خوش آموز اولین و تنها سایت آموزشی %100 رایگان ایران با 5660 آموزش متنی، تصویری و ویدئویی

فرآیند Conhost.exe چیست و چرا در Task manager وجود دارد

فرآیند Conhost.exe چیست و چرا در Task manager وجود دارد

کد مطلب : 4996 PDF

زمانی که سیستم ویندوزی تان را روشن می کنید و دسکتاپ بالا می آید برخی Task ها و سرویس ها بدون اینکه شما حتی برنامه های را در ویندوز اجرا کنید، بصورت خودکار در بک گراند سیستم در حال اجرا هستند و یکی از این موارد conhost.exe می باشد. گاها با مراجعه به Task manager متوجه می شوید که این Task به میزان زیادی از منابع CPU و RAM را اشغال کرده است.

دوره آموزش رایگان ریاضی پایه و جبر
خب، در این جا در خصوص این فرآیند بحث خواهیم کرد و این پردازش را خواهید شناخت. لطفا با ما همراه باشید.

What is conhost.exe?

در موارد عادی، پس از باز شدن Command Prompt، این فرآیند conhost.exe را در Task Manager پیدا خواهید کرد. نام کامل آن Console Windows Host می باشد(این نام را در Task Manager ویندوز 10 مشاهده خواهید کرد). conhost.exe واقعا یک پردازش مهم در ویندوز است که به سرویس ها و برنامه هایی مانند csrss.exe یا ClientServer Runtime System Service و md.exe یا Command Prompt مرتبط است. پردازش Console Windows Host فراهم کننده برخی ویژگی های خارجی در Command Prompt است. اما خب آیا این یک پردازش مجاز در ویندوز است؟

Is it a legit process?

conhost.exe یک فرآیند مجاز و درست در ویندوز است. ویندوز بدان نیاز داشته و شما نباید ان حذف یا غیرفعال کنید. اما آیا این امکان وجود دارد که این فرآیند مجاز نباشد؟ اگر چنین بود چه کار باید کرد؟ اگر این فرآیند به میزان زیادی از منابع RAM و CPU را اشغال کرد، آن زمان چه کاری باید انجام داد؟
برای تأیید این روند، میتوانید مراحل زیر را دنبال کنید:
به task manager وارد شوید و روی Console Windows Host کلیک راست کرده و گزینه Open file location را کلیک کنید.

فرآیند Conhost.exe چیست و چرا در Task manager وجود دارد . آموزشگاه رایگان خوش آموز

اگر برنامه conhost.exe را در مسیر C:\Windows\System32 یافتید، می توانید اطمینان حاصل کنید که این فرآیند کاملا مجاز و درست است.

فرآیند Conhost.exe چیست و چرا در Task manager وجود دارد . آموزشگاه رایگان خوش آموز

ولی چنانچه conhost.exe در مسیر فوق وجود نداشت، این احتمال بالاست که بدافزار یا ویروسی خود را Console Windows Host جا زده باشد و بسیاری از ویروس ها و بدافزارهای این چنینی قادر هستند که منابه بسیار زیادی از RAM و CPU و هارد را درگیر کنند. در این خصوص حتما باید سیستم شما مجهز به یک آنتی ویروس خوب، کارآمد و قدرتمند باشد تا بتواند از ورود؛ اجر شدن و تخریب سیستم شما جلوگیری کنند.دیدگاه ها(0)

دیدگاه خود را ثبت کنید: