خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


بدون انجام محاسبه و کار خاصی کشویی مرتب داشته باش!

بدون انجام محاسبه و کار خاصی کشویی مرتب داشته باش!
همه ما کشوهای به‌هم ریخته و پر از وسایل را تجربه کرده‌ایم. کشوهایی که پیدا کردن هر چیزی در آن‌ها کابوسی تمام عیار است. اما نگران نباشید! لازم نیست برای داشتن کشویی مرتب، وقت زیادی را صرف مرتب کردن و دسته‌بندی وسایل کنید.

بدون-انجام-محاسبه-کار-خاصی-کشویی-مرتب-داشته-باش

با چند راهکار ساده و کاربردی که در این خبر به شما معرفی می‌کنیم، می‌توانید به راحتی و بدون دردسر، صاحب کشویی مرتب و منظم شوید.
اولین قدم برای داشتن کشویی مرتب، خلاص شدن از شر وسایلی است که دیگر به آن‌ها نیاز ندارید. وسایلی که خراب شده‌اند، بلااستفاده مانده‌اند یا اصلا از آن‌ها خوشتان نمی‌آید را دور بریزید یا اهدا کنید. این کار باعث می‌شود فضای بیشتری در کشو داشته باشید و وسایل ضروری‌تان راحت‌تر در دسترس قرار بگیرند.
حالا نوبت به سازماندهی فضای داخلی کشو می‌رسد. با تقسیم کردن کشو به بخش‌های مختلف، می‌توانید وسایل را به صورت دسته‌بندی شده در آن‌ها قرار دهید. برای این کار می‌توانید از نظم دهنده کشو که در بازار موجود هستند استفاده کنید. همچنین می‌توانید از جعبه‌های کوچک و سبدهای کم ارتفاع برای دسته‌بندی وسایل درون کشو کمک بگیرید.
برای اینکه از تمام فضای کشو به بهترین شکل استفاده کنید، از نظم‌دهنده‌های عمودی غافل نشوید. این نظم‌دهنده‌ها به شما این امکان را می‌دهند که از فضای عمودی کشو هم استفاده کرده و وسایل بیشتری را در آن جای دهید.
لوازم و ابزارهای زیادی برای مرتب کردن کشو وجود دارد. از انواع سبد و جعبه گرفته تا باکس‌های مخصوص نگهداری لباس زیر و جوراب. استفاده از این لوازم به شما کمک می‌کند تا وسایل‌تان را به صورت منظم و مرتب در کشو بچینید و به راحتی به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.
این نکته را فراموش نکنید که انتخاب درست روش‌ها و لوازم نظم‌دهی، نقش مهمی در ماندگاری نظم و ترتیب کشو دارد.
با توجه به نوع وسایلی که در هر کشو قرار می‌دهید، بهترین روش سازماندهی را انتخاب کنید. برای مثال، برای کشو لباس‌های تا شده، تقسیم‌کننده‌های عمودی مناسب‌تر هستند، در حالی که برای نگهداری از لوازم آرایش، کشوهای با قفسه‌های کوچک و کم‌عمق کاربردی‌ترند.
با به کار بستن این راهکارهای ساده و کاربردی، دیگر دغدغه کشوهای به‌هم ریخته را نخواهید داشت. از این به بعد، هر چیزی را به راحتی و بدون اتلاف وقت در کشوی مخصوص به خود پیدا می‌کنید و از داشتن فضایی مرتب و منظم در خانه‌تان لذت خواهید برد.

راه‌حل‌هایی برای مرتب نگه داشتن کشو بدون صرف زمان زیاد


همه ما می‌دانیم که مرتب کردن کشوها کار زمان‌بری است.
کشیدن وسایل بیرون، دسته‌بندی کردن آن‌ها و دوباره چیدن‌شان در کشو، می‌تواند بخش زیادی از وقت‌مان را بگیرد.
اما خبر خوب این است که راه‌هایی وجود دارد که با صرف زمان کمی، صاحب کشوهایی مرتب و منظم شویم. پس اگر از به‌هم ریختگی کشوهایتان خسته شده‌اید، با ما همراه باشید!
باور کنید یا نه، می‌توانید تنها با یک دقیقه وقت گذاشتن، نظم نسبی به کشوهایتان بدهید. کافی است یک سبد یا جعبه بردارید و به سراغ کشوی موردنظرتان بروید.
هر وسیله‌ای که در جای خودش قرار ندارد را برداشته و موقتا داخل سبد بیندازید. حالا با خیال راحت، وسایل باقی‌مانده در کشو را مرتب کنید.
در نهایت، سراغ سبد رفته و هر وسیله را به جای خودش برگردانگردانید. با این ترفند ساده، در کمترین زمان ممکن، از شر به‌هم ریختگی خلاص خواهید شد.
استفاده از سبدهای کوچک، راهکار فوق‌العاده‌ای برای مرتب نگه داشتن کشوها بدون صرف زمان زیاد است.
کافی است برای هر دسته از وسایل، یک سبد مجزا تهیه کنید. لوازم آرایش، جوراب، لباس زیر، دستمال کاغذی و هر چیز دیگری که داخل کشو قرار می‌دهید را می‌توان به راحتی درون سبدهای مخصوص خود جای داد. با این روش، هنگام بیرون آوردن یک وسیله، مجبور نیستید کل کشو را به هم بریزید و به سادگی می‌توانید به سراغ سبد مربوطه بروید.
یکی از دلایل اصلی به‌هم ریختگی کشوها، وجود وسایلی است که دیگر به آن‌ها نیاز نداریم. پیش از هر اقدامی، وقت بگذارید و محتویات کشوها را بررسی کنید.
وسایلی که خراب شده‌اند، بلااستفاده مانده‌اند یا دیگر کاربردی ندارند را دور بریزید یا اهدا کنید. با خلوت کردن کشو و حذف وسایل اضافی، فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت و چیدن و مرتب کردن وسایل باقی‌مانده، به مراتب آسان‌تر و سریع‌تر خواهد شد.
چند ترفند ساده اما کاربردی وجود دارد که می‌تواند به مرتب نگه داشتن کشوها در کمترین زمان کمک کند. برای مثال، از تقسیم‌کننده‌های کشو استفاده کنید تا وسایل‌تان در بخش‌های مجزا قرار بگیرند.
لباس‌های تا شده را به صورت ایستاده داخل کشو بچینید تا فضای کمتری اشغال کنند. از انواع رول‌های کاغذی یا مقوایی برای مرتب نگه داشتن لوازم آرایشی و قلموها استفاده کنید. با به کار بستن این ترفندهای کوچک، می‌توانید به سادگی و بدون صرف زمان زیاد، نظم را به کشوهایتان هدیه دهید.
با کمی دقت و صرف زمان اندک، می‌توانید برای همیشه از شر کشوهای به‌هم ریخته خلاص شوید. راه‌حل‌هایی که در این خبر به شما معرفی کردیم را امتحان کنید و از داشتن فضایی مرتب و منظم در خانه‌تان لذت ببرید.


نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز