیسی سطوح مختلفی وجود دارد که هر سطح میزان مهارت زبان آموزان را نشان می دهد. هر سطح مدت زمان مختص خود را دارد که با گذراندن آن به مهارت های لازم خواهید رسید.

استاندارد Common European Framework of Reference

استاندارد CEFR استاندارد اروپایی برای زبان انگلیسی است که در دنیا معروف شده است. از این استاندارد برای امتحان کردن توانایی زبان آموزان در کل جهان مورد قبول است. در استاندارد CEFR سطح های زبان را به شش دسته تقسیم می کنند. سطح پایه، سطح متوسط و سطح پیشرفته. لازم به ذکر است که بیشتر زبان های دنیا از این استاندارد پیروی و استفاده می کنند.

آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

۱. سطح پایه یا مبتدی A1 و A2

اولین سطح از آموزش زبان انگلیسی سطح پایه A1 یا Elementary است و کسانی که هیچ زمینه ای از زبان ندارند یادگیری زبان را از این سطح آغاز می کنند. در پایان آموزش این سطح از زبان آموز انتظار می رود توانایی درک و استفاده از عبارت های پایه و اصطلاحات روزانه را داشته باشد. زبان آموز بعد از گذراندن سطح A1 می تواند خود و افراد دیگر را معرفی کند و بتواند در مورد محل زندگی، خانواده و مسائل روزمره پرسش و پاسخ انجام دهد.

سطح A2 یا Pre-Intermediate دومین سطح پایه است که زبان آموز را برای ورود به سطح متوسط آماده می کند و همچنین کامل کننده سطح A1 است. زبان آموز در پایان این سطح جملات را درک می کند و در به کاربردن کلمه ها و جمله های پرکاربرد در مسائل روزمره، خرید و کار، دادن اطلاعات در مورد خود توانایی خواهد داشت.

۲. سطح متوسط B1 و B2

با ورود به سطح B1 یا Intermediate دوره متوسطه زبان شروع می شود که دارای دو سطح می باشد که توانایی های شما را برای سطح پیشرفته گسترش می دهد. زبان آموز در این سطح قابلیت درک نکات و موضوعات اصلی در رابطه با مدرسه، کار، تفریح و غیره را خواهند داشت. زبان آموزان با گذراندن این سطح می توانند نیازهای معمولی خود را هنگام مسافرت به یک کشور انگلیسی زبان برطرف کند. افرادی که این سطح را به پایان رساندند توانایی نوشتن یک متن ساده با موضوعات ساده و مورد علاقه خود را خواهند داشت.

سطح B2 یا Upper-Intermediate دومین سطح متوسط است که تکمیل کننده این سطح است و زبان آموز را برای ورود به سطح پیشرفته آماده می کند. با گذراندن این سطح توانایی درک موضوع متن های پیچیده را خواهید داشت. در مکالمه مهارت و تسلط کافی خواهید داشت؛ حتی می توانید در زمینه کاری یا تخصصی خود با افراد بومی که به زبان انگلیسی حرف می زنند، مکالمه کنید و نظرات خود را در مورد مسائل مختلف بیان کنید.

۳. سطح پیشرفته C1 و C2

با ورود به سطح C1 یا Advanced می توانید توانایی های خود را در آموزش زبان انگلیسی تکمیل کنید و در آزمون های بین المللی شرکت کنید. در سطح C1 پیشرفته زبان با درک کامل متن های انگلیسی و تسلط بالا در بیان و استفاده از اصطلاحات مناسب منظور خود را بیان می کنید. قادر به استفاده از زبان انگلیسی در زمینه های آکادمیکی و تخصصی و در زمینه های اجتماعی خواهید بود. سطح C2 یا Proficiency آخرین سطح استاندارد CEFR می باشد که زبان آموز توانایی های خود را در سطح حرفه ای کامل می کند.

مهارت های لازم در زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط

از مهارت های لازم که در آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان لازم است و باید به آن در برقراری ارتباط توجه کرد عباتنداز:

  • Listening یا گوش کردن
  • Speaking یا صحبت کردن
  • Reading یا خواندن
  • Writing یا نوشتن
به این مهارت ها در زبان انگلیسی Macro-Skills گفته می شود. علاوه بر مهارت های گفته شده که توانایی مکالمه، خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی است، باید با فرهنگ این زبان نیز آشنا شد. به مهارت های جزئی تر Micro- Skills گفته می شود که شامل انواع گرامر، واژگان و تلفظ می شود.
آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

معرفی کتاب برای تقویت گرامر

اگر به دنبال کتاب به صورت خودآموز هستید مجموعه کتاب های oxford english grammar course یکی از بهترین کتاب های موجود برای تمرین گرامر زبان انگلیسی است. برای سطح های مبتدی، متوسطه و پیشرفته وجود دارد. در این کتاب قواعد و گرامر به شکل ساده و روان توضیح داده شده اند. در انتهای هر درس تمرین هایی برای تثبیت یادگیری قرار داده شده است که پاسخ آن نیز در انتهای کتاب وجود دارد.

معرفی کتاب برای تقویت فرهنگ لغات

اگر به دنبال کتاب مناسبی برای گسترده کردن فرهنگ واژگان خود هستید، کتاب oxford word skills کتاب مناسبی است. این کتاب نیز برای سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته ارائه شده است. در این مجموعه کتاب، هر کتاب دارای 80 درس است که به موضوع خاص اختصاص دارد و زبان آموز با لغات جدیدی آشنا می شود. هر کتاب تقریباً 2000 لغت انگلیسی را آموزش می دهد و شامل تمرین هایی است که در انتهای کتاب پاسخ آن قرار دارد.

معرفی کتاب برای تقویت مکالمه

از مجموعه کتاب های منتشر شده توسط انتشارات آکسفورد مجموعه کتاب Headway است. این کتاب شامل شش سطح مختلف و در دو نسخه New Headway برای انگلیسی بریتانیایی و American Headway برای یادگیری انگلیسی آمریکایی وجود دارد. Headway یکی از کتاب های جامع و کامل محسوب می شود که در اختیار علاقمندان قرار گرفته است همچنین دراری کتاب تمرین، کتاب reading، فایل ویدیویی و صوتی در این مجموعه قرار دارد.

معرفی کتاب برای تقویت Writing یا نوشتن

زبان آموزان برای موفقیت در آزمون های مختلف، مهارت writing را جدی بگیرند. بنابراین انتخاب منبعی کامل و جامع برای تقویت این مهارت دارای اهمیت می باشد. مجموعه کتاب های Longman Academic Writing Series New Edition یکی از جامع ترین و مهم ترین منبع آموزش رایتینگ زبان انگلیسی به شمار می رود.این کتاب ها در پنج سطح از مبتدی تا پیشرفته ارائه شده است.

معرفی کتاب برای تقویت Reading

برای اینکه زبان انگلیسی را یاد بگیرید، نیازمند یادگیری عمیق و اصولی هستید که اثراتی ماندگار داشته باشد. کتاب Inside Reading یکی دیگر از کتاب های مفید در جهت تقویت مهارت خواندن است. این کتاب نیز در پنج سطح از مقدماتی تا پیشرفته ارائه شده است که در جهت افزایش مهارت خواندن است. هر سطح کتاب در 10 سطح نوشته شده است که موضوعاتی جذاب و خواندنی دارد. با خواندن و یادگیری مطالب این کتاب مهارت خواندن خود را به صورت اصولی بالا ببرید و در آزمون های بین المللی آمادگی کسب کنید.

نکات کوتاه در گرامر زبان انگلیسی

گرامر بخش مهمی در یادگیری زبان به حساب می آید. نکاتی که در ادامه ذکر خواهیم کرد شامل مهم ترین نکات برای زبان آموزان در سطح مبتدی است که دانستن آن ضروری است.

کاربرد any و some

آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

شاید کاربرد any و some را در مدرسه یاد گرفته باشید اما الان یادتان رفته. خالی از لطف نیست که مروری داشته باشید. از any و some برای شمارش استفاده می شود که کاربرد زیادی هم در نوشتار و هم در گفتار دارد. برای اسم های جمع و قابل شمارش و غیرقابل شمارش مورد استفاده قرار می گیرد با این تفاوت که some در جملات مثبت و any در جملات منفی کاربرد دارد. از کلمه some برای درخواست یا تعارف استفاده می شود. از کلمات someone، something، somewhere در جملات مثبت و سوالی و از کلمات anything، anywhere، anyone در جملات منفی و سوالی ااستفاده می شود. به مثال های زیر نگاه کنید.

Do you have any Sugar?


شکر داری؟

she doesnt have any Gold.


او طلا ندارد.

There are some envelopes in the room.


تعدادی پاکت در اتاق وجود دارد.

Do you know anything about that girl?


از اون دختر چیزی میدونی؟

کاربرد حروف اضافه AT /TO / ON / IN

آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان + معرفی منابع آموزش زبان انگلیسی

از حرف اضافه IN در معرفی مکان استفاده می شود.

IN a coffee / IN a garden / IN a park.


قبل از ماه و سال و فصل و قرن استفاده می شود.

I finished school in jun.


من مدرسه را در ژوئن تمام کردم

My brother was born in 1990.


برادرم متولد 1369 است.

We started building the house in the summer.


ما در تابستان ساخت خانه را شروع کردیم.

از حرف اضافه at برای اشاره به مکان و قبل از اعلام دقیق ساعت استفاده می شود.

at the door / at the school / at the street.


My appointment is at 11 o'clock before noon.


من قبل از ظهر ساعت 11 قرار دارم.

We are going on a trip at the end of the month.


ما آخر ماه به سفر می رویم.

حرف اضافه on همراه با جهت ها، تاریخ مشخص، روزهای هفته می آید. به مثال های زیر دقت کنید.

on the right / on the left /


I go to university on Tuesdays.


من سه شنبه ها به دانشگاه می روم.

I am going to see my friend on Friday.


قرار است دوستم را جمعه ببینم.

از حرف اضافه to برای نشان دادن مقصد یا جهت، به عنوان حرف اضافه زمان، به عنوان حرف اضافه اعداد تقریبی، پس از اسم، پس از افعال، پس از صفت استفاده می شود.

Does he want to come home with us?


آیا او می خواهد با ما به خانه بیاید؟

His bus reaches a quarter to six.


اتوبوس او یک ربع به شش می رسد.

About forty to 50 people attended the party.


حدود چهل تا پنجاه نفر در مهمانی حضور داشتند.

Does this bus go to Mashhad?


آیا این اتوبوس به سمت مشهد می رود؟

سخن آخر در مورد آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان

بهتر است نیازهای خود را در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید. به عنوان مثال اگر قصد شما از یادگیری زبان انگلیسی رفتن به سفر و رفع نیاز خود در طول سفر است می توانید تا سطح B1 ادامه دهید. یا اگر تصمیم دارید زبان انگلیسی یاد بگیرید تا از فیلم و سریال و موسیقی لذت ببرید بهتر است مهارت Listening خود را تقویت کنید. اگر می خواهید در آزمون های بین المللی موفق شوید، با توجه به نمره مورد نظرتان تا سطحی که لازم است به پیش بروید.

تمام مطالبی که در این پست اشاره شد به یادگیری و آموزش زبان انگلیسی از صفر تا صد رایگان به شما کمک خواهد کرد. علاوه بر کتاب های معرفی شده برای تقویت مهارت های خواندن و نوشتن، تماشای فیلم آموزشی نیز کمک بزرگی در یادگیری زبان خواهد کرد. با توجه به این موضوع پیشنهاد می کنم از مجموعه فیلم های آموزش زبان خارجه فرادرس در جهت تسریع یادگیری خود استفاده کنید. این فیلم ها در ۲۵۶ ساعت توسط استاید مشهور تدریس شده است.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز