خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


آموزش نصب مرورگر گوگل کروم در ویندوز

آموزش نصب مرورگر گوگل کروم در ویندوز
مرورگر گوگل کروم یک برنامه منبع باز برای دسترسی به شبکه جهانی وب و اجرای اپپلیکیشن های مبتنی بر وب یا همان وب بیس است.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار
مرورگر وب Google Chrome بر اساس پروژه منبع باز Chromium است. گوگل کروم را در سال 2008 منتشر کرد و سالیانه چندین به روز رسانی منتشر می کند. مرورگر کروم برای سیستم عامل های Windows، Mac OS X، Linux، Android و iOS در دسترس است. مرورگر Google Chrome رویکردی مبتنی بر sandboxing برای امنیت وب دارد. هر وب‌سایت باز شده در این مرورگر به‌عنوان فرآیند خاص خود اجرا می‌شود، که به جلوگیری از تأثیر کدهای مخرب در یک page روی سایرین (یا سیستم عامل کامپیوتر در کل) کمک می‌کند. این مرورگر همچنین از استانداردهای وب مانند HTML5 و cascading style sheets یا CSS پشتیبانی می کند.


امکانات و ویژگی های بسیار زیادی در این مرورگر وب وجود دارد .ه در این مطلب قصد نداریم آنها را بررسی کنیم و فقط به نصب آن در سیستم عامل ویندوز می پردازیم. نصب این مرورگر در ویندوز بسیار ساده است.
شما می توانید پکیج کامل این مرورگر را اینترنت دانلود کرده و یا فقط یک فایل نصبی کوچک را از وب سایت گوگل دانلود کرده و وقتی آن را اجرا کنید، مرورگر بصورت خودکار نصب می شود و آخرین ورژن مرورگر بر حسب سیستم عامل شما دانلود و نصب می شود.

در روش نخست، از یک وب سایت حتی فارسی زبان می توانید مرورگر کروم را به طور کامل دانلود کنید. کافیست در گوگل عبارت"دانلود مرورگر گوگل کروم" را سرچ کنید و از نتایج جستجو، یکی از وب سایت هایی که این مرورگر را برای دانلود در دسترس شما قرار داده اند وارد شده و مرورگر را دانلود کنید، اگر ویندوز 64 بیتی دارید، نسخه 64 بیتی مرورگر و اگر 32 بیتی دارید، نسخه 32 بیتی مرورگر کروم را دانلود کنید.
روی فایل Setup دابل کلیک کنید تا نصب آغاز شود.

آموزش نصب مرورگر گوگل کروم در ویندوز
منتظر بمانید که نصب به اتمام برسد.

آموزش نصب مرورگر گوگل کروم در ویندوز
به این ترتیب مرورگر کروم در سیستم شما نصب می شود.

ولی روش دیگری هم هست که روش بهتری نسبت به روش قبلی می باشد چون مرورگر متناسب به ویندوز و همین طور به صورت آپدیت شده نصب می شود.
کافیست یکی مرورگر اینترنتی را باز کرده و عبارت Download google chrome را سرچ کنید.
سپس به یکی از لینک ها رفته و مانند تصویر زیر دکمه Download Chrome را کلیک کنید.

آموزش نصب مرورگر گوگل کروم در ویندوز
یک فایل کوچک و کم حجم دانلود می شود که نام آن chromesetup.exe است. سیستم شما باید دسترسی به اینترنت داشته باشد. روی فایل کلیک کنید تا اجرا شود.

آموزش نصب مرورگر گوگل کروم در ویندوز
منتظر بمانید تا دانلود نصب کامل مرورگر کروم به اتمام برسد.

آموزش نصب مرورگر گوگل کروم در ویندوز
بدین ترتیب مرورگر در سیستم شما نصب و آماده استفاده است.
مرورگر کروم به صورت خودکار آپدیت می شود. ولی خود شما هم می توانید مرورگر را آپدیت کنید. فقط سیستم شما باید به اینترنت دسرتسی داشته باشد.نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.


دسته بندی مطالب خوش آموز