خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید از مبتدی تا حرفه ای

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید از مبتدی تا حرفه ای
فراگیری دانش یادگیری زبان‌های خارجه و مخصوصاً زبان‌هایی که در عرصه جهانی پرکاربرد هستند بسیار مهمی و کلیدی هستند و یکی از مهم‌ترین آنها زبان انگلیسی هست که به عنوان زبان رسمی در بسیاری از کشورها شناخته می‌شود. یادگیری زبان انگلیسی به روش‌های مختلفی در حال حاضر فراهم شده است و یکی از این موارد استفاده از اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید است. با بهره بردن از نرم افزارها و اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی در اندروید می‌توانیم به‌سادگی و با برنامه ریزی آموزشی کامل، به این زبان کاربردی مسلط شویم. در ادامه این مقاله می‌خواهیم شما را با بهترین اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی در سیستم عامل اندروید آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

چرا یادگیری زبان انگلیسی مهم و ارزشمند است؟

امروزه کسب یادگیری یک زبان خارجه بیش از پیش مهم است چون مردم دنیا بیشتر از قبل نیاز به ارتباط و صحبت با یکدیگر نیاز دارند حال باید دید که این زبان خارجه در چه کشورهایی و توسط چند درصد از مردم آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. زبان انگلیسی به واسطه‌ی استفاده‌ی گسترده در علوم و دانش‌های مختلف دانش آموزی و دانشگاهی در سراسر جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است و هر روزه کسانی که برای یادگیری آن تقاضا دارند بیشتر می‌شوند و البته برای ارتباط و صحبت با مردمان سراسر کشورهای دنیا به عنوان یک زبان بین‌المللی مطرح است.

طبق آمارهای ارائه توسط مراکز بین‌المللی، تعداد افرادی که تنها از یک زبان استفاده می‌کنند رو به کاهش است. بسیاری از نرم افزارها و وبسایت هایی که در سطح وب هستند با زبان انگلیسی هستند که نیاز افراد را برای آموزش این زبان بیش از قبل نشان می‌دهد. سؤالی که مطرح می‌شود این است که اگر با زبان انگلیسی هیچ آشنایی نداشته باشیم جایگاه ما در عصر ارتباطات و دنیای الکترونیک چیست. مطمئناً خیلی ساده است که بگوییم جایگاه ما فقط محدود به شهر و کشور خودمان خواهد بود و در ارتباط با هر شهروند خارجی و کشورهای دیگر مشکل خواهیم داشت. پس در این باره لزوم یادگیری این زبان و اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید را به خوبی درک می‌کنیم و می‌توانیم با فیلم‌های آموزشی فرادرس فراگیری زبان انگلیسی را زودتر شروع کنیم. برای دریافت مجموعه آموزش زبان انگلیسی فرادرس می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

مهمترین مزایای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

یادگیری و آموزش زبان انگلیسی مزیت‌های مهمی دارد که برخی از آنها برای کسانی که تخصص‌های بین‌المللی دارند کامل واضح و روشن است ولی عموم افراد هم معمولاً به خاطر هم‌صحبت شدن با شهروندان سایر کشورها هم نیاز به یادگیری آن خواهند داشت. یکی از مزیت‌های یادگیری زبان انگلیسی مربوط به شرکت در آزمون‌های بین‌المللی است که ما می‌توانیم در آنها موفق‌تر باشیم. به طور مثال آزمون شبکه مایکروسافت یا اصطلاحاً MSCE و MCITP از جمله مواردی است که برای شرکت در آن و کسب تخصص شبکه‌های کامپیوتری باید با زبان انگلیسی آشنا باشیم.
اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید از مبتدی تا حرفه ای

مزیت دیگر مربوط به استخدام در شرکت‌های مختلف در سایر کشورها یا نمایندگی‌ها آنها در کشور خودمان است و یادگیری زبان انگلیسی نقش مهمی در استخدام و اشتغال شما خواهد داشت. مزیت مهمی که همه‌ی مردم به آن واقف هستند ارتباط و صحبت با شهروندان انگلیسی زبان در سایر کشورها و همچنین توریست‌هایی که برای تفریح و خرید به کشورمان رفت و آمد می‌کنند. از جمله دیگر افراد باید به دیپلمات‌ها و افراد سیاسی که در کشورمان حضور دارند اشاره کنیم که ما نیاز داریم با یک زبان بین‌المللی با آنها صحبت کنیم. پس از هر جهتی که به یادگیری زبان انگلیسی نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که آموزش این زبان برای رشد شخصیتی و شغلی ما مورد نیاز است و باید بیشتر به آن دقت کنیم. در ادامه می‌خواهیم روش‌های یادگیری که در حال حاضر می‌توانیم آموزش انگلیسی را شروع کنیم مورد بررسی قرار دهیم.

مقایسه روش های سنتی و نوین یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی همان‌طور که ذکر شد روش‌های مختلفی تابه‌حال داشته است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و همیشه روش‌های جدیدی هم برای این منظور ابداع شده است. برخی از روش‌های سنتی که می‌شناسیم حضور در کلاس‌های زبان انگلیسی و استفاده از کتاب‌های طبقه بندی و سطح بندی شده است. کارآموزان باید در کلاس‌ها حاضر شوند و ضمن دنبال کردن مطالبی که استاد زبان مطرح می‌کند فعالیت کلاسی داشته باشند که به طور کامل در جریان آموزش قرار گیرند. مزیت این روش این است که شما می‌توانید در یک فضای واقعی با افرادی که می‌خواهند زبان انگلیسی یاد بگیرند به گفتگو بپردازید و از تجربیات یکدیگر استفاده کنید ولی از معایب آن هم نیاز به حضور در کلاس است که شاید برای دور افتاده‌ترین شهرها و مناطقی که این امکان را ندارند سخت باشد.
اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید از مبتدی تا حرفه ای

ولی در حال حاضر روش‌های نوینی مانند اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید ابداع شده است که کار ما برای یادگیری این زبان راحت‌تر از قبل کرده است. اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی هر کدام با روش‌ها و متدهای جدیدی سعی دارند تا در فضای آموزشی و سرگرمی به کارآموزان خود مباحث موجود در این زبان و در زمینه گرامر و دستور زبان، لغات، Speaking، Listening و Reading را یاد بدهند. در ادامه می‌خواهیم شما را با انواع اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی در اندروید آشنا کنیم.

آشنایی با اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید

در این به بررسی نرم افزار و اپلیکیشن های محبوب در اندروید می‌پردازیم که هر کدام از آنها قابلیت و ویژگی‌های کاربردی برای کاربران دارند. خیلی از این اپلیکیشن ها هم توسط اساتیدی که روش‌های نوین را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کرده‌اند مورد استفاده قرار گرفته است تا کارآموزان در فضای آموزشی بهتری و به صورت کلاس‌های غیرحضوری بتوانند فرآیند یادگیری را طی کنند. شما هم می‌توانید با استفاده از هر کدام از انواع اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید فراگیری این زبان را شروع کنید.
اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید از مبتدی تا حرفه ای

اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی دولینگو (Doulingo)

از جمله بهترین برنامه‌های موجود برای یادگیری زبان انگلیسی، اپلیکیشن دولینگو است که این نرم افزار در حال حاضر بیش از 100 میلیون کاربر تنها در سیستم عامل اندروید دارد و با توجه به استفاده در سیستم عامل‌های دیگر آمار کاربران آن بیش از 300 میلیون نفر است. با نصب و اجرای این نرم افزار می‌توانیم روش‌های آموزشی گسترده‌ای را برای یادگیری زبان انگلیسی داشته باشیم که همراه با متدهای جالبی است. در اصل این اپلیکیشن در داخل خود آموزش‌های بیش از 35 زبان خارجه را دارد که از این حیث بسیار پرکاربرد است.

با شروع یادگیری زبان انگلیسی با اپلیکیشن دولینگو می‌توانیم مهارت‌های گفتاری Speaking، توانایی درک مفاهیم یا خواندن Reading، توانایی‌های شنیداری Listening و همچنین دستور زبان Grammar را فرا بگیریم. و البته با تمرین‌های متنوع برای تقویت مهارت‌های فوق، توانایی‌های مورد تقاضا برای هر کارآموز زبان انگلیسی را یاد بگیریم. برنامه‌ی آموزش زبان انگلیسی دولینگو از طریق یک برنامه آموزشی که به واسطه‌ی بازی و درس‌های طبقه بندی شده در دسترس است کار کاربران را برای آموزش غیرحضوری و بدون نیاز به کلاس‌های حضوری راحت‌تر می‌کند. اپلیکیشن دولینگو جزء برنامه‌های رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی است که البته نسخه‌ی دیگر آن با عنوان دولینگو پلاس Doulingo Plus هم در دسترس است که البته تفاوت آنها در عدم نمایش تبلیغات است.
اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید از مبتدی تا حرفه ای

اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس Faradars

یکی از اپلیکیشن های اندرویدی که توانسته است با ارائه مجموعه عظیم آموزشی بالغ بر ۵,۲۰۰ عنوان آموزش و ۲۰,۰۰۰ ساعت تدریس دوره‌های یادگیری علوم و فنون پایه، مهندسی و زبان‌های خارجی مانند انگلیسی، آلمان، فرانسوی و... فعال باشد، اپلیکیشن آموزش آنلاین فرادرس است. با استفاده از این نرم افزار اندرویدی می‌توانید به مجموعه‌ای از مطالب آموزشی دسترسی داشته باشید که به صورت پروژه محور فیلم‌های آنلاین و دانشجو محور را طراحی و تألیف کرده است. با جستجوی پیشرفته‌ای که در اپلیکیشن فرادرس قرار داده شده می‌توانید با فیلترهای خاص و هوشمند محتوای مورد نظر خود مانند آموزش زبان انگلیسی را مشاهده کنید.


اپلیکیشن زبان انگلیسی بابل Babbel

اپلیکیشن آموزشی اندروید برای زبان انگلیسی که توسط برخی از اساتید و کارشناسان آموزش زبان طراحی و تدوین شده است، Babbel نام دارد. این نرم افزار در حال حاضر میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان دارد از آن برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می‌کنند. Babbel یکی دیگر از انواع اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید است که جزء پرکاربردترین برنامه‌ها جهت آموزش زبان انگلیسی جهت Speaking و مکالمه است. این اپلیکیشن توانسته است با تمرین‌ها و درس‌نامه های تعاملی خود، مهارت‌های مورد نیاز برای مکالمه را در اختیار کاربران قرار دهد تا آن را تقویت کنند. از جمله ارزیابی‌هایی که درباره این اپلیکیشن انجام شده این است که طبق تحقیقات صورت گرفته Babbel توانسته است بیش از 90 درصد مهارت‌های مربوط به دستور زبان گرامر و لغات را برای کارآموزان بهبود ببخشد.

همچنین نزدیک به 70 درصد از دانش آموزانی که از این برنامه برای تمرین‌های گفتاری استفاده کرده‌اند توانسته‌اند این مهارت‌های خود را ارتقاء دهند و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای کنند. به‌واسطه طراحی این اپلیکیشن توسط اساتید خبره در امر آموزش زبان‌های انگلیسی، Babbel توانسته موفقیت‌های مهمی در زمینه آموزش آکادمیک برای دانشجویان و دانش آموزان داشته باشد. از اپلیکیشن Babbel برای آموزش 14 زبان مختلف و زنده دنیا استفاده می‌شود و با دوره‌های آموزشی و درس‌نامه‌هایی که دارد می‌توانیم یادگیری زبان‌های خارجی را راحت‌تر از گذشته به کارآموزان یاد بدهیم. این اپلیکیشن هم اکنون با پرداخت درون برنامه‌ای و برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS قابل دانلود و استفاده است.

اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی Basuu: Language Learning

یکی دیگر از برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی، اپلیکیشن باسو Basuu است که می‌توان این اپلیکیشن را در رده بندی منتخب فروشگاه اندروید گوگل پلی مشاهده کرد.
اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید از مبتدی تا حرفه ای

این برنامه توانسته است با بیش از 100 میلیون نصب فعال در سراسر جهان بر روی پلتفرم‌های متعددی اجرا شود و در یکی از مجلات معتبر کامپیوتری به نام PC Mag نمره عالی را در بخش بررسی اپلیکیشن های اندرویدی کسب کند و همچنین به‌عنوان بهترین نرم افزاری آموزش زبان سال 2018 انتخاب شود. این نرم افزار می‌تواند به عنوان یک استاد خبره آموزش زبان انگلیسی با یک دوره‌ی مطالعاتی 22 ساعته مانند یک‌ترم کامل اثرگذاری لازم برای کارآموزان داشته باشد. اپلیکیشن Basuu هم اکنون بر روی گوشی‌های هوشمند در سیستم عامل‌های اندروید و iOS قابل اجرا است.

اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی Elevate‌

نرم افزار Elavate را می‌توان یک اپلیکیشن مجهز و کامل در زمینه تقویت و آموزش زبان انگلیسی برشمرد. از این نرم افزار می‌توان برای افزایش تمرکز، تقویت مهارت‌های گفتار و شنیدار، تقویت حافظه و توانایی‌های ذهنی و... مورد استفاده قرار داد. از جمله بارزترین قابلیت‌های این اپلیکیشن مربوط به همگام سازی و شناسایی برنامه‌های تمرینی مناسب برای هر شخص است تا به هنگام یادگیری زبان انگلیسی با این نرم افزار بتواند بهترین بازدهی را داشته باشد. قابلیت ویژه‌ای که Elavate دارد این است که هرچقدر از این نرم افزار بیشتر استفاده می‌کنیم مهارت‌های شناختی زبان انگلیسی خود را می‌توانید ارتقاء دهید که باعث افزایش بهره‌وری و اعتماد به نفس شما در هنگام آموزش انگلیسی خواهد شد.

این نرم افزار توانسته است علاوه بر تقویت بیان، شرایط افزایش و گسترش میزان لغات را هم فراهم کند و کارآموزان می‌توانند با بازی‌های گنجانده شده در آن دانش لغات خود را افزایش داده و با تمرین‌های متعدد قدرت یادگیری کلمات جدید را ارتقاء دهند. نرم افزار Elavate در حال حاضر به صورت رایگان در قالب اپلیکیشن های اندرویدی در مارکت گوگل پلی و همچنین برای سیستم عامل iOS قابل نصب و اجرا است.

اپلیکیشن آموزش یادگیری زبان انگلیسی B-Amooz

یکی دیگر از انواع اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید که در بین بهترین اپلیکیشن های موجود برای زبان انگلیسی است نرم افزار فارسی B-Amooz است.
اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید از مبتدی تا حرفه ای

با استفاده از این نرم افزار که توسط برنامه نویسان ایرانی طراحی و توسعه داده شده است می‌توانیم در کنار زبان انگلیسی، زبان دیگری مانند زبان آلمانی، فرانسوی و ترکی را نیز یاد بگیریم. با روش تدریس GTM‌ که در این نرم افزار تعبیه شده است می‌توانیم برای تمام بازه‌های سنین دانش آموزان و دانشجویان بیشترین بازدهی را داشته باشیم. این اپلیکیشن دارای بخش‌های متعددی است که دارای طبقه بندی‌های مختلفی است و بخش‌های موجود در این نرم افزار عبارت‌اند از: بخش گرامر، بخش خواندن و شنیدن، بخش الفبا و تلفظ و همچنین بخش واژه آموزی. در بخش آموزش واژه‌ها می‌توانیم به بخش بزرگی از انواع لغات دسترسی داشته باشیم که کتاب‌های معروفی مانند کتاب 504 و کتاب 1100 لغت را می‌توانیم با استفاده فلش کارت‌ها مشاهده کنیم.

جمع بندی درباره اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید

در این مقاله سعی کردیم شما را با اهمیت یادگیری زبان انگلیسی و روش‌های آموزش این زبان بین‌المللی آشنا کنیم و در مورد انواع اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی برای اندروید صحبت کنیم. برای اینکه بتوانید با روش‌های نوین یادگیری زبان‌های خارجی از جمله زبان انگلیسی به تسلط کافی برسید می‌توانید با فیلم های آموزشی فرادرس به کلیه‌ی مهارت‌های مورد نیاز برای فراگیری این زبان و دیگر زبان‌های خارجی تسلط پیدا کنید؛ همین حالا می‌توانید با مراجعه به لینک زیر مجموعه آموزش زبان خارجی فرادرس را دریافت و یادگیری را آغاز کنید:نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز