خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بهترین بورسیه تحصیلی ایتالیا کدام است؟

بهترین بورسیه تحصیلی ایتالیا کدام است؟
بورسیه تحصیلی ایتالیا این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید با حداقل هزینه در ایتالیا به تحصیل‌تان ادامه دهید. به همین منظور باید برای دریافت بورسیه تقاضا دهید. ایتالیا بورسیه‌های متعددی به دانشجویان بین‌المللی اهدا می‌کند از جمله بورسیه دولتی، بورسیه دانشگاهی، بورسیه منطقه‌ای، بورسیه خصوصی. می‌توانید بورسیه‌ای که متناسب با نیاز شما است را انتخاب کنید.

بورسیه تحصیلی ایتالیا


بهترین بورسیه تحصیلی ایتالیا به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل به دانشگاهی که قصد دارید بورسیه تقاضا کنید، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و عوامل دیگر بستگی دارند. بورسیه‌ای را انتخاب کنید که حداکثر نیاز شما را برطرف می‌کند. در ادامه با برخی از این بورسیه‌ها آشنا می‌شویم:

بورسیه دکتری اسکولا نرماله سوپریوره


بورسیه‌های PhD اسکولا نرماله سوپریوره توسط دانشگاه اسکولا نرماله سوپریوره در ایتالیا اهدا می‌شود. این موسسه، 75 نوع بورسیه به دانشجویان بین‌المللی که می‌خواهند در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند اهدا می‌کند.
مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در این دانشگاه 4 سال است و بورسیه‌ای که این دانشگاه اهدا می‌کند همه هزینه‌های این 4 سال از جمله هزینه شهریه دانشگاه و خوابگاه را پوشش می‌دهد.

بورسیه شایستگی بوکونی و جوایز بین‌المللی


بورسیه شایستگی بوکونی و جوایز بین‌المللی توسط دانشگاه بوکونی ایتالیا اهدا می‌شوند. بودجه این بورسیه توسط دانشگاه و موسسات خصوصی و افراد خاص اهدا می‌شود. این بورسیه شامل تامین کل شهریه به مبلغ 14000 یورو در هر سال است.

بورسیه بین‌المللی پلی تکنیکو


بورسیه‌ تحصیلی ایتالیا با عنوان بورسیه بین‌المللی پلی تکنیکو توسط دانشکده پلی تکنیکو در ایتالیا اهدا می‌شود. این موسسه بر روی استعدادهای ویژه سرمایه‌گذاری می‌کند و به دانشجویان بین‌المللی بورسیه اهدا می‌کند.
با این بورسیه می‌توانید در مقطع کارشناسی ارشد علوم از جمله مهندسی، فناوری پیشرفته، معماری، طراحی، اقتصاد و مدیریت تحصیل کنید.
این بورسیه تحصیلی ایتالیا توسط دانشگاه پادوا اهدا می‌شود. در این دانشگاه 54 نوع بورسیه هر ساله به دانشجویان بین‌المللی اهدا می‌شود. این بورسیه به کسانی اهدا می‌شود که می‌خواهند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه به زبان انگلیسی ثبت‌نام کنند. مبلغ این بورسیه برای هر دانشجوی بین‌المللی سالانه 8000 یورو است.

بورسیه منطقه ونتو


بورسیه تحصیلی ایتالیا با عنوان بورسیه منطقه ونتو توسط دانشگاه پادوا اهدا می‌شود اما بودجه آن توسط منطقه ونتو تامین می‌شود. این بورسیه از دانشجویان کم درآمد حمایت می‌کند و برای مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قابل کاربرد است. مقدار آن بر طبق وضعیت مالی دانشجویان و همچنین با در نظر گرفتن برخی عوامل متغیر است. با دریافت این بورسیه از پرداخت شهریه معاف خواهید شد و کمک هزینه معاش هم دریافت خواهید کرد.

بورسیه‌های دولتی برای دانشجویان خارجی


دولت ایتالیا بورسیه‌های متعددی را به دانشجویان بین‌االمللی اهدا می‌کند. این بورسیه توسط وزارت امور خارجه و همکاری بین‌المللی (MAECI) ایتالیا تامین می‌شود. مبلغ این بورسیه ماهانه 900 یورو است که بیمه سلامت را نیز پوشش می‌دهد.

بورسیه دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین‌المللی


دانشگاه بولونیا بورسیه‌های متعددی را به همه دانشجویان بین‌المللی اهدا می‌کند. طبق قوانین این بورسیه دانشجویان از کشورهای در حال توسعه مانند ایران واجد شرایط دریافت بورسیه این دانشگاه هستند. حتی برای دریافت این بورسیه نیاز به اثبات وضعیت مالی دانشجوی نیست.

بورسیه دانشگاه بین‌المللی کاتولیکا


دانشگاه کاتولیکا بورسیه‌های بین‌المللی متعددی را ارائه می‌کند. این بورسیه برای تامین هزینه‌های 3000 دانشجو در هر سال در نظر گرفته شده است. در همه مقاطع کارشناسی می‌توانید این بورسیه را دریافت کنید.

بورسیه پیه مونته EDISU


بورسیه تحصیلی پیه مونته EDISU به‌عنوان بهترین بورسیه تحصیلی ایتالیا توسط دانشگاه پیه مونته اهدا می‌شود. همه دانشجویان بین‌المللی مشمول دریافت این بورسیه هستند. همه مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می‌توانند برای دریافت این بورسیه تقاضای خود را ارسال کنند. مقدار آن برای هر مقطع تحصیلی متغیر است. این بورسیه بر اساس پیشرفت تحصیلی و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی داوطلب اهدا می‌شود.

بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان برای دانشجویان بین‌المللی


بورسیه پلی تکنیکو میلان توسط دانشگاه پلی تکنیکو میلان به دانشجویان بین‌المللی اهدا می‌شود. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد ثبت‌نام کرده‌اند مشمول دریافت این بورسیه هستند. الیته این دانشگاه دارای سه نوع بورسیه تحصیلی ایتالیا است:

  • بورسیه پلاتینیوم: 10000 یورو در هر سال همراه با معافیت از پرداخت شهریه
  • بورسیه طلایی: 5000 یورو در هر سال همراه با معافیت از پرداخت شهریه
  • بورسیه نقره‌ای: فقط معاف از پرداخت شهریه

کلام آخر


بورسیه تحصیلی ایتالیا در هر دانشگاه متفاوت است. دولت ایتالیا معمولاً بورسیه‌های متعددی را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر می‌گیرد. هدف اصلی بورسیه‌های دولتی و بورسیه‌های دانشگاهی کمک به دانشجویان بین‌المللی است که برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر دچار مشکلات اقتصادی هستند. روش تقاضا برای بورسیه به نوع بورسیه بستگی دارد. معمولاً دانشجویان از طریق وب‌سایت رسمی دانشگاه‌ها، تقاضای خود را برای دریافت بورسیه ارسال می‌کنند. برخی از بورسیه‌های دانشگاهی یا دولتی همه هزینه‌های زندگی‌تان از جمله هزینه شهریه، هزینه خوابگاه و حتی هزینه سفر را تامین می‌کند. همچنین دارندگان بورسیه تحصیلی، بیمه سلامت و بیمه تصادف را نیز دریافت خواهند کرد.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز