خوش آموز درخت تو گر بار دانش بگیرد، به زیر آوری چرخ نیلوفری را


ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 32 . روش ساده ترک کردن (3)

ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 32 . روش ساده ترک کردن (3)
نویسنده : امیر انصاری
اگر بتوانید از ابتدا اطمینان داشته باشید، ترک آسان خواهد بود. اما چگونه می توانید از ابتدا مطمئن باشید، مگر اینکه بدانید آسان خواهد بود؟ به همین دلیل است که بقیۀ این کتاب ضروری است. چندین نکته ضروری وجود دارد که لازم است قبل از شروع ترک، آنها را در ذهنتان روشن کنید.

سیستم یکپارچۀ سازمانی راهکار  1. دریابید که شما می توانید آن را به دست آورید. چیز متفاوتی در مورد شما وجود ندارد، و تنها کسی که می تواند شما را مجبور کند تا سیگار بعدی را بکشید، خودتان هستید.

  2. مطلقاً هیچ چیزی برای ترک کردن وجود ندارد. در مقابل، منافع مثبت بسیار زیادی برای بدست آوردن وجود دارد، منظور من فقط این نیست که سلامتتر و پولدارتر می شوید. منظورم اینست که شما می توانید از اوقات خوبتان بیشتر لذت ببرید و در اوقات بدتان کمتر بدبختی را حس کنید.

  3. این را برای ذهنتان روشن سازید که هیچ چیزی به نام فقط یک سیگار وجود ندارد. سیگار کشیدن یک اعتیاد به مخدر است و یک واکنش زنجیره ای می باشد. با ناله کردن برای فقط یک سیگار، شما فقط بدون ضرورتی مشغول مجازات کردن خودتان هستید.

  4. کل ماجرای سیگار کشیدن را فقط به عنوان یک عادت اجتماعی نبینید که به شما آسیب می رساند. بلکه به آن به چشم اعتیاد به مخدر بنگرید. با این واقعیت مواجه شوید که چه شما آن را دوست داشته باشید یا نه، شما دچار یک بیماری شده اید. اگر شما سرتان را مثل کبک در برف فرو کنید، آن بیماری از بین نخواهد رفت. بیاد داشته باشید: مشابه همۀ بیماری های فلج کنندۀ دیگر، نه تنها تا آخر طول عمرتان همراه شما خواهد بود بلکه بدتر و بدتر هم خواهد شد. ساده ترین زمان برای درمان آن همین الان است.

  5. بیماری را (به عنوان مثال اعتیاد شیمیایی) از منظر دید افراد سیگاری و غیر سیگاری تفکیک کنید. همۀ سیگاریها، اگر این فرصت را پیدا می کردند که به زمانی قبل از اینکه به دام بیفتند بازگشت کنند، به سمت این فرصت می شتافتند. شما امروز آن فرصت را دارید! حتی به عنوان "ترک سیگار" به آن فکر نکنید. هر وقتی که تصمیم نهایی را گرفتید تا آخرین سیگار خود را بکشید شما دیگر یک غیر سیگاری هستید. یک سیگاری از آن بدبخت و بیچاره هایی است که مجبور است در طول زندگی اش خودش را با آن سیگارها نابود کند. یک غیر سیگاری فردی است که این کارها را نمی کند. وقتی که آن تصمیم نهایی را گرفتید، شما مقصودتان را به دست آورده اید. از این واقعیت لذت ببرید. با دلتنگی و افسردگی منتظر از بین رفتن اعتیاد شیمیایی نباشید. بیرون بزنید و فوراً از زندگی تان لذت ببرید. زندگی حتی در زمانی که شما به نیکوتین اعتیاد دارید، شگفت انگیز است، و هر روز که اعتیاد به نیکوتین رو به نابودی می رود، بهتر و بهتر هم می شود.

ادامۀ فصل 32 در بخش بعدی ...


قبلی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 32 . روش ساده ترک کردن (2)

بعدی : ترجمۀ کتاب روش ساده ترک سیگار نوشتۀ آلن کار : فصل 32 . روش ساده ترک کردن (4)

نمایش دیدگاه ها (0 دیدگاه)

دیدگاه خود را ثبت کنید:

انتخاب تصویر ویرایش حذف
توجه! حداکثر حجم مجاز برای تصویر 500 کیلوبایت می باشد.