خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آزمون آنلاین icdl1 + دانلود نمونه سوالات آزمون ICDL

آزمون آنلاین icdl1 + دانلود نمونه سوالات آزمون ICDL
امروز در طول مقالۀ آزمون آنلاین icdl1 به معرفی وب سایت هایی خواهیم پرداخت که این آزمون آنلاین را برگزار می کنند. همچنین در لابلای این معرفی وب سایت ها، اطلاعات بیشتری را در ارتباط با آزمون آنلاین icdl1 در اختیار شما قرار خواهیم داد. همانطور که احتمالاً خودتان هم می دانید، آزمون ICDL مجموعه ای از مهارت های هفتگانه ای می باشد که شامل مهارت های عمومی کامپیوتر (تحت نام مبانی کامپیوتر)، مهارت کار با سیستم عامل ویندوز (نسخۀ 7 یا 10)، مهارت کار با چهار نرم افزار از بستۀ نرم افزاری مایکروسافت آفیس که عبارت از ورد، اکسل، اکسس و پاور پوینت می باشند و نیز شامل مهارت کار با اینترنت و مسائل پیرامون آن می باشد. سه مهارت مبانی، ویندوز و اینترنت عمومی می باشند و تمامی کاربران کامپیوتر اعم از کاربران خانگی یا تجاری به آن ها نیاز دارند. اما چهار مهارت دیگر که در آفیس هستند، همانطور که از اسمش هم بر می آید مخصوص کارهای اداری و تجاری می باشد و مهارت هایی برای کار با نرم افزارهای مهم اداری همچون واژه پرداز ورد یا نرم افزار صفحه گسترده اکسل می باشند. اگر مشتاق هستید که در ارتباط با موارد مطرح شده در این آزمون بیشتر بدانید، مجموعه آموزش مهارت های کاربردی کامپیوتر (ICDL) را به شما توصیه می کنیم.


آزمون آنلاین icdl1 در وبسایت آزمونک


یکی از وبسایت هایی که آزمون آنلاین icdl1 را برگزار می کند، وبسایت آزمونک می باشد. شما می توانید از طریق این لینک وارد این وبسایت شوید. بعد از این که وارد وبسایت شدید، در منوهای این وبسایت و یا در صفحۀ اصلی آن گزینۀ آزمون آنلاین را انتخاب کنید. سپس در بین دسته بندی های موجود، گزینۀ فناوری اطلاعات را انتخاب کنید.

آزمون آنلاین icdl1

در ادامه مشابه تصویر زیر گزینۀ آزمون آنلاین ICDL1 2007 را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در طول برگزاری آزمون هرگز نمی توانید به سوالات قبلی باز گردید. بنابراین ضرورت دارد که با دقت کافی به سوالات پاسخ دهید و سپس با کلیک بر روی "سوال بعدی" فقط می توانید یک مسیر یک طرفۀ رو به جلو را طی کنید. بد نیست در این جا اشاره کنیم که سوالات این آزمون به صورت تصادفی از بین نزدیک به هزار سوال مختلف انتخاب می شوند. تعداد سوالات آزمون آنلاین icdl1 برابر با \(40\) سؤال می باشد و زمان این آزمون نیز \(30\) دقیقه است.

آزمون آنلاین icdl1

به محض اینکه بر روی دکمۀ "شروع آزمون" کلیک کنید، وارد آزمون می شوید. با توجه به زمان \(30\) دقیقه ای و تعداد سوالات که \(40\) عدد می باشند، برای هر سؤال فقط \(45\) ثانیه فرصت پاسخ گویی دارید. بنابراین ضرورت دارد که از قبل حسابی برای این آزمون آماده شده باشید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به سوالات پاسخ دهید.

آزمون آنلاین icdl1

یکی از نقاط قوت آزمون های این وبسایت اینست که بلافاصله نتیجۀ انتخابتان را به شما نشان می دهد. در صورتی که پاسخ شما صحیح باشد، با رنگ سبز به شما پیام "پاسخ شما صحیح است" را نشان می دهد و اگر هم پاسخ شما نادرست باشد، چیزی شبیه این پیام را با رنگ قرمز خواهید دید "پاسخ شما اشتباه است. پاسخ صحیح: گزینه 1". یعنی هم به شما اطلاع می دهد که گزینۀ انتخابی تان نادرست است و هم اینکه گزینۀ صحیح را به شما یاد آوری می کند. همچنین این امکان را دارید که از روی سوال ها حرکت کنید و به آن ها پاسخ ندهید. در آزمون هایی که امتیاز منفی دارند، طبیعتاً پاسخ ندادن به سوالاتی که اطمینان از صحت پاسخ ندارید، فکر خوبی می باشد.

یکی از موارد بسیار پر کاربرد و مهم موجود در آزمون آنلاین icdl1، اکسل می باشد. در همین راستا آموزش اکسل Microsoft Office Excel 2016 که در فرادرس منتشر شده است را به شما پیشنهاد می کنیم.


بعد از اتمام آزمون، کارنامۀ شما بلافاصله به شما نشان داده می شود. در این کارنامه تعداد پاسخ های صحیح، تعداد پاسخ های اشتباه و تعداد سوالات بدون پاسخ را خواهید دید. همچنین نمره نهایی شما و اینکه در آزمون موفق شده اید یا نه را نیز خواهید دید. توجه داشته باشید که شرکت در آزمون های وب سایت آزمونک، نیازی به ثبت نام در سایت مربوطه ندارد. اما اگر بخواهید آمار و امتیازات شما ثبت شوند و قابل پیگیری برای دفعات بعدی باشند، بهتر آنست که در این وبسایت ثبت نام کنید. همچنین این امکان را دارید که نمرات خود را به رخ رقبا بکشید و در یک جو رقابتی آزمون آنلاین icdl1 را پشت سر بگذارید. البته آزمون های این وبسایت محدود به آزمون آنلاین icdl1 نمی باشد و آزمون های بسیار دیگری نیز دارد.

آزمون آنلاین icdl1

آزمون آنلاین icdl1 در وبسایت \(\text{e-icdl}\)


وبسایت \(\text{e-icdl}\) که از طریق این لینک می توانید به آن دست پیدا کنید، آزمون آنلاین icdl1 را برگزار می کند. یکی از مزایای این وبسایت بر سایر رقبایش بر اینست که اولاً به صورت تخصصی فقط به موضوع ICDL پرداخته است و در نتیجه، تمامی تمرکزش روی این موضوع است و منابع ارزشمندی را نیز در همین زمینه گردآوری کرده است. مزیت دیگرش اینست که معمولاً در وبسایت ها، آزمون آنلاین icdl1 را فقط به صورت ترکیبی برگزار می کنند اما در این وبسایت، شما می توانید این آزمون ها را هم ترکیبی و هم تفکیکی نیز بگذرانید. یعنی فقط می توانید در آزمون مبانی کامپیوتر شرکت کنید، یا اینکه آزمون ویندوز 7 یا اکسل و ... را بگذارنید. همچنین گزینه ای با نام ICDL نیز وجود دارد که می توانید مشابه آزمون اصلی پیش بروید. مزیت وجود این آزمون ها به صورت تفکیکی اینست که شما می توانید در هر کدام از این مهارت های هفت گانه به صورت جداگانه تمرین کنید و نقاط ضعف و قوت خودتان را بسنجید.

آزمون آنلاین icdl1

در این جا مایلم تا در ارتباط با مبانی کامپیوتر از ICDL نکاتی را با شما در میان بگذارم. در دورۀ مبانی کامپیوتر شما با سخت افزارها، نرم افزارها و میان افزارها که ترکیبی از سخت افزار و نرم افزارند، آشنا می شوید. یک درک کلی و البته مهم از خود کامپیوتر و اجزاء اصلی تشکیل دهندۀ آن همچون پردازنده و حافظه پیدا می کنید. با انواع حافظه و شباهت ها و تفاوت های آن آشنا می شوید. با دستگاه های ذخیره سازی، دستگاه های ورودی و خروجی آشنا می شوید. و موارد مهم و پایه ای دیگری از این قبیل را مورد مطالعه قرار خواهید داد. دورۀ سیستم عامل مکمل این دورۀ مبانی کامپیوتر می باشد و در آن دوره به صورت عملی و کاربردی مهارت هایی را که به در دورۀ مبانی به صورت نظری آموخته بودید را مورد استفاده قرار خواهید داد. هر چند امروزه ویندوز 10 و حتی ویندوز 11 وارد بازار شده است، اما هنوز هم در آزمون آنلاین icdl1 که به صورت رسمی برگزار می شود، از سیستم عامل ویندوز 7 استفاده می شود. در همین راستا پیشنهاد من به شما اینست که به کمک آموزش ویندوز ۷ (Windows 7) خودتان را برای آزمون آنلاین icdl1 آماده کنید.


آزمون آنلاین icdl1 در سایت عصر نخبگان


یکی از وبسایت های دیگری که آزمون آنلاین icdl1 را برگزار می کند، وبسایت عصر نخبگان می باشد. از طریق این لینک می توانید مستقیماً وارد آزمون های آنلاین این وبسایت شوید. خوشبختانه، آزمون ICDL اولین گزینۀ شما در این لیست می باشد که به سادگی می توانید آن را بیابید.

آزمون آنلاین icdl1

مدت زمان آزمون آنلاین icdl1 در این وبسایت، برخلاف سایر وبسایت ها \(20\) دقیقه می باشد. تعداد سوالات نیز \(40\) سوال است. یعنی برای هر سوال فقط \(30\) ثانیه فرصت پاسخ گویی دارید. یکی از ویژگی های خاص و متفاوت این وبسایت با سایر وبسایت هایی که این آزمون را برگزار می کنند، اینست که منابعی که سؤال های آزمون از آن استخراج شده اند را نیز به شما نشان می دهد. در نتیجه شما اگر در سوال یا موضوعی ضعف داشته باشید، می توانید مستقیماً به این منابع مراجعه کنید و در آن موضوع خاص، دانش تان را تقویت کنید. البته از آن جا که عصر نخبگان خودش یک آموزشگاه مورد تأیید سازمان فنی و حرفه ای می باشد، شما به واسطۀ این وبسایت می توانید مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه ای نیز دریافت کنید. یعنی ضمن اینکه به کمک آزمون های رایگان آن، برای آزمون اصلی آماده می شوید، آزمون اصلی را نیز در همین پلتفرم می توانید بگذرانید.

آزمون آنلاین icdl1

در اینجا بد نیست اشاره کنم که کتاب مجموعه سوالات رایانه‌کار ICDL درجه 1 و 2 که مؤلف آن آقای غلامرضا خلیق می باشند، یکی از منابع آموزشی خوب و مفید در ارتباط با آزمون آنلاین icdl1 و همچنین آزمون آنلاین icdl2 می باشد. به کمک این کتاب می توانید علاوه بر اینکه آزمون مکاتبه ای ICDL درجه \(1\) و همچنین درجه \(2\) را بگذرانید، راهنمایی های لازم در ارتباط با چگونگی گذراندن آزمون عملی ICDL را نیز دریافت کنید و برای آن آزمون مهم نیز آماده شوید.

بدون شک یکی از بخش های مهم آزمون ICDL موضوع نرم افزار آفیس می باشد. در اینجا می خواهم منابع آموزشی ارزشمندی را در ارتباط با آفیس به شما معرفی کنم که به کمک آن ها می توانید علاوه بر گذراندن ICDL، مهارت هایی عملی را برای بازار کار بیاموزید که تا سال ها بعد از آن نیز کمک حال شما باشند.


آزمون آنلاین icdl1 در وبسایت آموزشگاه آریا تهران


یکی دیگر از وبسایت هایی که آزمون آنلاین icdl1 را برگزار می کند، وبسایت آموزشگاه آریا تهران می باشد. شما می توانید از طریق این لینک مستقیماً وارد صفحۀ برگزاری این آزمون، در این وبسایت شوید. یکی از مشخصات خوب آزمون این وبسایت اینست که بلافاصله بعد از کلیک بر روی پاسخ به سوال بعدی می رود و نتایج درستی یا نادرستی را در انتهای آزمون به شما نشان می دهد. در نتیجه سرعت گذراندن آزمون آنلاین icdl1 در این وبسایت، به شدت بیشتر از سایر وبسایت هایی می باشد که در طول این آموزش معرفی کردیم. مزیت خوب دیگر این وبسایت اینست که پیمایش در سوال ها می تواند رو به جلو و همچنین رو به عقب نیز باشد (البته این در مورد آزمون آزمایشی است و نه آزمون اصلی). شما در هر مرحله ای از این آزمون، مشروط بر اینکه دست کم به \(20\) سوال پاسخ داده باشید، می توانید بر روی دکمۀ پایان آزمون کلیک کنید و کارنامۀ آزمون را مشاهده کنید. در هنگام نمایش کارنامه، نتایج درستی یا نادرستی پاسخ هایتان را می توانید ببینید.

آزمون آنلاین icdl1

ضمن اینکه از آنجا که این آموزشگاه مجوز فنی و حرفه ای دارد، شما می توانید مستقیماً از طریق خود آن ها نیز برای آزمون اصلی آماده شوید و مدرک رسمی فنی و حرفه ای نیز بگیرید.

دانلود رایگان جزوات آموزشی مربوط به آزمون آنلاین icdl1


در این قسمت از این مقاله، قصد دارم جزوات آموزشی مرتبط با آزمون آنلاین icdl1 را در اختیار شما قرار دهم. در اینجا جزوه های آموزشی مربوط به موارد موجود در آزمون ICDL را برای دانلود در اختیار شما قرار داده ایم. ضمن اینکه سه نمونه سوال ارزشمند نیز برای دانلود در اختیارتان قرار داده ایم که می توانید به کمک آن ها نقاط ضعف و قوتان در ICDL را شناسایی و برطرف کنید.


سخن آخر


در طول این مقاله، شما را با ویسایت هایی آشنا ساختیم که به کمک آن ها می توانید آزمون آنلاین icdl1 را به صورت رایگان در آن ها بگذرانید و در واقع برای آزمون اصلی آماده شوید. همچنین دو مورد از وبسایت های معرفی شده در این مقاله، به شما امکان دریافت مدرک رسمی فنی و حرفه ای در ارتباط با ICDL را می دهند. ضمن اینکه منابع ارزشمندی را در طول این مقاله به شما معرفی کردیم که به کمک این منابع می توانید به سادگی ICDL را پشت سر بگذارید. در پایان این مقاله، مایلم منابع آموزشی زیر را نیز با شما به اشتراک بگذارم:نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز