خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان
بسیار از والدین دل سوز به دنبال پیشرفت فرزندان خود هستند. یکی از راه های پیشرفت و بالا بردن خلاقیت کودکان، 2 زبان بودن آنان می باشد. ولی در سنین پایین این سوال برای والدین پیش می آید که بهترین سن برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان چه سنی می باشد؟
ما در این مقاله قصد داریم به این خبر نامه قصد داریم به پاسخ سوال های شما را دهیم. در ادامه با ما باشید. مزیت 2 زبان بودن کودکان، بهترین سن برای یادگیری زبان انگلیسی و بهترین روش برای یادگیری زبان انگیسی را باهم بررسی نماییم.

مزیت دو زبان بودن کودکان

یادگیری زبان دوم کودک باعث توسعه ی شناختی، اجتماعی و ارتباطی در دنیای امروزی می شود. همانطور که می دانید با پیشرفت تکنولوژی ارتباطات از طریق اینترنت گسترده تر شده است. و مردمان هر کشوری راحت تر با مردم کشور دیگر ارتباط می گیرند. در ادامه با مزیت های 2 زبان بودن کودکان بیشتر آشنا می شویم.

توانایی بالاتر در حل مسائل

بچه های 2 زبانه به دلیل متمرکز بودن و تفکر انتعطاف پذیر، در حل مسئل و پردازش بالا بهترین عمل کرد را ارائه می دهند.

توانایی ارتباط با فرهنگ‌های مختلف

بلد بودن زبان دوم، فرهنگ و و جوامع متعددی را برای کودک فراهم می سازد، و کودکان در سنین پایین می توانن با فرهنگ گفتار و رفتار مردمان کشور های دیگر آشنا شوند. و ارتباط بهتری برقرار کنن

ارتقاء عملکرد شناختی

یادگیری 2 زبان باعث تقویت حافظه و تمرکز در کودکان می شد و همچین توانایی های شناختی کودک می شود.

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

بهترین زبان برای یادگیری بعد از زبان مادری چه زبانی است؟

برای کودکان که زبان مادر خو را به خوبی یادگرفته اند و به دنبال یادگیری زبان دوم هستند، زبان انگلیسی گزینه مناسبی برای یادگیری می باشد در ادامه مطالب دلیل انتخاب زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم را بیان خواهیم کرد.

پراکندگی جهانی

زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللیئ و ارتباط جهانی در بین کشور های م ختلف شناخته شده است، پس یادگیری زبان انگلیسی برای مردم هرکسوری حائز اهمیت می باشد.

فرصت‌های شغلی

آموختن زبان انگلیسی برای کودکان در آینده شغلی آن ها تاثیر به سزایی دارد. دانستن این زبان در بسیاری از حوزه های علمی، تجاری، فناوری و مسیر های تحصیلی بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد

دسترسی به منابع آموزشی

با دانستان زبان انگلیسی به خیلی از منابع آموزشی مانند کتاب های بین المللی، اینترنت، فیلم و دوره های یادگیری آنلاین زبان انگلیسی قابل دسترسی است، کودکان می توانند از این منابع برای توسعه و پیشرفت خود استفاده کنند.

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

از چه سنی کودک را آماده یادگیری زبان انگلیسی کنیم؟

زمان مناسب برای شروع آموزش زبان انگلیسی به کودکان موارد گسرتده ای را شامل می شود. اما برخی از موارد و زمان مهم برای آماده سازی کودک برای یادگیری زبان انگلیسی عبارتند از:

سن پیش‌دبستانی

دوره پیش دربستانی (تقریبا از 4 تا 6 سالگی) مانسب ترین زمان برای یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان می باشد. در این سن کودکان به صورت طبیعی شروع به یادگیری زبان مادری می کند و قابلیت های زبانی خود را تقویت می کند.

دوران مدرسه ابتدایی

در این دوره (تقریباً 6 تا 12 سالگی) کودکان قادر به یادگیری زبان انگلیسی به صروت ساختار کامل تر و دقیق تر هستند. و کودکان مهارت های چهارگانه خواندن، نوشتن، گفتاری شنیداری را در این دوره بیشتر تقویت می کنند.

دوران نوجوانی و دوران تراز ابتدایی دبیرستان

در این مراحل (تقریباً 12 سالگی به بالا) کودکان توانایی تحلیلی و تفکراتی بیشتری پیدا می‌کنند و قادر به یادگیری عمیق‌تر زبان انگلیسی می‌شوند. آن‌ها می‌توانند درس‌های پیشرفته‌تری را درباره‌ی گرامر، واژگان و مکالمه بیاموزند.

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

هنگامی که کودکان شما برای یادگیری زبان انگیلسی را آماده باشند. روش های متعددی وجود دارد که در ادامه با هم بررسی می کنیم.

روش بازی

استفاده از بازی‌ها و فعالیت‌های تعاملی برای یادگیری زبان انگلیسی در کودکان بسیار مؤثر است. این روش می‌تواند شامل بازی‌های گفتاری، نقش‌آفرینی، خواندن داستان‌ها و تمرینات تعاملی باشد.

محیط زبانی غمگین

ایجاد یک محیط زبانی غمگین که در آن زبان انگلیسی به صورت روزمره استفاده می‌شود، کودکان را تحریک می‌کند تا با زبان انگلیسی در تمام جوانب زندگیشان در تماس باشند.
ممکن است این شامل تماشای فیلم‌ها و کارتون‌های انگلیسی، گوش دادن به موسیقی انگلیسی، استفاده از برنامه‌های آموزشی مبتنی بر بازی و فعالیت‌های روزمره در مدرسه و خانه باشد.

استفاده از تکنولوژی

استفاده از اپلیکیشن‌ها، وبسایت‌ها و منابع آموزشی مبتنی بر تکنولوژی می‌تواند به کودکان کمک کند تا به صورت تعاملی و جذاب زبان انگلیسی را یاد بگیرند. این منابع می‌توانند شامل بازی‌های آموزشی، درس‌های ویدیویی و فعالیت‌های تعاملی باشند.

محیط‌های زبانی واقعی

قرار دادن کودکان در محیط‌های واقعی که زبان انگلیسی صحبت می‌شود، مانند دوره‌های زبان خارجی، کلاس‌های تابستانی، مسافرت‌ها به کشورهای انگلیسی زبان و همچنین تعامل با افراد بومی انگلیسی زبان می‌تواند فرصت‌های عالی برای تمرین و به کار گیری زبان انگلیسی در محیط واقعی را فراهم کند.

ترغیب به مکالمه: تشویق کودکان به گفتگو و مکالمه در زبان انگلیسی اهمیت بسیاری دارد. تمرین‌های گفتاری، نقش‌آفرینی، تمرین‌های گفتگوی روزمره و بازی‌های چندنفره می‌توانند به کودکان کمک کنند تا مهارت‌های مکالمه‌ی خود را تقویت کنند.

جمع بندی

حمایت و تشویق والدین و محیط اطراف نقش بسیار مهمی در یادگیری زبان انگلیسی دارند. والدین می‌توانند با تشویق فعالیت‌های زبانی، ایجاد محیط‌های زبانی و برگزاری فعالیت‌های تمرینی، رشد و پیشرفت کودکان در یادگیری زبان انگلیسی را تسریع کنند.
در نهایت، باید توجه داشت که هر کودک ممکن است نیازها و سرعت یادگیری متفاوتی داشته باشد. بنابراین، باید به نیازهای هر کودک توجه کنیم و برنامه‌های آموزشی را بر اساس این نیازها سازماندهی کنیم.
اجازه دهید کودکان به طور طبیعی و به روش خودشان زبان انگلیسی را یاد بگیرند و از روش‌هایی استفاده کنید که برایشان جذاب و مفید است.
مجموع زبانسرا با بهترین روش های آموزشی دور های آموزش آنلاین زبان انگلیسی، آموزش آنلاین زبان آلمانی، تربیت مدرس زبان انگلیسی آموزش زبان انگلیسی به کودکان را برگذار می کند شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر وارد وب سایت زبانسرا دات آی آر شوید.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز