خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


5مورد از بهترین روش ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

5مورد از بهترین روش ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی
یادگیری زبان ترکی استانبولی برای ما ایرانی‌ها، دری است به سوی ارتباط با یک همسایه مهم. ایران و ترکیه ارتباط تجاری، اقتصادی و فرهنگی زیادی با هم دارند؛ و مردم ایران به دلایل زیادی ممکن است به طور مداوم به این کشور رفت و آمد یا با آن ارتباط داشته باشند. بنابراین یادگیری زبان ترکی می‌تواند فرصت‌های کاری، تحصیلی و اجتماعی زیادی برای ما فراهم کند. علاوه بر مردم ترکیه، در قبرس شمالی و بخش‌هایی از اروپا نیز زبان ترکی استانبولی بین مردم رایج است.

فیلم با زیرنویس ترکی ببینید


یادگیری یک زبان جدید می ‌‌تواند دشوار باشد، اما راه‌ های زیادی برای آسان کردن آن وجود دارد. یکی از این راه‌ ها، تماشای فیلم با زیرنویس ترکی است. این کار به شما کمک می ‌کند تا زبان را با شنیدن مکالمات و دیدن جملات و واژه‌ های آن یاد بگیرید. یکی از مزایای تماشای فیلم با زیرنویس به زبان ترکی گوش دادن به گفتگو و مکالماتی است که به این زبان انجام می ‌شود. این کار به شما کمک می ‌کند تا تلفظ کلمات و عبارات را یاد بگیرید. همچنین می‌ توانید به لحن و تکیه‌ های آوایی زبان گوش بدهید.
یکی دیگر از مزایای تماشای فیلم با زیرنویس به زبان ترکی، دیدن نوع نگارش این زبان است . این کار به شما کمک می ‌کند تا املای کلمات و قواعد گرامری را یاد بگیرید. همچنین می‌ توانید نحوه استفاده از زبان را در شرایط مختلف مشاهده کنید. سومین مزیت تماشای فیلم با زیرنویس به زبان ترکی، یادگیری فرهنگ آن کشور است. این کار می ‌تواند به شما در درک بهتر زبان کمک کند. همچنین شما را با آداب و رسوم و سنت های مردمی‌ که به زبان ترکی صحبت می ‌کنند هم آشنا می ‌کند.

الفبای ترکی را یاد بگیرید


یادگیری نحوه خواندن و نوشتن به زبان ترکی نسبتا ساده است، به خصوص زمانی که قدم به قدم پیش بروید. در ساختار نوشتاری زبان ترکی از 26 حرف استفاده می ‌شود، همین ! در نتیجه شما می ‌توانید با افزایش لغات پایه ‌تان، دایره واژگان خود را گسترش دهید. لازم نیست قبل از نوشتن جملات ساده تک تک حروف را به خاطر بسپارید، اما اگر می‌‌ خواهید سریع تر شروع کنید، چند نکته برای آشنایی با الفبا وجود دارد که بد نیست بدانید:

1-در هر بار با یادگیری فقط چند حرف شروع کنید.
2- سعی کنید این حروف را با صدای بلند بخوانید.
3- کلمات تان را با استفاده از این ترکیب حروف جدید بسازید.
4- سپس به ساختن کلمات بر همین مبنا ادامه بدهید. ممکن است این کار در ابتدا ترسناک به نظر برسد، اما با تمرین می ‌توانید بدون مشکل بخوانید و بنویسید!

5مورد از بهترین روش ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

تدریس خصوصی زبان ترکی


دوره های تدریس خصوصی زبان دارای مزایای بسیاری هستند که در ادامه به توضیح برخی از این مزایا می پردازیم:

توجه فردی استاد در تدریس خصوصی زبان ترکی


یکی از مزایای اصلی دوره های تدریس خصوصی، توجه فردی به دانشجویان است. در این نوع دوره ها، استاد به صورت شخصی با هر دانشجو کار کرده و به نیازهای آنها پاسخ دهد تا چالش های پیش آمده را برطرف کند. این باعث می‌شود که زبان آموزان بتوانند با سرعت بیشتری پیشرفت کنند و به مهارت هایی که برایشان مهم است، دست یابند.

تمرکز بر مهارت های خاص


در دوره های تدریس خصوصی زبان ترکی، دانشجویان می‌توانند تمرکز خود را بر روی مهارت های خاصی که می‌خواهند بهبود ببخشند، معطوف کنند. این موضوع به زبان آموزان کمک می‌کند تا به سرعت در مهارت های خود پیشرفت کرده و به تسلط بیشتری در زبان ترکی استانبولی دست پیدا کنند، به طور مثال ممکن است فردی در مهارت مکالمه اعتماد بنفس کمتری داشته باشد در این صورت استاد با تمرکز در این زمینه سعی در برطرف کرده این مشکل دارد.

5مورد از بهترین روش ها برای یادگیری زبان ترکی استانبولی

کتاب‌های تصویری ترکی بخوانید


با مطالعه رمان‌ها و نوشته‌های ترکی استانبولی توانایی خواندن خود را افزایش دهید،
کتاب‌های کودکان می‌توانند بهترین راه برای شروع خواندن زبان ترکی استانبولی باشند، زیرا این‌گونه داستان‌ها معمولاً ساده هستند و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را متوجه شد. می‌توانید چندین کتاب کودک ترکی را با جستجو در گوگل پیدا کنید، (Cocuk hikayaleri، داستان‌های کودکان). ترکیه تقریباً کتاب‌های کامیک و گرافیکی کمی تولید می‌کند. به کمک این کتاب‌ها می‌توانید زبان موردنظر را بهتر یاد بگیرید. نگاهی به آثار Oğuz Aral، Servet Gürbüz و Bület Arabacıoğlu بیاندازید، در حین خواندن، کلمات جدید را در دیکشنری چک کرده و تمرین کنید.

اپلیکیشن های آموزش زبان ترکی


برنامه‌ های متنوعی برای آموزش زبان ترکی برای دستگاه‌ های اندروید، آیفون و آیپد موجود است . بسیاری از آن ها یک بخش سمعی – بصری برای کمک به شما در یادگیری نحوه خواندن و نوشتن به خط عربی دارند.
چند مورد از این اپلیکینش ها که بیشتر توصیه می ‌شوند، عبارتند از:Duolingo ، Memrise و Busuu. دولینگو امروزه یکی از محبوب ‌ترین برنامه ‌های یادگیری زبان است. این برنامه رایگان از درس ‌های تعاملی بازی ‌گونه و سرگرم ‌کننده برای کمک به تمرین واژگان ترکی استفاده می ‌‌کند. شما می ‌‌توانید امتیاز کسب کنید و به مراحل بالاتر بروید.
Memrise یکی دیگر از اپلیکیشن ها است که ویژگی ‌های بازی‌گونه ‌اش به زبان ‌آموزان کمک می ‌‌کند تا در مراحل مختلف در حین یادگیری کلمات جدید و عبارات ترکی ، انگیزه بگیرند.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز